www.digimanie.cz
>
>
>

Adobe uvádí vektorový editor Illustrator pro iPad

Adobe uvádí vektorový editor Illustrator pro iPad
, , aktualita
Adobe postupně předělává své aplikace i pro platformu tabletů Apple iPad. Už nějakou dobu je k dispozici Lightroom, nedávno přibyl také Photoshop. Nově se dostává i na vektorový editor Illustrator for iPad.
K oblíbeným
reklama
Společnost Adobe vyvíjí aplikace nejen pro Windows a macOS, ale má je také pro mobilní zařízení. Soustředí se především na tablety iPad společnosti Apple. Prozatím to byli především fotografové, kteří mohou už několik let využívat mobilní verzi Lightroomu (ta je k dispozici i pro Apple iOS a telefony iPhone např. s možností záznamu do RAWu a HDR RAWu). Nedávno se dostalo i na Photoshop for iPad, ten se ale nesetkal s moc vřelým přijetím.
 
Adobe Illustrator for iPad
 
Důvodem bylo zejména to, že aplikace vyšla ve značně nedodělané verzi a chyběla zde spousta věcí z desktopové verze. To se ale postupně zlepšuje. Podobně tomu bude i s novým vektorovým editorem Illustrator for iPad. Jde o třetí aplikaci Adobe cílenou na tablety Apple iPad a i zde budou nejprve k dispozici hlavní základní funkce. Přesto tu najdete i pár užitečných "fičurek" např. pro chytré mazání a zjednodušování linií, jsou zde tři funkce pro opakování vzoru (Radial, Grid, Mirror), jednoduchá tvorba polygonů a kombinace různých tvarů, nechybí ani přes 18 tisíc písem z knihovny Adobe Fonts. S písmem si lze hodně hrát, přizpůsobovat ho objektům i vlastním nápadům, což se může týkat i samotných barev a gradientů.
 
Samozřejmostí je i synchronizace dat mezi mobilním a desktopovým Illustratorem. Podporovány jsou pochopitelně standardní formáty jako PNG, PSD nebo vektorové AI, SVG a PDF. Aplikace je součástí Creative Cloud a mohou ji využít ti, kteří mají přístup k desktopové aplikaci.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
15.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik