Systém Nikon Z dostává nové 1,4× a 2× telekonvertory

Systém Nikon Z dostává nové 1,4× a 2× telekonvertory
, , aktualita
Nabídka produktů pro full frame CSC systém Nikonu se rozšířila nejen o základní fotoaparát a nový setový objektiv, ale také o dva nové telekonvertory s 1,4× a 2× prodloužením ohniskové vzdálenosti.
K oblíbeným
reklama
Společnost Nikon dnes představila nejen nový fotoaparát Nikon Z5 a skládací setový objektiv Z 24-50mm, ale také dva nové telekonvertory pro tento full frame CSC systém. Jako obvykle, i zde jde o dvě verze, které prodlužují ohniskovou vzdálenost 1,4× a 2×. Ani jeden nemění minimální zaostřovací vzdálenost, oba tak zvyšují hodnotu zvětšení. Zachovávají schopnosti autofokusu i stabilizace, nabídnou také základní odolnost vůči prachu a vodě. Zajímavostí je také fluorový povrch obou koncových čoček, díky čemuž lépe odpuzují nečistoty. Aby správně fungovaly, je potřeba provést aktualizaci firmwaru příslušných fotoaparátů. V obou případech je jediným kompatibilním objektivem Nikkor Z 70-200mm f/2.8 VR S (k červenci 2020).
 
Nikon Z Teleconverter TC-1.4x
 
Jako první tu máme Z Teleconverter TC-1.4x. Kvůli prodloužení ohniskové vzdálenosti na 1,4násobek se snižuje světelnost o 1 EV. Skládá se ze 6 členů ve 4 skupinách, přičemž je tu i jeden asférický člen. Má 72 mm v průměru a prodlužuje délku fotoaparátu o 18,5 mm (sám o sobě má 37 mm). Telekonvertor váží 220 gramů.
 
Nikon Z Teleconverter TC-2x
 
Druhým modelem je Z Teleconverter TC-2x. Ten už prodlužuje ohniskovou vzdálenost 2krát, takže spolu s tím klesá světelnost o 2 EV. Optická konstrukce má 8 členů v 5 skupinách, i zde je pak jeden asférický člen. Průměr má shodných 72 mm, délka je pak 32,5 mm (resp. 50,5 mm). Tato varianta má na délku 270 gramů. Ceny byly stanoveny na $550 (cca 15.500 Kč s DPH), resp. $600 (cca 17.000 Kč s DPH). Do prodeje by měly jít koncem srpna stejně jako výše zmíněný zpožděný objektiv.
 
Telekonvertor Nikon Z
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala
Koronavirová pandemie sice tvrdě dopadla na výrobce fotoaparátů, ale možná nebude tak zle, jak se čekalo. Canon totiž už podruhé zvyšuje své predikce pro rok 2020, kdy díky úspěchu EOSů R5 a R6 čeká větší zisky než původně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály
Další fotografický film to má spočítané. Tentokrát jde o barevný film Fujifilm Fujicolor PRO 400H. Jeho výroba skončí, přičemž primárním problémem by zde nebyl ani tak nedostatek zájmu jako spíše materiálu pro jeho výrobu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí
Nizozemský fotograf se rozhodl vytvořit netradiční fotografický projekt, kdy ve svém ateliéru zachytil nejrůznější starou elektroniku. Aby toho ale nebylo málo, před vyfocením každý přístroj rozbil. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Costco zruší zbývající fotoslužby ve svých prodejnách Costco zruší zbývající fotoslužby ve svých prodejnách
Mnoho fotografických služeb je už dlouhodobě v úpadku, což dopadlo i na severoamerický řetězec Costco. Ten za měsíc zruší všechna zbývající oddělení pro výrobu fotoproduktů ve svých obchodech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nouzový stav v Japonsku: Canon i Nikon se obávají nedostatku přístrojů Nouzový stav v Japonsku: Canon i Nikon se obávají nedostatku přístrojů
Japonsko vyhlásilo nouzový stav, který znatelně omezuje možnosti průmyslové produkce. To dopadá i na výrobce fotoaparátů, kteří se bojí nedostatku fotoaparátů, kterých je už teď na trhu poměrně málo.
16.1.2021, aktualita, Milan Šurkala14 komentářů