Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

ACD Systems uvádí ACDSee 18 a ACDSee Pro 8

30.9.2014, Milan Šurkala, aktualita
Nové grafické programy představilo poslední dobou několik společností a přidává se i ACD Systems se svými programy ACDSee 18 a ACDSee Pro 8. Přidány byly rychlé náhledy nebo rychlé úpravy expozice snímků.
V poslední době se objevilo několik nových verzí grafických programů. Zoner přišel s Photo Studiem 17, Adobe pak s Photoshopem Elements 13. Nyní se přidává ACD Systems s ACDSee 18 a ACDSee Pro 8. Aplikace jsou určeny nejen pro úpravu, ale i správu fotografií. Novinkami u obou verzí je např. funkce PicaView, která přináší náhledy snímků přes kontextové menu operačního systému, aniž by bylo nutné otevírat snímky v aplikaci. 1-Step EQ umožňuje snadnou automatickou úpravu expozice. Smart Indexer slouží k indexování katalogu tehdy, když počítač není využíván a nekrade tak výkon, když je potřeba.


ACDSee Pro 8 logo


SeeDrive představuje systém snadného přístupu k online snímkům. Auto EQ je další technologie automatického vyvážení jasů. Auto Lens View zobrazuje náhledy efektů, které lze aplikovat. V ACD Systems zapracovali na uživatelském rozhraní, které více odpovídá operačnímu systému Windows. Najdete tu nové efekty, snazší práci v navigátoru a přechod k editaci, podporovány jsou i nejnovější RAWy. Pokročilejší verze ACDSee Pro 8 přináší funkci Pixel Targeting, která umožňuje editovat jen určité barevné kanály a tóny. Novinkou je možnost barevné výplně a zobrazení historie jednotlivých úprav.

ACDSee 8 bude stát $79, upgrade z předchozí verze pak bude za $39. ACDSee Pro 8 bude k dispozici za $199, upgrade bude ale velmi výhodný za $59. Novinkou je i předplatné. Základem je cloudové úložiště bez aplikací, 20GB kapacita za $39 ročně, 40GB pak za $59 a 100GB za $129. ACDSee Pro 8 pak včetně ACDSee 18, Mac Pro 3, Photo Editor 6, Video Converter Pro 4, aktualizací a případného zálohovacího CD vyjde na $79 ročně. S 20GB cloudovým úložištěm cena vzroste na $109, se 40 GB na $129 a se 100GB kapacitou je pak za $199 ročně. Více informací lze sehnat na www.365.acdsee.com.

Zdroj: www.dpreview.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.