Systém Nikon Z dostává nové 1,4× a 2× telekonvertory

Systém Nikon Z dostává nové 1,4× a 2× telekonvertory
, , aktualita
Nabídka produktů pro full frame CSC systém Nikonu se rozšířila nejen o základní fotoaparát a nový setový objektiv, ale také o dva nové telekonvertory s 1,4× a 2× prodloužením ohniskové vzdálenosti.
K oblíbeným
reklama
Společnost Nikon dnes představila nejen nový fotoaparát Nikon Z5 a skládací setový objektiv Z 24-50mm, ale také dva nové telekonvertory pro tento full frame CSC systém. Jako obvykle, i zde jde o dvě verze, které prodlužují ohniskovou vzdálenost 1,4× a 2×. Ani jeden nemění minimální zaostřovací vzdálenost, oba tak zvyšují hodnotu zvětšení. Zachovávají schopnosti autofokusu i stabilizace, nabídnou také základní odolnost vůči prachu a vodě. Zajímavostí je také fluorový povrch obou koncových čoček, díky čemuž lépe odpuzují nečistoty. Aby správně fungovaly, je potřeba provést aktualizaci firmwaru příslušných fotoaparátů. V obou případech je jediným kompatibilním objektivem Nikkor Z 70-200mm f/2.8 VR S (k červenci 2020).
 
Nikon Z Teleconverter TC-1.4x
 
Jako první tu máme Z Teleconverter TC-1.4x. Kvůli prodloužení ohniskové vzdálenosti na 1,4násobek se snižuje světelnost o 1 EV. Skládá se ze 6 členů ve 4 skupinách, přičemž je tu i jeden asférický člen. Má 72 mm v průměru a prodlužuje délku fotoaparátu o 18,5 mm (sám o sobě má 37 mm). Telekonvertor váží 220 gramů.
 
Nikon Z Teleconverter TC-2x
 
Druhým modelem je Z Teleconverter TC-2x. Ten už prodlužuje ohniskovou vzdálenost 2krát, takže spolu s tím klesá světelnost o 2 EV. Optická konstrukce má 8 členů v 5 skupinách, i zde je pak jeden asférický člen. Průměr má shodných 72 mm, délka je pak 32,5 mm (resp. 50,5 mm). Tato varianta má na délku 270 gramů. Ceny byly stanoveny na $550 (cca 15.500 Kč s DPH), resp. $600 (cca 17.000 Kč s DPH). Do prodeje by měly jít koncem srpna stejně jako výše zmíněný zpožděný objektiv.
 
Telekonvertor Nikon Z
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonicu unikla data kompaktnějšího full framu Lumix S5 Panasonicu unikla data kompaktnějšího full framu Lumix S5
Panasonic už dávno slíbil kompaktnější full frame Lumix řady S a vypadá to, že už je něco takového na spadnutí. Hovoří se o Lumixu S5, jehož technické údaje unikly na Internet a vypadá dost slibně.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf během pandemie proměnil své vstupní dveře ve fotoaparát Fotograf během pandemie proměnil své vstupní dveře ve fotoaparát
Během stále trvající pandemie onemocnění covid-19 se americký fotograf rozhodl realizovat projekt, při němž proměnil své vstupní dveře ve fotoaparát. Vznikla tak série portrétů, která dokumentuje lidi ze sousedství. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Video: Silný vítr v Austrálii vytvořil obrácené vodopády Video: Silný vítr v Austrálii vytvořil obrácené vodopády
Někdy se povede zachytit na video nebo na fotografii zajímavé úkazy, které způsobí přírodní živly. V národním parku v Austrálii před několika dny nastaly příhodné povětrnostní podmínky, aby vznikly "vodopády naopak". 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Meike uvádí levný objektiv 25mm F1.8 za pouhých $75 Meike uvádí levný objektiv 25mm F1.8 za pouhých $75
Další novinkou společnosti Meike pro CSC fotoaparáty je objektiv 25mm F1.8. Ten bude stát pouhých 75 USD. Nabídne manuální zaostřování a velmi kompaktní konstrukci s hmotností jen 170 gramů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samyang představil 4 video objektivy se světelností T1.5 Samyang představil 4 video objektivy se světelností T1.5
Natáčení videa pomocí fotoaparátů je stále více a více populární, a tak Samyang rozšiřuje nabídku svých VDSLR objektivů optimalizovaných pro video o nové verze se světelností T1.5. Máme tu 24mm, 35mm, 50mm i 85mm varianty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala