www.digimanie.cz
>
>

500px chválilo umělce za jeho koláže, teď hrozí banem

500px chválilo umělce za jeho koláže, teď hrozí banem
, , aktualita
Fotobanka 500px si v posledních letech utržila nejednu ostudu a nyní je tu další kontroverzní počin. Několik let chválilo fotografa Michala Karcze, dokonce byl vyhlášen umělcem roku. Za jeho umění ho ale chce nyní zabanovat.
K oblíbeným
reklama
Fotobanka 500px, kde je možné sdílet a prodávat své fotografie, je v posledních letech poněkud kontroverzní. Své by o tom mohl vyprávět umělec Michal Karcz, který během několika let činnosti na 500 px uploadoval 173 snímků, nasbíral přes 34 tisíc sledujících a jeho práce byly zhlédnuty více než 7 milionkrát. Karcz zde totiž prezentoval působivé koláže. 500px nicméně postupem času změnilo své podmínky a nyní chce nabízet pouze fotografie bez manipulací, na což má pochopitelně právo. Karczova práce tak nyní kvůli změně odporuje stanovám fotobanky a ta tak vyhrožuje banem za jejich porušení.
 
 
Sama fotobanka se tak nedopouští ničeho špatného. Jde spíše o to, že v minulosti byl tentýž fotograf toutéž fotobankou paradoxně chválen za své umění. Získal titul nejlepší fotky roku, byl s ním na fotobance udělán rozhovor, který se týkal právě i jeho schopností hrát si s obrazem, sama fotobanka také jeho snímky více než 10krát vybrala do tzv. Editor’s Choice. Zatímco ještě nedávno ho propagovala a chválila, nyní Karczovi kvůli tomu samému vyhrožuje banem, pokud bude ve své práci tímto způsobem pokračovat.
 
Na další dotazy fotobanka odpověděla, že se jí sice jeho práce líbí, ale poněvadž odporuje nynějším stanovám, nemohou ji akceptovat. Také zmínila, že fotograf musí mít copyright na všechny elementy v jeho práci a u skládaných koláží hrozí, že tomu tak nebude. Karcz tak s 500px skončil a podotkl, že by ho zajímalo, zda se fotobanka stejně postaví i k jiným autorům podobných prací, kteří jsou ještě populárnější než on. Jeho práci nyní můžete vidět na webové stránce michalkarcz.com. Připomeňme, že nedávno se 500px pokusila zabanovat fotografa Tima Gamblea, neboť editoři nepoznali, že jeho fotografie jsou jen malováním světlem a nikoli úpravami ve Photoshopu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Senzor Canonu EOS RP dostal v DxOMark jen 85 bodů Senzor Canonu EOS RP dostal v DxOMark jen 85 bodů
Fotoaparát Canon EOS RP je poměrně oblíbeným full frame CSC díky své nízké ceně. Ta je umožněna i tím, že využívá starší hardware. A právě to se projevilo v nízkém výsledku v tradičním testu snímačů DxOMark.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Hasselblad uvedl kompaktní objektiv XCD 4/45P Hasselblad uvedl kompaktní objektiv XCD 4/45P
Pro středoformátové fotoaparáty, jako je X1D II, je určen nový pevný objektiv XCD 4/45P. Vyznačuje se velmi kompaktní stavbou, vždyť na délku nemá ani 5 centimetrů a hmotnost dosahuje jen 320 gramů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
8K hybridní fotoaparát Sharpu je hotov a levnější 8K hybridní fotoaparát Sharpu je hotov a levnější
Před rokem představila společnost Sharp prototyp hybridního fotoaparátu, resp. kamery, která je schopna 8K záznamu. Přinese H.265 video, 5,5” dotykovou obrazovku i znatelně nižší cenu, než bylo původně předpokládáno, a to o čtvrtinu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Adobe Creative Cloud v akci, nyní o 40 % levněji Adobe Creative Cloud v akci, nyní o 40 % levněji
Společnost Adobe spustila další prodejní akci. Tentokrát se nabídka týká plného předplatného všech aplikací Creative Cloud a celý balík lze nyní dočasně získat o 40 % levněji. To je opravdu výrazné snížení ceny.
15.1.2020, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů
Sony GP-VPT2BT: nový bezdrátový grip i stativ pro vloggery Sony GP-VPT2BT: nový bezdrátový grip i stativ pro vloggery
Vloggování je dnes velmi populární a uzpůsobují se tomu nejen fotoaparáty, ale i příslušenství pro ně. Sony tak představilo kombinovaný stativ a grip GP-VPT2BT, který umožňuje bezdrátovou komunikaci pomocí Bluetooth.
15.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář