www.digimanie.cz
>
>
>

Adobe zveřejnil roadmapu pro nový Photoshop pro iPad

Adobe zveřejnil roadmapu pro nový Photoshop pro iPad
, , aktualita
Před pár týdny byl představen nový Photoshop pro iPad, který však postrádá spoustu užitečných funkcí. Společnost Adobe nicméně zveřejnila roadmapu, v níž říká, kterých funkcí se dočkáme letos a v první polovině příštího roku.
K oblíbeným
reklama
Nový Photoshop pro iPad se připravoval hodně dlouho, a přesto mu chybělo mnoho důležitých funkcí, kvůli čemuž si vysloužil velmi ostrou kritiku u veřejnosti i v recenzích. Společnost Adobe však už i při uvedení slibovala, že bude aplikaci postupně vyvíjet a nyní nám zveřejnila i plán toho, čeho se dočkáme v nejbližší době. Ještě letos to bude zavedení výběru objektu s pomocí umělé inteligence Adobe Sensei. Dále to bude ještě rychlejší synchronizace PSDC souborů, kdy se budou synchronizovat pouze změny, mnohdy tedy minimum dat. Jak říká Adobe, pokud změníte jediný pixel, bude se synchronizovat pouze tento pixel.
 
Adobe Photoshop Refine Edge
 
V první půlce roku 2020 přijde vylepšený štětec (Refine Edge) pracující s výběry s neostrými hranami nebo jinak komplikovanými (např. vlasy, chlupy, srst). Rozšíří se i možnosti práce s vrstvami, které také dostanou podporu dalších, v desktopovém Pohotoshopu běžných funkcí, jako jsou např. křivky a vrstvy úprav. Přibude i nastavení citlivosti štětce a možnost rotovat plátno. Citlivost štětce je přitom podporována už v aplikaci Adobe Fresco.
 
Adobe také pracuje na integraci s Lightroomem, kdy bude umožněno upravit RAWy v Lightroomu a pak je pohodlně přenést pro další úpravy do Photoshopu. Pokud vám něco chybí, nebo byste to jinak upravili, můžete dát společnosti Adobe zpětnou vazbu na stránce feedback.photoshop.com.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
15.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik