ZY Optics přináší 0,72× speedbooster Lens Turbo II pro Nikon Z

ZY Optics přináší 0,72× speedbooster Lens Turbo II pro Nikon Z
, , aktualita
Čínská společnost ZY Optics přináší na trh novinku v podobě 0,72× speedboosteru Lens Turbo II. Ten je určen pro APS-C těla Nikon Z a dovolí různým objektivům určeným původně pro full frame bajonety dosahovat podobné hloubky ostrosti na menším senzoru.
K oblíbeným
reklama
Speedboostery jsou optické konvertory na opačném principu než telekonvertory. Místo prodlužování ohniskové vzdálenosti ji zkracují a tím také zlepšují světelnost celé optické soustavy. Obraz původně směrovaný na plochu full frame senzoru, tak dokážou zkoncentrovat např. na APS-C a dosáhnout tak i na menším senzoru stejně malé hloubky ostrosti. Čínská společnost ZY Optics uvedla právě něco takového. Její konvertor nese název Zhongyi Lens Turbo II a je určen pro APS-C těla Nikon Z.
 
ZY Optics Zhongyi Lens Turbo II
 
Adaptovat dokáže podle verze objektivy s bajonetem Canon EF, Nikon F nebo M42. Ohniskovou vzdálenost zkracuje na 0,72násobek, takže o tolik se sníží i ohnisková vzdálenost objektivu. Např. širokoúhlý 24mm objektiv tak montáží konvertoru vytvoří optickou soustavu se 17mm reálnou ohniskovou vzdáleností. Crop faktor 1,5× pak dostane přepočtenou ohniskovou vzdálenost na 26 mm, což je jen o trochu více než původních 24 mm. Naopak světelnost soustavy se zlepší o cca 1 EV (a hloubka ostrosti tak zůstane na menším APS-C čipu téměř stejná). V podstatě můžeme říci, že jde o změnu crop faktoru na méně než 1,1×.
 
ZY Optics Zhongyi Lens Turbo II
 
Adaptér má 4 optické členy ve 3 skupinách a váží okolo 233 gramů (dle bajonetu). Pokud jde o cenu, ta činí 149 USD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
The Heat Company nabízí speciální rukavice pro fotografy The Heat Company nabízí speciální rukavice pro fotografy
Rakouská firma The Heat Company už dávno nevyrábí rukavice jen pro armádu. Roky je nabízí i běžným lidem pro outdoorové nasazení a přidala i rukavice pro fotografy. Ti mohou využít hned několik modelů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vzácná černá Leica MP z roku 1957 se vydražila za 1,2 mil. EUR Vzácná černá Leica MP z roku 1957 se vydražila za 1,2 mil. EUR
Na 39th Leitz Photographica Auction se objevil vzácný fotoaparát Leica MP z roku 1957 v černé barvě, který se vydražil za více než milion EUR. Ten je totiž ještě vzácnější než stříbrná varianta, kterých bylo vyrobeno několik set. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Časopis TIME zveřejnil 100 nejlepších snímků roku 2021 Časopis TIME zveřejnil 100 nejlepších snímků roku 2021
Magazín TIME na svých stránkách zveřejnil 100 nejlepších snímků za ještě neskončený rok 2021. Ten se neukázal být o mnoho lepším než rok 2020, který kvůli koronavirové pandemii nebývá vnímán zrovna pozitivně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Rode uvádí plochý klopový mikrofon Lavalier II Rode uvádí plochý klopový mikrofon Lavalier II
Společnost Rode přichází s druhou generací svého klopového mikrofonu Lavalier II. Ten přináší plochý design, takže má být ještě nenápadnější. To se má týkat i samotného klipu pro přichycení na oblečení.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Čipová krize u Sony roste: zastavena výroba několika fotoaparátů Čipová krize u Sony roste: zastavena výroba několika fotoaparátů
Řešení čipové krize je v nedohlednu. Situace se moc nezlepšuje a Sony dokonce tvrdí, že je horší, než se čekalo. Pozastavena tak byla výroba některých modelů a důraz se dává na novější fotoaparáty.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře