www.digimanie.cz
>
>
>

Adobe uvádí Photoshop CC 2015 se stahováním fotografií z Adobe Stock

Adobe uvádí Photoshop CC 2015 se stahováním fotografií z Adobe Stock
, , aktualita
Na světě je nová veze Photoshopu CC 2015. Přináší několik novinek, mezi nimiž je tu i možnost stahování stock fotografií na Adobe Stock z fotobanky Fotolia. Vylepšena byla i páce s vrstvami, filtr rozmazání umí zachovat šum.
K oblíbeným
reklama
Dnes se objevila nová verze cloudového Photoshopu CC 2015. Máte-li předplatné této aplikace, patně jste si už všimli, že vám Adobe nabídnul aktualizaci. Nová verze přináší Artboards (Návrhová plocha), což je speciální typ vrstev, které najdou využití zejména při návrhu obrazovek pro různá zařízení s různým rozlišením. Velkou změnou je nový Adobe Stock. Možná si vzpomenete, že koncem minulého roku Adobe koupil fotobanku Fotolia. Nyní je konečně vidět, co z toho vzešlo. Z Photoshopu se můžete přepnout na webovou stránku Adobe Stock a stahovat z databáze až 40 milionů fotografií fotobanky Fotolia. Adobe Stock je nicméně k dispozici i pro ty, kteří Photoshop CC nemají.

Jeden snímek bez předplatného Adobe Stock stojí 9,99 EUR. K dispozici jsou ale i různé formy předplatného. Základní je na 10 snímků měsíčně za 29,99 EUR bez daně při platbě na celý rok dopředu, uživatelé Creative Cloud budou mít 40% slevu. Pokud budete chtít stáhnout více snímků, každý další bude stát 2,99 EUR do celkového počtu 120 dalších snímků. Při měsíční platbě bude ale tentýž plán podstatně dražší s cenou 49,99 EUR bez daně a každý další snímek bude za 4,99 EUR. Plán na 750 snímků měsíčně váš vyjde na 159,99 EUR, pokud zaplatíte celý rok dopředu. Pokud budete platit každý měsíc zvlášť, měsíční cena vzroste na 199,99 EUR. Každý další snímek nad limit vyjde na 0,99 EUR.

Objevil se také náhled Design Space (Preview), který usnadňuje tvorbu mobilních aplikací a webů. Je vrstvou, která podporuje HTML5, CSS i JS, dále je tu i Device Preview pro náhled výsledku na jednotlivých zařízeních. Vrstvy, skupiny vrstev a návrhové plochy je nyní možné exportovat jako JPEG, GIF, PNG, PNG-8 a SVG. Adobe také upravil práci s efekty aplikovanými na jednotlivé vrstvy. Užitečnou novinkou jsou také inovované filtry rozmazání, které mohou snímek rozmazat, ale přitom zachovat strukturu šumu tak, aby vypadal reálně a ne uměle.

Upravena byla i práce s písmem, Camera Raw 9.1 nyní obsahuje funkce odstranění mlhy (vzdušného závoje) a lokální úpravu stínů a světel. 3D obrazy lze nyní "tisknout" i do PDF a SVX, celkově byla i upravena páce s 3D modely, které nabízí možnost zjednodušit modely snížením počtu trojúhelníků. Další úprav se dočkaly i content-aware funkce, byl zrychlen náběh programu a najdete tu i mnoho dalších změn.

Zdroj: adobe.com
Nejnovější články
Želva s GoPro kamerou zachytila život v rybníku Želva s GoPro kamerou zachytila život v rybníku
Youtuber zveřejnil video, v němž předvádí, jak na jednu ze svých želv nádherných připevnil GoPro kameru. Želva pak v malém rybníku pořídila záběry světa a života ukrytého pod vodní hladinou. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Doporučené fotoaparáty: červen 2019 Doporučené fotoaparáty: červen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, návod, Milan Šurkala50 komentářů
Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR
Společnost Canon zveřejnila video, ve kterém vysvětluje, proč mohou mít CSC fotoaparáty snáze opticky kvalitnější objektivy než digitální zrcadlovky při menších rozměrech. Vše závisí na vzdálenosti senzoru od objektivu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala21 komentářů
Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright
Americké soudnictví je často terčem vtipů, neboť v této zemi netušených soudních možností lze žalovat snad naprosto všechno. Poslední případ z Texasu pak ukázal, že může být dokonce legální porušovat copyright.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0 MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0
Nezávislý výrobce objektivů MS Optics představuje dvě nové světelné padesátky pro M-Mount. Máme zde Vario Prasma 50mm F1.5 s optickým návrhem Plasmat a pak supersvětelný model ISM 50mm F1.0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala