reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Astrhori představuje objektivy 12mm f/2.8 Fisheye a 18mm f/8.0 Shift

12.12.2022, Milan Šurkala, aktualita
Astrhori představuje objektivy 12mm f/2.8 Fisheye a 18mm f/8.0 Shift
Nepříliš známá značka Astrhori představuje dvě zajímavé novinky do svého portfolia objektivů. Tím prvním je objektiv typu rybí oko podporující i středoformát, druhým je širokoúhlý shift objektiv s netypicky kompaktními rozměry.
V nabídce značky Astrhori se objevují další zajímavé objektivy. Nedávno to byl objektiv typu sonda, nyní tu máme dvě novinky. Začneme tou tradičnější, a to rybím okem 12mm f/2.8 Fisheye. Tento objektiv je určen pro full frame CSC Nikon Z, Sony E/FE, L-Mount a Canon RF, nicméně nasadit půjde i Fujifilm GF. Na FF čipech má nabídnout 185° úhel záběru bez vinětace. Skládá se z 11 členů v 8 skupinách. Irisová clona má 5 lamel a rozsah od F2,8 do F16 (po 1EV krocích). Zaostřovat lze pak manuálně od 20 cm. Objektiv má povrchové vrstvy pro minimalizaci odlesků a váží 757,5 gramu (to se bude jistě lišit dle bajonetu). Přepočtená cena je 6000 Kč.
 
Astrhori 12mm f/2.8 Fisheye
 
Druhá novinka je méně tradiční, jde o objektiv 18mm f/8 Shift. Jde tedy o shift objektiv s posunem o +/-6 mm. Vzhledem k posuvnému mechanismu překvapí poměrně kompaktní konstrukcí s 62 mm v průměru a 36 mm na délku. Váží pak jen 164 gramů.
 
Astrhori 18mm f/8 Shift
 
Nabídne 18mm ohniskovou vzdálenost a úhel záběru 99,2° na full frame tělech. Světelnost má hodnotu F8 a není zde možnost clonění. Optická konstrukce má 9 členů v 9 skupinách, jeden člen je asférický. Zaostřování je opět manuální, a to ze vzdálenosti alespoň 34 cm. Cena je po přepočtu 2800 Kč. Určen je pro Nikon Z, Sony E/FE, L-Mount a Canon RF.
 
Astrhori 18mm f/8 Shift
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama