Adata brzy uvede karty SD Express s rychlostí 880 MB/s

Adata brzy uvede karty SD Express s rychlostí 880 MB/s
, , aktualita
Nový standard SD Express byl představen před nějakou dobou a nyní se čeká na první paměťové karty. Společnost Adata takové chystá a objevit by se měly už zanedlouho. Slibují přenosové rychlosti až 880 MB/s.
K oblíbeným
reklama
Formát SD Express existuje už nějaký ten pátek, např. formát microSD Express (SD7.0) byl představen před dvěma lety a dokonce se už objevil i jeho nástupce SD Express 8.0. Jenže s paměťovými kartami je to znatelně horší a teprve nyní to vypadá, že by se mohly objevit první karty typu SD Express, které by měly nahradit nynější SD karty s UHS-II a teoretickým maximem 312 MB/s. Nové SD Express karty chystá společnost Adata.
 
Adata logo
 
Ty jsou postaveny na specifikaci SD7.0 a rozhraní PCIe Gen3x1. Ve specifikaci mají mít tyto karty velmi vysoké rychlosti sekvenčních přenosů, u čtení 880 MB/s, u zápisu pak 400 MB/s. Dle zveřejněných testů v benchmarku CrystalDiskMark dosahovaly necelých 825 MB/s, resp. 410 MB/s. Na novinky bychom nemuseli čekat příliš dlouho, měly by se objevit v příštím čtvrtletí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mitakon má tři nové cine objektivy se světelností T1,0 Mitakon má tři nové cine objektivy se světelností T1,0
Natáčení videa je stále významnější funkcí moderních fotoaparátů a pro profesionální nasazení jsou vyráběny optimalizované objektivy. Takové má v nabídce i Mitakon. Ten představil hned trojici MFT objektivů se světelností T1,0.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala