Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

ZY Optics přináší 0,72× speedbooster Lens Turbo II pro Nikon Z

, , aktualita
ZY Optics přináší 0,72× speedbooster Lens Turbo II pro Nikon Z
Čínská společnost ZY Optics přináší na trh novinku v podobě 0,72× speedboosteru Lens Turbo II. Ten je určen pro APS-C těla Nikon Z a dovolí různým objektivům určeným původně pro full frame bajonety dosahovat podobné hloubky ostrosti na menším senzoru.
ZY Optics přináší 0,72× speedbooster Lens Turbo II pro Nikon Z
Speedboostery jsou optické konvertory na opačném principu než telekonvertory. Místo prodlužování ohniskové vzdálenosti ji zkracují a tím také zlepšují světelnost celé optické soustavy. Obraz původně směrovaný na plochu full frame senzoru, tak dokážou zkoncentrovat např. na APS-C a dosáhnout tak i na menším senzoru stejně malé hloubky ostrosti. Čínská společnost ZY Optics uvedla právě něco takového. Její konvertor nese název Zhongyi Lens Turbo II a je určen pro APS-C těla Nikon Z.
 
ZY Optics Zhongyi Lens Turbo II
 
Adaptovat dokáže podle verze objektivy s bajonetem Canon EF, Nikon F nebo M42. Ohniskovou vzdálenost zkracuje na 0,72násobek, takže o tolik se sníží i ohnisková vzdálenost objektivu. Např. širokoúhlý 24mm objektiv tak montáží konvertoru vytvoří optickou soustavu se 17mm reálnou ohniskovou vzdáleností. Crop faktor 1,5× pak dostane přepočtenou ohniskovou vzdálenost na 26 mm, což je jen o trochu více než původních 24 mm. Naopak světelnost soustavy se zlepší o cca 1 EV (a hloubka ostrosti tak zůstane na menším APS-C čipu téměř stejná). V podstatě můžeme říci, že jde o změnu crop faktoru na méně než 1,1×.
 
ZY Optics Zhongyi Lens Turbo II
 
Adaptér má 4 optické členy ve 3 skupinách a váží okolo 233 gramů (dle bajonetu). Pokud jde o cenu, ta činí 149 USD.