www.digimanie.cz
>
>
>

Aktualizovaná roadmapa Nikonu: Z 14-24mm F2.8 S bude letos

Aktualizovaná roadmapa Nikonu: Z 14-24mm F2.8 S bude letos
, , aktualita
Nikon vedle nových produktů pro CSC systém Nikon Z uvolnil také roadmapu připravovaných objektivů. Společnost také potvrzuje, že se dlouho očekávaný objektiv Nikkor Z 14-24mm f/2.8 S objeví ještě letos.
K oblíbeným
reklama
Společnosti Canon a Nikon před pár dny výrazným způsobem rozšířily nabídku pro své full frame CSC systémy. V případě Nikonu to byly telekonvertory a zejména spodek nabídky. Zároveň však uveřejnil i chystanou roadmapu objektivů, na které se můžeme těšit v blízké době. Změn není mnoho, nicméně společnost se nechala slyšet, že zpožděný objektiv Nikkor Z 14-24mm f/2.8 S se přeci jen objeví ještě letos a doplní tak tradiční trojici F2,8 objektivů čítající už Z 24-70mm f/2.8 S a Z 70-200mm f/2.8 VR S.
 
Roadmapa objektivů Nikon
 
Pokud jde o změny nebo novinky, tak zde toho moc není. 24-50mm objektiv se objevil, aniž by byl v roadmapě, a jedinou změnou tak je akorát to, že 60mm makro objektiv bude mít nakonec 50mm ohniskovou vzdálenost. Jinak jsou plány stejné a čeká nás vysoce světelný objektiv 50mm F1.2 S, pancaky 28mm a 40mm, dále již zmíněný 50mm makro objektiv a 105mm Macro S, objevit se má i zoom 24-105mm S, telezoom 100-400mm S a 200-600mm.
 
Pro APS-C fotoaparáty se očekává ultrazoom 18-140mm. Zatím to tak nevypadá, že by Nikon chtěl výrazněji rozšiřovat nabídku levnějších a kompaktnějších objektivů jen pro APS-C modely. Jejich majitelé tak budou muset sahat po větších full frame objektivech.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonicu unikla data kompaktnějšího full framu Lumix S5 Panasonicu unikla data kompaktnějšího full framu Lumix S5
Panasonic už dávno slíbil kompaktnější full frame Lumix řady S a vypadá to, že už je něco takového na spadnutí. Hovoří se o Lumixu S5, jehož technické údaje unikly na Internet a vypadá dost slibně.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf během pandemie proměnil své vstupní dveře ve fotoaparát Fotograf během pandemie proměnil své vstupní dveře ve fotoaparát
Během stále trvající pandemie onemocnění covid-19 se americký fotograf rozhodl realizovat projekt, při němž proměnil své vstupní dveře ve fotoaparát. Vznikla tak série portrétů, která dokumentuje lidi ze sousedství. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Video: Silný vítr v Austrálii vytvořil obrácené vodopády Video: Silný vítr v Austrálii vytvořil obrácené vodopády
Někdy se povede zachytit na video nebo na fotografii zajímavé úkazy, které způsobí přírodní živly. V národním parku v Austrálii před několika dny nastaly příhodné povětrnostní podmínky, aby vznikly "vodopády naopak". 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Meike uvádí levný objektiv 25mm F1.8 za pouhých $75 Meike uvádí levný objektiv 25mm F1.8 za pouhých $75
Další novinkou společnosti Meike pro CSC fotoaparáty je objektiv 25mm F1.8. Ten bude stát pouhých 75 USD. Nabídne manuální zaostřování a velmi kompaktní konstrukci s hmotností jen 170 gramů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samyang představil 4 video objektivy se světelností T1.5 Samyang představil 4 video objektivy se světelností T1.5
Natáčení videa pomocí fotoaparátů je stále více a více populární, a tak Samyang rozšiřuje nabídku svých VDSLR objektivů optimalizovaných pro video o nové verze se světelností T1.5. Máme tu 24mm, 35mm, 50mm i 85mm varianty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala