www.digimanie.cz
>
>
>

Apple ProRAW v nových iPhonech bude 12bitový se 14EV DR

Apple ProRAW v nových iPhonech bude 12bitový se 14EV DR
, , aktualita
Operační systém Apple iOS 14.3 přinese slibovaný formát ProRAW. Ten má kombinovat RAWy i výpočetní fotografii do jednoho. Výsledkem mají být 12bitové soubory se širokým 14EV dynamickým rozsahem.
K oblíbeným
reklama
Mobilní fotografie je stále kvalitnější a své k tomu chce říci i Apple. Ten u iPhonu 12 Pro Max zvětšil snímač, který má 12 MPx a 1,7µm pixely. Mimo to ale iPhony 12 řady Pro dostanou také nový formát Apple ProRAW. Naznačuje tak betaverze operačního systému Apple iOS 14.3. Mělo by jít o 12bitové soubory DNG, které mají být schopny pobrat až 14 EV dynamického rozsahu, přičemž velikost souboru by se měla v průměru pohybovat lehce nad 25 MB na snímek. Připomeňme, že Adobe už nějakou dobu nabízí 16bitové RAWy v rámci aplikace Lightroom Mobile.
 
Apple ProRAW DNG
 
V případě Applu má jít o snímky, které využijí vysokou rychlost snímačů, inteligentní slučování a zpracování různých expozic, a to vše vyústí ve vytvoření DNG souboru, který má široký dynamický rozsah i nižší šum. Díky tomu má být vhodný pro další úpravy s bohatými rezervami. Jde o DNG, takže se soubory bude umět pracovat každá aplikace, která je podporuje (ještě lépe poté, co zapracuje profily pro nové iPhony). V aplikaci Fotky od Applu budou mít takové snímky štítek "RAW" podobně, jako to dnes mají např. "HDR" soubory. V náhledu bude zobrazen JPEG, při úpravách se ale bude pracovat s RAWem. Úpravy RAWů v aplikaci by měly být nedestruktivní.
 
Smůlou pro mnohé je, že ProRAW má podporovat jen iPhone 12 Pro a Pro Max. Slabší modely iPhone 12 a 12 mini si musí nechat zajít chuť podobně jako starší modely. Pro ProRAW zatím není dostupné API, takže k němu nemají přístup aplikace třetích stran. To se ale může v budoucnu změnit.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nikon uvolnil nové firmwary pro Z50 a D780 i aktualizovaný software Nikon uvolnil nové firmwary pro Z50 a D780 i aktualizovaný software
Nikon aktualizoval svůj software i firmware pro některé fotoaparáty. Máme zde nové verze aplikací Capture NX-D 1.6.5, ViewNX-i 1.4.5 i firmwary pro CSC fotoaparát Z50 a digitální zrcadlovku D780.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
7artisans uvádí kompaktní 35mm f/5.6 a rybí oko 7.5mm f/2.8 II 7artisans uvádí kompaktní 35mm f/5.6 a rybí oko 7.5mm f/2.8 II
Od společnosti 7artisans tu máme dvě novinky na poli objektivů s pevnou ohniskovou vzdáleností. Jednou je velmi kompaktní pancake objektiv 35mm f/5.6, druhým je pak nová generace rybího oka 7.5mm f/2.8 II FishEye.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon vyvíjí Posture Fit, roztomilou kamerku pro správné držení těla Canon vyvíjí Posture Fit, roztomilou kamerku pro správné držení těla
Canon zkouší neotřelé produkty a jedním z nich je i jakési digitální vajíčko Posture Fit. To má za úkol monitorovat uživatele a varovat ho před nesprávným držením těla při dlouhé práci u stolu, např. s počítačem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa
BenQ představil nástupce svého fotografického monitoru SW271, nový model SW271C. Jak už je dnes zvykem, novinka cílí nejen na fotografy, ale i na dnes čím dál populárnější video. Umí tak HLG, HDR10 a přizpůsobit se snímkovací frekvenci videa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Ricoh uvedl barevnou edici K-1 Mark II J Limited 01 Ricoh uvedl barevnou edici K-1 Mark II J Limited 01
Ricoh uvádí speciální barevnou edici zrcadlovek K-1 Mark II. Edice J Limited 01 bude k dispozici ve čtyřech zajímavých barevných kombinacích využívající speciální laky, využije se také dřevo na gripu.
1.3.2021, aktualita, Milan Šurkala