www.digimanie.cz
>
>

500px chválilo umělce za jeho koláže, teď hrozí banem

500px chválilo umělce za jeho koláže, teď hrozí banem
, , aktualita
Fotobanka 500px si v posledních letech utržila nejednu ostudu a nyní je tu další kontroverzní počin. Několik let chválilo fotografa Michala Karcze, dokonce byl vyhlášen umělcem roku. Za jeho umění ho ale chce nyní zabanovat.
K oblíbeným
reklama
Fotobanka 500px, kde je možné sdílet a prodávat své fotografie, je v posledních letech poněkud kontroverzní. Své by o tom mohl vyprávět umělec Michal Karcz, který během několika let činnosti na 500 px uploadoval 173 snímků, nasbíral přes 34 tisíc sledujících a jeho práce byly zhlédnuty více než 7 milionkrát. Karcz zde totiž prezentoval působivé koláže. 500px nicméně postupem času změnilo své podmínky a nyní chce nabízet pouze fotografie bez manipulací, na což má pochopitelně právo. Karczova práce tak nyní kvůli změně odporuje stanovám fotobanky a ta tak vyhrožuje banem za jejich porušení.
 
 
Sama fotobanka se tak nedopouští ničeho špatného. Jde spíše o to, že v minulosti byl tentýž fotograf toutéž fotobankou paradoxně chválen za své umění. Získal titul nejlepší fotky roku, byl s ním na fotobance udělán rozhovor, který se týkal právě i jeho schopností hrát si s obrazem, sama fotobanka také jeho snímky více než 10krát vybrala do tzv. Editor’s Choice. Zatímco ještě nedávno ho propagovala a chválila, nyní Karczovi kvůli tomu samému vyhrožuje banem, pokud bude ve své práci tímto způsobem pokračovat.
 
Na další dotazy fotobanka odpověděla, že se jí sice jeho práce líbí, ale poněvadž odporuje nynějším stanovám, nemohou ji akceptovat. Také zmínila, že fotograf musí mít copyright na všechny elementy v jeho práci a u skládaných koláží hrozí, že tomu tak nebude. Karcz tak s 500px skončil a podotkl, že by ho zajímalo, zda se fotobanka stejně postaví i k jiným autorům podobných prací, kteří jsou ještě populárnější než on. Jeho práci nyní můžete vidět na webové stránce michalkarcz.com. Připomeňme, že nedávno se 500px pokusila zabanovat fotografa Tima Gamblea, neboť editoři nepoznali, že jeho fotografie jsou jen malováním světlem a nikoli úpravami ve Photoshopu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Canon si patentoval objektiv RF 17-70mm f/3.5-5.6 Canon si patentoval objektiv RF 17-70mm f/3.5-5.6
Canon si nechal patentovat další optický návrh nového objektivu pro bajonet RF. Tentokrát půjde o širokoúhlý zoom se 4,1× optickým zoomem v rozsahu 17 až 70 milimetrů a standardní světelností F3,5 až F5,6.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE
Tamron zveřejnil nový teaser, ve kterém láká na "velké" věci. Hodlá totiž představit hned 4 nové objektivy pro CSC fotoaparáty. Má jít o modely pro velmi populární full frame systém od společnosti Sony.
22.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF
Výrobce objektivů a příslušenství Viltrox si chystá tři novinky s pevnou ohniskovou vzdáleností. Všechny budou mít autofokus a výbornou světelnost F1,4, přičemž budou určeny pro APS-C CSC fotoaparáty.
22.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX
SpeedBoostery od společnosti Metabones nemusí být určeny jen pro malé senzory, kde chceme dosáhnout výkony velkých senzorů. Nová verze je dokonce pro středoformát Fujifilm GFX a dovoluje montáž objektivů Hasselblad V.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci
Aljaška představuje díky své krásné přírodě ráj pro krajinářské fotografy. To si o této zemi myslí i Toby Harriman a Jussi Ruottinen, kteří vytváří fotografie a videa při paddleboardingu po ledovcových jezerech. 
21.8.2019, aktualita, Kateřina Hoferková