Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

ACDSee for iPhone, oblíbený program nyní i pro iPhone

25.11.2014, Milan Šurkala, aktualita
ACD Systems nyní uvádí aplikaci ACDSee i pro smartphony Apple iPhone. Aplikace nabídne např. plně manuální kontrolu nad expozicí i ostřením a soustředí se také na fotografování dnes velmi populárních selfie.
Společnost ACD Systems je známá aplikací ACDSee, která je tu s námi již mnoho let. Nyní přichází ACDSee i do mobilní sféry a můžete si stáhnout aplikaci ACDSee for iPhone pro mobilní telefony Apple iPhone. Vyžaduje operační systém Apple iOS 8.1, případně novější verze. Kompatibilní je s modely iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5C, iPod Touch 5. generace a samozřejmě nejnovější verze iPhone 6 a iPhone 6 Plus.


Apple for iPhone


Aplikace se skládá ze tří modulů, Camera pro focení, Edit pro editaci snímků a Collage pro tvorbu koláží. Modul Camera nabídne vedle standardního automatického režimu také možnost manuálního nastavení expozičního času, korekci expozice, expoziční bracketing, možnost použít jako spoušť celou plochu displeje, ostřit dotykem, je zde i manuální zaostřování, elektronická vodováha, mnoho barevných filtrů, HDR Fusion (HDR s možností manuálních zásahů) a Flash Fusion (vyfotí dva snímky, s bleskem a bez a sloučením vytvoří přirozenější snímek).

Můžete manuálně volit barevnou teplotu pro správné vyvážení bílé, upravovat kontrast, jas, saturaci barev a další detaily, zamknout expozici a vyvážení bílé, automatický ořez snímků na formáty 1:1, 4:3, 3:2 a 16:9, je tu i 6× digitální zoom, natáčení videa a stabilizace, která vyfotí snímek až tehdy, kdy detekuje absenci pohybu smartphonu. Samozřejmostí je i focení selfie fotografií s funkcí vyhlazování pokožky.

Modul Edit nabídne rozsáhlou editaci snímků. Je tedy možné vytahovat stíny a stahovat jasy, upravovat vyvážení bílé, jas, kontrast, saturaci barev, ostrost, přidat vinětaci, rozostření okolí, různé rámečky, nálepky a spoustu dalších efektů. V balíčku Pro Pack jsou navíc i pokročilejší funkce pro ovládání jasu a tónů Light EQ, Tone EQ, Color EQ, modul odšumování i lepší úpravy jasů a světel. Aplikace ACDSee for iPhone je k dispozici na App Store za $1,99, rozšiřující balíček Pro Pack pak vyjde na $4,99.

Zdroj: mobile.acdsee.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.