www.digimanie.cz
>
>
>

Adobe opět navyšuje příjmy, Creative Cloud válí

Adobe opět navyšuje příjmy, Creative Cloud válí
, , aktualita
Model předplatného je mezi zákazníky velmi úspěšný a u Adobe to platí také. Společnosti se opět významně podařilo navýšit příjmy a jen u služeb nabízených přes předplatná to byl nárůst o velmi pěkných 28 %.
K oblíbeným
reklama
Společnost Adobe byla jedna z prvních, která opravdu ve velkém přišla s nabízením softwaru pomocí předplatného. Očividně se jí to vyplácí, neboť zákazníci tento model akceptovali, ke konkurenci nepřešli a příjmy společnosti stále rostou a rostou. Společnost měří svá čtvrtletí do přelomu května a června, přičemž za to poslední utržila 2,74 miliardy dolarů, což je meziročně 25% nárůst (proti stejnému období v minulém roce).
 
Adobe logo
 
Segment Digital Media vzrostl o 22 % na nynějších 1,89 miliardy USD, přičemž Creative tvořil z tohoto čísla 1,59 miliardy USD a Document Cloud pak 296 mil. USD. Ročně to pak dělá příjmy ve výši 7,47 mld. USD, což je nárůst o 0,406 mld. USD. Pokud jde o jednotlivé části, jde o 6,55 mld. USD pro Creative a 921 mil. USD pro Document Cloud). Dalším segmentem je Digital Experience a zde Adobe rostl rovnou o 34 % na 784 mil. USD.
 
Výsledný provozní zisk společnosti stoupl o 7,3 % na 749, 5 mil. USD, čistý zisk pak ale klesl o 4,6 % na 632,6 mld. USD. Je tedy vidět, že vzhledem k příjmům má společnost opravdu dosti vysoký zisk (cca 23 % příjmů), což není zrovna obvyklé. My jen doufejme, že se Adobe nebude pokoušet např. o zrušení levnějších předplatných u Photoshopu a Lightroomu, jak se dočasně stalo v USA.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho
Chodit moc blízko k divokým zvířatům není příliš bezpečné. Přesvědčil se o tom indický fotograf, který fotil divoké slony. Ze své chyby se ale nepoučí, stádo ho ušlapalo a na následky zranění zemřel.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa
Leica přichází s novým full frame CSC fotoaparátem SL2. Přináší 47MPx snímač s možností natáčení 4K60p videa i slow-motion ve Full HD při 180 fps. Má i DFD ostření a jde v podstatě  o převlečený Lumix S1R.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Olympusu se výrazně daří, neplatí to však o fotoaparátech Olympusu se výrazně daří, neplatí to však o fotoaparátech
Společnosti Olympus se finančně hodně daří, podařilo se jí opravdu velmi výrazným způsobem navýšit zisky. Zatímco příjmy rostly jen minimálně, zisk šel na násobky. To bohužel neplatí o divizi fotoaparátů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Fotobanka Getty Images končí s Rights-Managed, nyní už jen Royalty-Free Fotobanka Getty Images končí s Rights-Managed, nyní už jen Royalty-Free
Fotobanka Getty Images mění možnosti licencování vložených fotografií. Už brzy nebude možné kupovat snímky v tradiční Rights-Managed licenci, která tu s námi byla mnoho desítek let. Nově budou k dispozici už jen Royalty-Free snímky.
10.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nové firmwary pro Panasonic Lumix S1, S1R, GH5(S) i G9 Nové firmwary pro Panasonic Lumix S1, S1R, GH5(S) i G9
Panasonic přichází s novými firmwary pro svá pokročilá CSC jak systému Micro Four Thirds, tak i full frame řady S. Přidána tak byla u některých modelů podpora CFexpress karet, jinde zase přibyla detekce zvířat.
10.11.2019, aktualita, Milan Šurkala