www.digimanie.cz
>
>
>

Apple iPhone 13 má přinést lepší světelnosti, větší čipy i IBIS pro všechny

Apple iPhone 13 má přinést lepší světelnosti, větší čipy i IBIS pro všechny
, , aktualita
Do uvedení nových smartphonů Apple iPhone 13 zbývá nejspíš už jen měsíc. Znovu se tak objevují další zvěsti o tom, co budou umět. V případě fotoaparátů to budou větší senzory, IBIS ve všech verzích a další vylepšení.
K oblíbeným
reklama
Patrně kolem poloviny září by se mohla konat tradiční podzimní keynote společnosti Apple. Očekává se představení nových iPhonů 13 a s tím se objevuje také více úniků. Nás bude zajímat především fotografická část. Hovoří se o tom, že by ultra-širokoúhlá kamerka měla dostat autofokus a světelnost se má zlepšit o 2/3 EV z F2,4 na F1,8. Přibýt má i režim pro astrofotografii.
 
Apple iPhone 12 Pro
 
Hovoří se o tom, že by tedy všechny modely měly dostat mechanickou stabilizaci (IBIS) pro hlavní modul. U iPhone 13 Pro Max se mluví o zlepšení světelnosti z F1,6 na F1,5 a tady není jisté, zda ho dostanou i další modely. Často se totiž v minulosti zmiňovalo, že větší snímač (včetně IBISu) má dostat celá řada iPhonů 13. Nyní ale není jasné, zda Pro Max specifikacemi opět ostatním modelům uteče a ty dostanou jeho modul z minulého roku (1/1,9 čip z iPhone 12 Pro Max), nebo zda se všechny modely sjednotí na jednom vylepšeném světelnějším modulu.
 
Dále se mluví o tom, že 2,5× zoom (s cca 65mm přepočtenou ohniskovou vzdáleností) dostane i iPhone 13 Pro. Prozatím tento modul měl jen iPhone 12 Pro Max. Stále to vypadá, že se teleobjektivu nedočkají základní modely iPhone 13 a 13 mini (a nebylo ani zmíněno, zda dostanou ProRAW). Ty by ale měly dostat LiDAR. Spolu s ním se hovoří o přítomnost Portrait Mode (rozmazávání pozadí) nově dokonce i u videa. Video by také mělo dostat formát ProRes.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps
GoPro uvádí novou generaci svých odolných outdoorových kamer Hero10 Black. Nový procesor GP2 slibuje vyšší výkony a posouvá schopnosti videa zase o něco dále. Těšit se můžeme na 4K při 120 fps nebo 5.3K při 60 fps.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf Sebastião Salgado získal cenu Praemium Imperiale a cca 3 mil. Kč Fotograf Sebastião Salgado získal cenu Praemium Imperiale a cca 3 mil. Kč
The Japan Art Association ocenila práci světoznámého brazilského fotografa Sebastião Salgada. Ten získal letošní ocenění 2021 Praemium Imperiale a s tím i 15 milionů jenů, což odpovídá zhruba 3 milionům Kč.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 Aspherical pro SLR Nikonu Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 Aspherical pro SLR Nikonu
Pro zrcadlovky společnosti Nikon je určen nový objektiv společnosti Cosina. Jde o model s předlouhým názvem Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 SL II S Aspherical a bude k dispozici ve dvou barevných variantách.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM jako levný a lehký telezoom Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM jako levný a lehký telezoom
Další zajímavou novinkou ve výrobním programu je telezoom RF 100-400mm F5.6-8 IS USM. Světelností nepotěší, výměnou za to ale nabídne nebývala kompaktní konstrukci i velmi nízkou hmotnost, nemluvě o příznivé ceně.
16.9.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Canon přichází s kompaktním objektivem RF 16mm F2.8 STM Canon přichází s kompaktním objektivem RF 16mm F2.8 STM
Majitelé full frame CSC systému Canon EOS R mohou nově využívat také levného pevného objektivu RF 16mm F2.8 STM. Ten vedle nízké ceny nabídne také velmi kompaktní konstrukci a širokoúhlý obraz.
15.9.2021, aktualita, Milan Šurkala