100MPx středoformát vs iPhone 11 Pro? Fotograf porovnal rozdíly

100MPx středoformát vs iPhone 11 Pro? Fotograf porovnal rozdíly
, , aktualita
Fotografie ze smartphonů se díky softwarovým kouzlům neustále zlepšují a Photoshop Dad na svém YouTube kanále zkusil porovnat výsledky z nového iPhonu 11 Pro a 100MPx Fujifilmu GFX 100. Výsledky jsou překvapivé.
K oblíbeným
reklama
Už víme, že i telefony dokáží vyfotit hodně kvalitní snímky. Nedávno jsme porovnali starý 14,6MPx APS-C senzor s 12MPx čipem z iPhonu a rozdíly ve dne byly překvapivě malé, zejména poté, co se začal používat HDR RAW. Něco ještě více extrémního vyzkoušeli na YouTube kanále Photoshop Dad. Zde vzali nový iPhone 11 Pro a proti němu byl postaven 100MPx středoformát Fujifilm GFX 100. S vylepšenými portrétními režimy snižujícími hloubku ostrosti u iPhonu 11 Pro se ale výsledky natolik přiblížily těm ze středoformátu, že autorova žena dokonce i špatně identifikovala fotografii z telefonu a středoformátu při přímém porovnání.
 
 
Faktem nicméně je, že jak už napovídá název kanálu, své v tom sehrál Photoshop. Snímky z iPhonu nemají tak dobrou barevnou kresebnost, takže bylo potřeba několika vrstev upravujících vyvážení barev a jasů, aby se fotografie z iPhonu přiblížila té ze středoformátu (jinak by to bylo poznat dosti rychle). Pak ale vypadaly hodně podobně, a to i co se týče hloubky ostrosti. Jak ale sám přiznává autor Josh Rossi, to neznamená, že by se telefon vyrovnal středoformátu. GFX 100 je stále mnohem lepší fotoaparát. Jeho velký čip zejména dovoluje velmi výrazně větší hrátky v postprocessu, mnozí si také na fotografiích všimnou nedostatečné prokreslení vlasů u snímků z telefonů, na které malé rozlišení senzoru a jeho větší šum nestačí, stejně jako to mohou být skládací artefakty. A co vy? Poznali byste na první pohled, který snímek je ze středoformátu a který z iPhonu?
 
Apple iPhone vs Fujifilm GFX 100
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lady Gaga na Twitteru zveřejnila kradenou fotku z fotobanky i s vodoznakem Lady Gaga na Twitteru zveřejnila kradenou fotku z fotobanky i s vodoznakem
Máme zde další problém ohledně autorských práv. A opět je v roli hříšníka známá osobnost, která by rovněž nebyla ráda, kdyby se kradly její umělecká díla. Tentokrát jde o Lady Gaga, která vzala fotku ze Shutterstocku dokonce i s vodoznakem.
26.1.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Žena rozjela zajímavý byznys, za $10 smaže z fotky ex-partnera Žena rozjela zajímavý byznys, za $10 smaže z fotky ex-partnera
Pokud to umíte s Photoshopem, dají se najít vskutku zajímavé způsoby, jak zpeněžit své schopnosti. Jedna žena našla díru na trhu a začala lidem mazat ex-přítele a ex-přítelkyně ze společných fotografií. A lidé se mohou zbláznit.
26.1.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Laowa uvedla makro objektiv 65mm f/2.8 Macro APO s 2× zvětšením Laowa uvedla makro objektiv 65mm f/2.8 Macro APO s 2× zvětšením
Venus Optics přichází s dalším zajímavým makro objektivem, kterým je Laowa 65mm f/2.8 2x Ultra Macro APO, Jak už napovídá název, objektiv nabídne nadprůměrné 2× zvětšení a potěší také atraktivní cenou.
26.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony A7S III se blíží, konečně 10bitové barvy a možná i 4K 120p Sony A7S III se blíží, konečně 10bitové barvy a možná i 4K 120p
Zvěsti o novém Sony A7S III se objevují už hodně dlouho. Chvíli se tvrdí, že vůbec nebude, pak naopak, že půjde o přelom. Nyní to vypadá, že už existují prototypy a obvykle spolehlivé zdroje říkají, že letos konečně přijde.
25.1.2020, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Fujifilm uvedl GF 45-100mm F4 a připravuje objektivy GF 30/3.5 a 80/1.7 Fujifilm uvedl GF 45-100mm F4 a připravuje objektivy GF 30/3.5 a 80/1.7
Další novinkou společnosti Fujifilm je středoformátový zoomovací objektiv GF 45-100mm F4 R LM OIS WR. Vedle toho společnost rozšířila roadmapu o dva nové objektivy, širokoúhlý 30mm F3.5 a portrétní 80mm F1.7.
25.1.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře