www.digimanie.cz
>
>
>

Aktualizovaná roadmapa Nikonu: Z 14-24mm F2.8 S bude letos

Aktualizovaná roadmapa Nikonu: Z 14-24mm F2.8 S bude letos
, , aktualita
Nikon vedle nových produktů pro CSC systém Nikon Z uvolnil také roadmapu připravovaných objektivů. Společnost také potvrzuje, že se dlouho očekávaný objektiv Nikkor Z 14-24mm f/2.8 S objeví ještě letos.
K oblíbeným
reklama
Společnosti Canon a Nikon před pár dny výrazným způsobem rozšířily nabídku pro své full frame CSC systémy. V případě Nikonu to byly telekonvertory a zejména spodek nabídky. Zároveň však uveřejnil i chystanou roadmapu objektivů, na které se můžeme těšit v blízké době. Změn není mnoho, nicméně společnost se nechala slyšet, že zpožděný objektiv Nikkor Z 14-24mm f/2.8 S se přeci jen objeví ještě letos a doplní tak tradiční trojici F2,8 objektivů čítající už Z 24-70mm f/2.8 S a Z 70-200mm f/2.8 VR S.
 
Roadmapa objektivů Nikon
 
Pokud jde o změny nebo novinky, tak zde toho moc není. 24-50mm objektiv se objevil, aniž by byl v roadmapě, a jedinou změnou tak je akorát to, že 60mm makro objektiv bude mít nakonec 50mm ohniskovou vzdálenost. Jinak jsou plány stejné a čeká nás vysoce světelný objektiv 50mm F1.2 S, pancaky 28mm a 40mm, dále již zmíněný 50mm makro objektiv a 105mm Macro S, objevit se má i zoom 24-105mm S, telezoom 100-400mm S a 200-600mm.
 
Pro APS-C fotoaparáty se očekává ultrazoom 18-140mm. Zatím to tak nevypadá, že by Nikon chtěl výrazněji rozšiřovat nabídku levnějších a kompaktnějších objektivů jen pro APS-C modely. Jejich majitelé tak budou muset sahat po větších full frame objektivech.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala
Koronavirová pandemie sice tvrdě dopadla na výrobce fotoaparátů, ale možná nebude tak zle, jak se čekalo. Canon totiž už podruhé zvyšuje své predikce pro rok 2020, kdy díky úspěchu EOSů R5 a R6 čeká větší zisky než původně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály
Další fotografický film to má spočítané. Tentokrát jde o barevný film Fujifilm Fujicolor PRO 400H. Jeho výroba skončí, přičemž primárním problémem by zde nebyl ani tak nedostatek zájmu jako spíše materiálu pro jeho výrobu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí
Nizozemský fotograf se rozhodl vytvořit netradiční fotografický projekt, kdy ve svém ateliéru zachytil nejrůznější starou elektroniku. Aby toho ale nebylo málo, před vyfocením každý přístroj rozbil. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Costco zruší zbývající fotoslužby ve svých prodejnách Costco zruší zbývající fotoslužby ve svých prodejnách
Mnoho fotografických služeb je už dlouhodobě v úpadku, což dopadlo i na severoamerický řetězec Costco. Ten za měsíc zruší všechna zbývající oddělení pro výrobu fotoproduktů ve svých obchodech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nouzový stav v Japonsku: Canon i Nikon se obávají nedostatku přístrojů Nouzový stav v Japonsku: Canon i Nikon se obávají nedostatku přístrojů
Japonsko vyhlásilo nouzový stav, který znatelně omezuje možnosti průmyslové produkce. To dopadá i na výrobce fotoaparátů, kteří se bojí nedostatku fotoaparátů, kterých je už teď na trhu poměrně málo.
16.1.2021, aktualita, Milan Šurkala14 komentářů