Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Adobe zveřejnil roadmapu pro nový Photoshop pro iPad

25.11.2019, Milan Šurkala, aktualita
Před pár týdny byl představen nový Photoshop pro iPad, který však postrádá spoustu užitečných funkcí. Společnost Adobe nicméně zveřejnila roadmapu, v níž říká, kterých funkcí se dočkáme letos a v první polovině příštího roku.
Nový Photoshop pro iPad se připravoval hodně dlouho, a přesto mu chybělo mnoho důležitých funkcí, kvůli čemuž si vysloužil velmi ostrou kritiku u veřejnosti i v recenzích. Společnost Adobe však už i při uvedení slibovala, že bude aplikaci postupně vyvíjet a nyní nám zveřejnila i plán toho, čeho se dočkáme v nejbližší době. Ještě letos to bude zavedení výběru objektu s pomocí umělé inteligence Adobe Sensei. Dále to bude ještě rychlejší synchronizace PSDC souborů, kdy se budou synchronizovat pouze změny, mnohdy tedy minimum dat. Jak říká Adobe, pokud změníte jediný pixel, bude se synchronizovat pouze tento pixel.
 
Adobe Photoshop Refine Edge
 
V první půlce roku 2020 přijde vylepšený štětec (Refine Edge) pracující s výběry s neostrými hranami nebo jinak komplikovanými (např. vlasy, chlupy, srst). Rozšíří se i možnosti práce s vrstvami, které také dostanou podporu dalších, v desktopovém Pohotoshopu běžných funkcí, jako jsou např. křivky a vrstvy úprav. Přibude i nastavení citlivosti štětce a možnost rotovat plátno. Citlivost štětce je přitom podporována už v aplikaci Adobe Fresco.
 
Adobe také pracuje na integraci s Lightroomem, kdy bude umožněno upravit RAWy v Lightroomu a pak je pohodlně přenést pro další úpravy do Photoshopu. Pokud vám něco chybí, nebo byste to jinak upravili, můžete dát společnosti Adobe zpětnou vazbu na stránce feedback.photoshop.com.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.