100MPx středoformát vs iPhone 11 Pro? Fotograf porovnal rozdíly

100MPx středoformát vs iPhone 11 Pro? Fotograf porovnal rozdíly
, , aktualita
Fotografie ze smartphonů se díky softwarovým kouzlům neustále zlepšují a Photoshop Dad na svém YouTube kanále zkusil porovnat výsledky z nového iPhonu 11 Pro a 100MPx Fujifilmu GFX 100. Výsledky jsou překvapivé.
K oblíbeným
reklama
Už víme, že i telefony dokáží vyfotit hodně kvalitní snímky. Nedávno jsme porovnali starý 14,6MPx APS-C senzor s 12MPx čipem z iPhonu a rozdíly ve dne byly překvapivě malé, zejména poté, co se začal používat HDR RAW. Něco ještě více extrémního vyzkoušeli na YouTube kanále Photoshop Dad. Zde vzali nový iPhone 11 Pro a proti němu byl postaven 100MPx středoformát Fujifilm GFX 100. S vylepšenými portrétními režimy snižujícími hloubku ostrosti u iPhonu 11 Pro se ale výsledky natolik přiblížily těm ze středoformátu, že autorova žena dokonce i špatně identifikovala fotografii z telefonu a středoformátu při přímém porovnání.
 
 
Faktem nicméně je, že jak už napovídá název kanálu, své v tom sehrál Photoshop. Snímky z iPhonu nemají tak dobrou barevnou kresebnost, takže bylo potřeba několika vrstev upravujících vyvážení barev a jasů, aby se fotografie z iPhonu přiblížila té ze středoformátu (jinak by to bylo poznat dosti rychle). Pak ale vypadaly hodně podobně, a to i co se týče hloubky ostrosti. Jak ale sám přiznává autor Josh Rossi, to neznamená, že by se telefon vyrovnal středoformátu. GFX 100 je stále mnohem lepší fotoaparát. Jeho velký čip zejména dovoluje velmi výrazně větší hrátky v postprocessu, mnozí si také na fotografiích všimnou nedostatečné prokreslení vlasů u snímků z telefonů, na které malé rozlišení senzoru a jeho větší šum nestačí, stejně jako to mohou být skládací artefakty. A co vy? Poznali byste na první pohled, který snímek je ze středoformátu a který z iPhonu?
 
Apple iPhone vs Fujifilm GFX 100
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tamron oznámil vývoj objektivu 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD Tamron oznámil vývoj objektivu 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD
Tamron dnes oficiálně oznámil, že vyvíjí telezoom objektiv 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047), který bude určen pro bajonet Sony FE, tedy full frame CSC fotoaparáty této značky. Má mít poměrně kompaktní konstrukci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Olympus OM-D E-M10 Mark IV dostává 20MPx čip Olympus OM-D E-M10 Mark IV dostává 20MPx čip
Společnost Olympus inovovala nabídku svých levnějších modelů OM-D. Přichází nový E-M10 Mark IV, který dostává např. 20MPx senzor, o něco výkonnější mechanickou stabilizaci i vylepšený systém autofokusu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Olympus uvádí telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS Olympus uvádí telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS
Olympus dnes představil několik novinek pro svůj Micro Four Thirds systém. Jde např. o nový telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS s nadprůměrným telemakrem a podporou telekonvertorů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Zvědavá chobotnice se přetahovala s potápěčem o GoPro kameru Zvědavá chobotnice se přetahovala s potápěčem o GoPro kameru
Fotografové a kameramani si někdy musí na své vybavení dávat pozor před příliš zvědavými a odvážnými zvířaty. O tom se přesvědčil i potápěč, jehož GoPro kamery se zmocnila chobotnice a nechtěla ji pustit. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Cloudová služba image.canon dočasně odstavena, mizely z ní fotky Cloudová služba image.canon dočasně odstavena, mizely z ní fotky
Cloudová služba image.canon zaznamanela nepříjemný problém. Zjistilo se, že z ní mizely fotografie, které měly být stále uloženy, a tak se společnost Canon rozhodla tuto službu dočasně odstavit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře