Adata brzy uvede karty SD Express s rychlostí 880 MB/s

Adata brzy uvede karty SD Express s rychlostí 880 MB/s
, , aktualita
Nový standard SD Express byl představen před nějakou dobou a nyní se čeká na první paměťové karty. Společnost Adata takové chystá a objevit by se měly už zanedlouho. Slibují přenosové rychlosti až 880 MB/s.
K oblíbeným
reklama
Formát SD Express existuje už nějaký ten pátek, např. formát microSD Express (SD7.0) byl představen před dvěma lety a dokonce se už objevil i jeho nástupce SD Express 8.0. Jenže s paměťovými kartami je to znatelně horší a teprve nyní to vypadá, že by se mohly objevit první karty typu SD Express, které by měly nahradit nynější SD karty s UHS-II a teoretickým maximem 312 MB/s. Nové SD Express karty chystá společnost Adata.
 
Adata logo
 
Ty jsou postaveny na specifikaci SD7.0 a rozhraní PCIe Gen3x1. Ve specifikaci mají mít tyto karty velmi vysoké rychlosti sekvenčních přenosů, u čtení 880 MB/s, u zápisu pak 400 MB/s. Dle zveřejněných testů v benchmarku CrystalDiskMark dosahovaly necelých 825 MB/s, resp. 410 MB/s. Na novinky bychom nemuseli čekat příliš dlouho, měly by se objevit v příštím čtvrtletí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vaonis Hyperia: hvězdářský fotoaparát s 61MPx full frame čipem Vaonis Hyperia: hvězdářský fotoaparát s 61MPx full frame čipem
Pokud máte rádi astrofotografii a opravdu hodně peněz na účtu, mohl by se vám líbit hvězdářský fotoaparát Vaonis Hyperia. Ten je vybaven full frame snímačem Sony s velmi vysokým rozlišením 61 megapixelů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Doporučené fotoaparáty: září 2021 Doporučené fotoaparáty: září 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala56 komentářů
ProGrade uvedl kartu CFexpress Type A s kapacitou 160 GB ProGrade uvedl kartu CFexpress Type A s kapacitou 160 GB
Od společnosti ProGrade Digital jsme se dočkali nové paměťové karty CFexpress Type A. Tento typ zatím využívá jen málo fotoaparátů, nabízí však vysoké přenosové rychlosti. V tomto případě až 800 MB/s.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
7Artisans uvedl objektiv 25mm f/0.95 pro APS-C a MFT 7Artisans uvedl objektiv 25mm f/0.95 pro APS-C a MFT
Dalším novým objektivem v nabídce společnosti 7Artisans je extrémně světelný model 25mm f/0.95. Ten je určen pro fotoaparáty se snímačem Micro Four Thirds nebo APS-C. Dovoluje tak dosažení velmi malé hloubky ostrosti.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
O novinky Canonu je zájem: přidány na seznam nedostatkového zboží O novinky Canonu je zájem: přidány na seznam nedostatkového zboží
Canon před několika dny představil nový fotoaparát EOS R3 a také dva objektivy, kompaktní 16m F2.8 a telezoom 100-400mm. O novinky je velký zájem, výroba bude mít podle všeho problém, a prodlužují tak seznam nedostatkového zboží.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala