www.digimanie.cz
>
>
>

Adobe uvádí vektorový editor Illustrator pro iPad

Adobe uvádí vektorový editor Illustrator pro iPad
, , aktualita
Adobe postupně předělává své aplikace i pro platformu tabletů Apple iPad. Už nějakou dobu je k dispozici Lightroom, nedávno přibyl také Photoshop. Nově se dostává i na vektorový editor Illustrator for iPad.
K oblíbeným
reklama
Společnost Adobe vyvíjí aplikace nejen pro Windows a macOS, ale má je také pro mobilní zařízení. Soustředí se především na tablety iPad společnosti Apple. Prozatím to byli především fotografové, kteří mohou už několik let využívat mobilní verzi Lightroomu (ta je k dispozici i pro Apple iOS a telefony iPhone např. s možností záznamu do RAWu a HDR RAWu). Nedávno se dostalo i na Photoshop for iPad, ten se ale nesetkal s moc vřelým přijetím.
 
Adobe Illustrator for iPad
 
Důvodem bylo zejména to, že aplikace vyšla ve značně nedodělané verzi a chyběla zde spousta věcí z desktopové verze. To se ale postupně zlepšuje. Podobně tomu bude i s novým vektorovým editorem Illustrator for iPad. Jde o třetí aplikaci Adobe cílenou na tablety Apple iPad a i zde budou nejprve k dispozici hlavní základní funkce. Přesto tu najdete i pár užitečných "fičurek" např. pro chytré mazání a zjednodušování linií, jsou zde tři funkce pro opakování vzoru (Radial, Grid, Mirror), jednoduchá tvorba polygonů a kombinace různých tvarů, nechybí ani přes 18 tisíc písem z knihovny Adobe Fonts. S písmem si lze hodně hrát, přizpůsobovat ho objektům i vlastním nápadům, což se může týkat i samotných barev a gradientů.
 
Samozřejmostí je i synchronizace dat mezi mobilním a desktopovým Illustratorem. Podporovány jsou pochopitelně standardní formáty jako PNG, PSD nebo vektorové AI, SVG a PDF. Aplikace je součástí Creative Cloud a mohou ji využít ti, kteří mají přístup k desktopové aplikaci.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
CIPA 10/20: trh se vrací do normálu, covidové propady skončily CIPA 10/20: trh se vrací do normálu, covidové propady skončily
Začal nový měsíc a s tím přichází statistiky prodejů za minulé měsíce, konkrétně za říjen. Čísla od CIPA ukazují, že koronavirová pandemie už nemá na prodeje fotoaparátů výraznější vliv. Prodeje fotografické techniky rostou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Czech Press Photo 2020 vyhrál Roman Vondrouš snímkem z pandemie Czech Press Photo 2020 vyhrál Roman Vondrouš snímkem z pandemie
Každoroční fotografická soutěž Czech Press Photo má opět svého vítěze. Letos se jím stal Roman Vondrouš z ČTK se snímkem vztahujícím se k největšímu tématu dnešní doby, koronavirové pandemii.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Tamron uvádí objektiv 17-70mm F2.8 RXD pro APS-C CSC Tamron uvádí objektiv 17-70mm F2.8 RXD pro APS-C CSC
Společnost Tamron dnes představila nový APS-C objektiv 17-70mm F/2.8 Di III-A VC RXD (Model B070). Ten je určený pro CSC fotoaparáty značky Sony a nabídne příjemný ohniskový rozsah s velmi dobrou světelností F2,8.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Světelný objektiv Sigma 65mm F2 DG DN Contemporary Světelný objektiv Sigma 65mm F2 DG DN Contemporary
Poslední dnešní novinkou společnosti Sigma je objektiv 65mm F2 DG DN | Contemporary. Má velmi dobrou světelnost F2, krokový zaostřovací motorek a využití najde na APS-C i full frame CSC fotoaparátech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nový objektiv Sigma 35mm F2 DG DN Contemporary Nový objektiv Sigma 35mm F2 DG DN Contemporary
Další novinkou z dílen společnosti Sigma je objektiv Sigma 35mm F2 DG DN | Contemporary. Ten je poměrně kompaktním objektivem se světelností F2 pro fotoaparáty Sony a přístroje s bajonetem L-Mount.
Včera, aktualita, Milan Šurkala