100MPx středoformát vs iPhone 11 Pro? Fotograf porovnal rozdíly

100MPx středoformát vs iPhone 11 Pro? Fotograf porovnal rozdíly
, , aktualita
Fotografie ze smartphonů se díky softwarovým kouzlům neustále zlepšují a Photoshop Dad na svém YouTube kanále zkusil porovnat výsledky z nového iPhonu 11 Pro a 100MPx Fujifilmu GFX 100. Výsledky jsou překvapivé.
K oblíbeným
reklama
Už víme, že i telefony dokáží vyfotit hodně kvalitní snímky. Nedávno jsme porovnali starý 14,6MPx APS-C senzor s 12MPx čipem z iPhonu a rozdíly ve dne byly překvapivě malé, zejména poté, co se začal používat HDR RAW. Něco ještě více extrémního vyzkoušeli na YouTube kanále Photoshop Dad. Zde vzali nový iPhone 11 Pro a proti němu byl postaven 100MPx středoformát Fujifilm GFX 100. S vylepšenými portrétními režimy snižujícími hloubku ostrosti u iPhonu 11 Pro se ale výsledky natolik přiblížily těm ze středoformátu, že autorova žena dokonce i špatně identifikovala fotografii z telefonu a středoformátu při přímém porovnání.
 
 
Faktem nicméně je, že jak už napovídá název kanálu, své v tom sehrál Photoshop. Snímky z iPhonu nemají tak dobrou barevnou kresebnost, takže bylo potřeba několika vrstev upravujících vyvážení barev a jasů, aby se fotografie z iPhonu přiblížila té ze středoformátu (jinak by to bylo poznat dosti rychle). Pak ale vypadaly hodně podobně, a to i co se týče hloubky ostrosti. Jak ale sám přiznává autor Josh Rossi, to neznamená, že by se telefon vyrovnal středoformátu. GFX 100 je stále mnohem lepší fotoaparát. Jeho velký čip zejména dovoluje velmi výrazně větší hrátky v postprocessu, mnozí si také na fotografiích všimnou nedostatečné prokreslení vlasů u snímků z telefonů, na které malé rozlišení senzoru a jeho větší šum nestačí, stejně jako to mohou být skládací artefakty. A co vy? Poznali byste na první pohled, který snímek je ze středoformátu a který z iPhonu?
 
Apple iPhone vs Fujifilm GFX 100
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount
Nikon nás pravidelně informuje o připravovaných objektivech pro svůj nový Z-Mount a nyní už víme plány až do roku 2021. Dostane se na pevná světelná skla, zoomy, ultrazoomy a dokonce i pancake objektivy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl IVY REC, malý fotoaparát ve formě klíčenky Canon uvedl IVY REC, malý fotoaparát ve formě klíčenky
Na začátku léta oznámila společnost Canon svůj nový fotoaparát IVY REC, který má tvar a velikost typickou spíše pro USB klíčenky. Karabina pro připnutí fotoaparátu pak může sloužit i jako průhledový hledáček.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotoaparáty v Apple iPhone 11 Pro (Max) stojí $73,5 Fotoaparáty v Apple iPhone 11 Pro (Max) stojí $73,5
Server TechInsights rozebral 512GB smartphone Apple iPhone 11 Pro Max, aby zjistil, kolik vlastně stojí součástky do něj. Hodnotu spojenou s focením vyčíslil na $73,5 a jde tak o nejdražší položku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Setové objektivy Nikkor Z 16-50mm a 50-250mm pro APS-C Setové objektivy Nikkor Z 16-50mm a 50-250mm pro APS-C
Spolu s fotoaparátem Nikon Z50, který je vstupem do APS-C CSC fotoaparátů od Nikonu, se objevily také první dva setové objektivy Nikkor Z DX 16-50mm f/3.5-6.3 VR a Nikkor Z DX 50-250mm f/4.5-6.3 VR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Selfie v indické přehradě: 4 mrtví a konec nového sňatku Selfie v indické přehradě: 4 mrtví a konec nového sňatku
Pořizování selfie snímků už vedlo k mnoha tragickým úmrtím. Naprosto v tomto vede Indie a před pár dny byl navýšen počet obětí o další čtyři. Mladý pár a několik příbuzných se začalo topit v přehradě, zachránili se jen někteří.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře