reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
reklama

Zrcadlovka a já: Fotografování podle Feng Shui

, , fejeton
Zrcadlovka a já: Fotografování podle Feng Shui
Udělat ty správné fotografie do bytu nebo pracoviště je věda. Zvláště, pokud má klient celý prostor zařízený podle Feng Shui a má na vás jakožto na fotografa naprosto konkrétní a specifické požadavky.
Zrcadlovka a já: Fotografování podle Feng Shui
Feng Shui je tradiční čínské učení, která spočívá v harmonizaci prostoru pro bydlení a tím má za úkol nastolit přirozené plynutí energie. V dnešní době je to záležitost nanejvýš moderní. Když se však má propojit s fotografováním, mohou nastat zvláště složité situace, jak jsem ostatně zjistila na vlastní kůži.

Narazila jsem v podstatě hned na začátku. Chtěla jsem obdarovat kamaráda hezkými fotografiemi do nového bytu, a protože je to milovník přírody, říkala jsem si, že to nebude žádný problém. Jenže ouha. Sice jsem mu přinesla na výběr hned několik fotografických obrazů, jenže vybrat si byla pro něj záležitost nanejvýš problematická.

Místo toho jsem se dozvěděla, že dát si do bytu fotografie suchých květů, trávy nebo holých větví stromů, není z hlediska Feng Shui přípustné. Takové věci prý údajně zabraňují plynutí energie, a proto by se neměly objevovat v žádném prostoru. A měli by si na to dávat pozor i milovníci různých suchých dekorací, trav, slaměnek nebo sušených růží.
Červené bobule se podle Feng Shui hodí k prvku Země.


Podobně složité je to i s vodou. Pokud rádi fotíte tekoucí potůčky a vodopády, máte vyhráno. Ty jsou totiž prý do interiéru vhodným doplňkem a podporují aktivní plynutí energie v prostoru. V případě, že máte naopak jako já rádi krásné lesklé hladiny přehrad a rybníků, dlouhé temné stíny, romantické západy slunce nebo melancholické opary nad stojatou vodou, byste si měli raději dát pozor a obrázky věnovat spíš někomu, kdo se tímto čínským učením nezabývá.

Bydlení podle pěti prvků má totiž své zásady, které nesmíte opomenout už při samotné fotografické tvorbě. Tak například, chcete-li podpořit prvek Dřevo v prostoru, pořiďte si fotografie zeleného lesa a stromů nebo zurčícího potůčku. V případě, že se chcete soustředit spíše na prvek Země, zvolte jásavé a syté podzimní barvy, červené květy nebo bobule. Prvek Kov pro změnu charakterizují kulaté a oblé tvary a žluté kovové barvy. A tak by se dalo pokračovat i dále.

Chcete-li se tedy zavděčit nějakému milovníkovi Feng Shui, raději se s ním rovnou poraďte, jaké fotografie by do svého bytu ocenil. Jinak se vám totiž může stát, že místo úspěchu sklidíte jen ostýchavé pohledy a nepochopení.
reklama