www.digimanie.cz
>
>
>

Adobe uvádí Photoshop CC 2015 se stahováním fotografií z Adobe Stock

Adobe uvádí Photoshop CC 2015 se stahováním fotografií z Adobe Stock
, , aktualita
Na světě je nová veze Photoshopu CC 2015. Přináší několik novinek, mezi nimiž je tu i možnost stahování stock fotografií na Adobe Stock z fotobanky Fotolia. Vylepšena byla i páce s vrstvami, filtr rozmazání umí zachovat šum.
K oblíbeným
reklama
Dnes se objevila nová verze cloudového Photoshopu CC 2015. Máte-li předplatné této aplikace, patně jste si už všimli, že vám Adobe nabídnul aktualizaci. Nová verze přináší Artboards (Návrhová plocha), což je speciální typ vrstev, které najdou využití zejména při návrhu obrazovek pro různá zařízení s různým rozlišením. Velkou změnou je nový Adobe Stock. Možná si vzpomenete, že koncem minulého roku Adobe koupil fotobanku Fotolia. Nyní je konečně vidět, co z toho vzešlo. Z Photoshopu se můžete přepnout na webovou stránku Adobe Stock a stahovat z databáze až 40 milionů fotografií fotobanky Fotolia. Adobe Stock je nicméně k dispozici i pro ty, kteří Photoshop CC nemají.

Jeden snímek bez předplatného Adobe Stock stojí 9,99 EUR. K dispozici jsou ale i různé formy předplatného. Základní je na 10 snímků měsíčně za 29,99 EUR bez daně při platbě na celý rok dopředu, uživatelé Creative Cloud budou mít 40% slevu. Pokud budete chtít stáhnout více snímků, každý další bude stát 2,99 EUR do celkového počtu 120 dalších snímků. Při měsíční platbě bude ale tentýž plán podstatně dražší s cenou 49,99 EUR bez daně a každý další snímek bude za 4,99 EUR. Plán na 750 snímků měsíčně váš vyjde na 159,99 EUR, pokud zaplatíte celý rok dopředu. Pokud budete platit každý měsíc zvlášť, měsíční cena vzroste na 199,99 EUR. Každý další snímek nad limit vyjde na 0,99 EUR.

Objevil se také náhled Design Space (Preview), který usnadňuje tvorbu mobilních aplikací a webů. Je vrstvou, která podporuje HTML5, CSS i JS, dále je tu i Device Preview pro náhled výsledku na jednotlivých zařízeních. Vrstvy, skupiny vrstev a návrhové plochy je nyní možné exportovat jako JPEG, GIF, PNG, PNG-8 a SVG. Adobe také upravil práci s efekty aplikovanými na jednotlivé vrstvy. Užitečnou novinkou jsou také inovované filtry rozmazání, které mohou snímek rozmazat, ale přitom zachovat strukturu šumu tak, aby vypadal reálně a ne uměle.

Upravena byla i práce s písmem, Camera Raw 9.1 nyní obsahuje funkce odstranění mlhy (vzdušného závoje) a lokální úpravu stínů a světel. 3D obrazy lze nyní "tisknout" i do PDF a SVX, celkově byla i upravena páce s 3D modely, které nabízí možnost zjednodušit modely snížením počtu trojúhelníků. Další úprav se dočkaly i content-aware funkce, byl zrychlen náběh programu a najdete tu i mnoho dalších změn.

Zdroj: adobe.com
reklama
Nejnovější články
Fotobanka Shutterstock už fotografům vyplatila 1 mld. USD Fotobanka Shutterstock už fotografům vyplatila 1 mld. USD
Fotobanka Shutterstock patří k největším ve svém oboru a nyní slaví velký milník. Od roku 2004 totiž fotografům na provizích vyplatila více než jednu miliardu dolarů. Za prvních 11 měsíců letošního roku to bylo přes 145 milionů.
11.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF
Sony vylepšilo své snímače s Quad Bayerovou barevnou maskou o novou technologii 2×2 On-Chip Lens (OCL). Ta zvětšuje mikročočky nad pixely, které pokrývají 2×2 pixely, což má mít výhody zejména pro autofokus.
10.12.2019, aktualita, Milan Šurkala50 komentářů
Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč
Cashback si pro letošní rok připravila i společnost Sony. Ten potrvá do konce ledna 2020 a zpět můžete dostat až 10.000 Kč, což platí pro objektiv SELP18110G. Dostane se ale i na jiné objektivy, fotoaparáty, blesky a jiné příslušenství.
9.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom
Pomalu se blíží nový smartphone Samsung Galaxy S11, který má být opět jedním z nejlepších fotomobilů na trhu. Tentokrát mu k tomu ale nemá dopomoci nízké rozlišení, ale naopak vysoké. Má mít 108MPx 1/1,33" senzor.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR
Vyšla další statistika výroby a dodávek fotoaparátů organizace CIPA. A ta za říjen ukazuje historický milník. CSC fotoaparáty totiž překonaly digitální zrcadlovky nejen v objemu prodeje, ale i v počtu kusů.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala33 komentářů