100MPx středoformát vs iPhone 11 Pro? Fotograf porovnal rozdíly

100MPx středoformát vs iPhone 11 Pro? Fotograf porovnal rozdíly
, , aktualita
Fotografie ze smartphonů se díky softwarovým kouzlům neustále zlepšují a Photoshop Dad na svém YouTube kanále zkusil porovnat výsledky z nového iPhonu 11 Pro a 100MPx Fujifilmu GFX 100. Výsledky jsou překvapivé.
K oblíbeným
reklama
Už víme, že i telefony dokáží vyfotit hodně kvalitní snímky. Nedávno jsme porovnali starý 14,6MPx APS-C senzor s 12MPx čipem z iPhonu a rozdíly ve dne byly překvapivě malé, zejména poté, co se začal používat HDR RAW. Něco ještě více extrémního vyzkoušeli na YouTube kanále Photoshop Dad. Zde vzali nový iPhone 11 Pro a proti němu byl postaven 100MPx středoformát Fujifilm GFX 100. S vylepšenými portrétními režimy snižujícími hloubku ostrosti u iPhonu 11 Pro se ale výsledky natolik přiblížily těm ze středoformátu, že autorova žena dokonce i špatně identifikovala fotografii z telefonu a středoformátu při přímém porovnání.
 
 
Faktem nicméně je, že jak už napovídá název kanálu, své v tom sehrál Photoshop. Snímky z iPhonu nemají tak dobrou barevnou kresebnost, takže bylo potřeba několika vrstev upravujících vyvážení barev a jasů, aby se fotografie z iPhonu přiblížila té ze středoformátu (jinak by to bylo poznat dosti rychle). Pak ale vypadaly hodně podobně, a to i co se týče hloubky ostrosti. Jak ale sám přiznává autor Josh Rossi, to neznamená, že by se telefon vyrovnal středoformátu. GFX 100 je stále mnohem lepší fotoaparát. Jeho velký čip zejména dovoluje velmi výrazně větší hrátky v postprocessu, mnozí si také na fotografiích všimnou nedostatečné prokreslení vlasů u snímků z telefonů, na které malé rozlišení senzoru a jeho větší šum nestačí, stejně jako to mohou být skládací artefakty. A co vy? Poznali byste na první pohled, který snímek je ze středoformátu a který z iPhonu?
 
Apple iPhone vs Fujifilm GFX 100
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Objevují se neoficiální specifikace nástupce Nikonu D750 Objevují se neoficiální specifikace nástupce Nikonu D750
Na internetu se začaly objevovat uniklé informace o tom, jak by měl vypadat nástupce digitální zrcadlovky Nikon D750. Ten by měl údajně nést jméno D770 nebo D790 a podporovat natáčení UHD 4K videa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotograf zkusil street-foto s objektivem 200-600mm Fotograf zkusil street-foto s objektivem 200-600mm
Street foto se obvykle fotí se širokoúhlejšími objektivy, jakýmsi standardem je zde 35mm ohnisková vzdálenost. Fotograf Evan Ranft to ale zkusil trochu jinak a na pouliční fotografie si vzal telezoom Sony FE 200-600mm.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Muž natočil doručování FedExem, vzduchem letěl objektiv za $1500 Muž natočil doručování FedExem, vzduchem letěl objektiv za $1500
Mnoho doručovacích služeb si moc neláme hlavu se zacházením se zásilkami. Problém kvůli tomu nyní bude mít smluvní partner FedExu v USA, který místo chůze balík s objektivem hodil na několik metrů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Samsung Galaxy S11 bude mít patrně 8K video a 108MPx čip Samsung Galaxy S11 bude mít patrně 8K video a 108MPx čip
Neoficiální zprávy hovoří o tom, že by se další generace vlajkových lodí od Samsungu mohla zbavit 12MPx senzoru pro hlavní fotoaparát a místo toho má dostat 108MPx senzor schopný 8K videozáznamu.
18.11.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Limitovaná série Leica CL Edition Paul Smith bude mít 900 kusů Limitovaná série Leica CL Edition Paul Smith bude mít 900 kusů
Německý výrobce fotoaparátů Leica přichází s další limitovanou edicí. Ta poslední nese název CL Edition Paul Smith podle britského designéra. Zaujme modrou barvou i obrázkem oka na horní straně.
18.11.2019, aktualita, Milan Šurkala