www.digimanie.cz
>
>
>

Adobe uvádí Photoshop CC 2015 se stahováním fotografií z Adobe Stock

Adobe uvádí Photoshop CC 2015 se stahováním fotografií z Adobe Stock
, , aktualita
Na světě je nová veze Photoshopu CC 2015. Přináší několik novinek, mezi nimiž je tu i možnost stahování stock fotografií na Adobe Stock z fotobanky Fotolia. Vylepšena byla i páce s vrstvami, filtr rozmazání umí zachovat šum.
K oblíbeným
reklama
Dnes se objevila nová verze cloudového Photoshopu CC 2015. Máte-li předplatné této aplikace, patně jste si už všimli, že vám Adobe nabídnul aktualizaci. Nová verze přináší Artboards (Návrhová plocha), což je speciální typ vrstev, které najdou využití zejména při návrhu obrazovek pro různá zařízení s různým rozlišením. Velkou změnou je nový Adobe Stock. Možná si vzpomenete, že koncem minulého roku Adobe koupil fotobanku Fotolia. Nyní je konečně vidět, co z toho vzešlo. Z Photoshopu se můžete přepnout na webovou stránku Adobe Stock a stahovat z databáze až 40 milionů fotografií fotobanky Fotolia. Adobe Stock je nicméně k dispozici i pro ty, kteří Photoshop CC nemají.

Jeden snímek bez předplatného Adobe Stock stojí 9,99 EUR. K dispozici jsou ale i různé formy předplatného. Základní je na 10 snímků měsíčně za 29,99 EUR bez daně při platbě na celý rok dopředu, uživatelé Creative Cloud budou mít 40% slevu. Pokud budete chtít stáhnout více snímků, každý další bude stát 2,99 EUR do celkového počtu 120 dalších snímků. Při měsíční platbě bude ale tentýž plán podstatně dražší s cenou 49,99 EUR bez daně a každý další snímek bude za 4,99 EUR. Plán na 750 snímků měsíčně váš vyjde na 159,99 EUR, pokud zaplatíte celý rok dopředu. Pokud budete platit každý měsíc zvlášť, měsíční cena vzroste na 199,99 EUR. Každý další snímek nad limit vyjde na 0,99 EUR.

Objevil se také náhled Design Space (Preview), který usnadňuje tvorbu mobilních aplikací a webů. Je vrstvou, která podporuje HTML5, CSS i JS, dále je tu i Device Preview pro náhled výsledku na jednotlivých zařízeních. Vrstvy, skupiny vrstev a návrhové plochy je nyní možné exportovat jako JPEG, GIF, PNG, PNG-8 a SVG. Adobe také upravil práci s efekty aplikovanými na jednotlivé vrstvy. Užitečnou novinkou jsou také inovované filtry rozmazání, které mohou snímek rozmazat, ale přitom zachovat strukturu šumu tak, aby vypadal reálně a ne uměle.

Upravena byla i práce s písmem, Camera Raw 9.1 nyní obsahuje funkce odstranění mlhy (vzdušného závoje) a lokální úpravu stínů a světel. 3D obrazy lze nyní "tisknout" i do PDF a SVX, celkově byla i upravena páce s 3D modely, které nabízí možnost zjednodušit modely snížením počtu trojúhelníků. Další úprav se dočkaly i content-aware funkce, byl zrychlen náběh programu a najdete tu i mnoho dalších změn.

Zdroj: adobe.com
Nejnovější články
Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon
Po dvou oceněních EISA Awards 2019 získalo několik společností. Nyní se podíváme na dvě z nich, Fujifilm a Nikon. Zde byly oceněny především CSC fotoaparáty s různými velikostmi snímačů a jeden objektiv.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019 Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019
Společnost Canon patřila v letošních cenách EISA Awards 2019 jednoznačně k těm nejúspěšnějším. Odnesla si totiž celkem pět cen. Dařilo se především objektivům, které si odnesly rovnou 4 ocenění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2 Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2
Novinkou pro systém L-Mount je objektiv z dílen Leicy, model APO-Summicron-SL 50mm f/2. Tato světelná padesátka nabídne odolnou konstrukci i velmi rychlý autofokus díky technologii Dual Syncro Drive.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8 Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8
Od společnosti Meike jsme se dočkali nového manuálního makro objektivu MK 85mm f/2.8. Ten je určený nově i pro další full frame CSC fotoaparáty a má dle výrobce dosahovat netradičně vysokého zvětšení 1,5:1.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění
Společnosti Sony se i letos hodně dařilo a v anketě EISA Awards 2019 zazářila. Dostala totiž ze všech výrobců fotografické techniky nejvyšší počet ocenění, šest. Dařilo se především full frame objektivům.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře