Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Zoner uvádí nové Photo Studio 17

16.9.2014, Milan Šurkala, aktualita
Jako na každý přelom léta a podzimu, i letos představila společnost Zoner Software novou verzi svého grafického programu Zoner Photo Studio 17. Přináší vylepšení RAW editoru, snadnější sdílení fotografií, vylepšený katalog a další novinky.
Rok se s rokem sešel a brněnský Zoner uvádí již sedmnáctou verzi svého Photo Studia. Nové Photo Studio 17 je evolucí minulých verzí a přináší spíše dílčí vylepšení Photo Studia 16 než nějak velkou revoluci. Vývojáři nicméně slibují výrazně překopaný modul RAW, který se dočkal nejrozsáhlejších změn od doby ZPS12. Ten by měl nově nabízet rozsáhlejší možnosti úpravy expozice, lepší práci s křivkami a možnost automatických úprav, které se mají stát lepším výchozím bodem pro další uživatelské úpravy.


Zoner Photo Studio 17 logo


Zoner vylepšil také katalog a zavádí možnost hromadného vkládání a upravování klíčových slov. Zapracovalo se i na možnostech sdílení a prezentace snímků, nově jsou tak podporovány přenosy přes DLNA do televize. V Editoru nově naleznete funkci přechodového filtru a efekt cartoon. Po zavedení profilů fotoaparátů jsme se nově dočkali profilů i pro objektivy k potlačení jejich optických vad. Další novinkou je lepší integrace mapových podkladů od Mapy.cz a nyní tak můžete využít i turistické mapy. Zrychlil se import snímků, přibylo vyhledávání duplicitních snímků, našeptávač klíčových slov a jiné.

Cenová politika zůstává, stojí tedy 1499 Kč (upgrade za 799 Kč). Krabicové balení stojí 299 Kč navíc u obou verzí, obsahuje i knihu. Rozšíření pro domácnost stojí 499 Kč. Zajímavostí je to, že instalačním médiem je zde poprvé USB flash disk. Předchozí verzi si nainstalovalo přes 2 miliony lidí a prodalo se přes 100 tisíc licencí. Zájem je nejen o mobilní verzi pro Android (s verzí pro Windows se zatím vůbec nepočítá, iOS také není jistý), neomezenou galerii fotografií Zonerama a nově i o Zoner Pohlednice. Stačí nahrát svou fotografii, Zoner z ní vytvoří pohlednici, na druhou stranu vytiskne vámi napsaný text a pohlednici pošle adresátovi. Zde se už s iOS do budoucna počítá. Na Zoner Photo Studio 17 se blíže podíváme v připravované recenzi.

Zdroj: www.zoner.cz
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.