Bezdrátové paměťové karty Toshiba TransferJet přijdou i do Evropy

Bezdrátové paměťové karty Toshiba TransferJet přijdou i do Evropy
, , aktualita
Bezdrátové paměťové karty Toshiba TransferJet jsou již nějakou dobu prodávány v Japonsku. Toshiba na IFA 2015 oznámila, že přinese tyto karty i k nám do Evropy. Budou mít kapacitu 16 GB a rychlostní standard Class 10.
K oblíbeným
reklama
Na začátku léta představila společnost Toshiba bezdrátové paměťové karty TransferJet. Ty využívají bezdrátového přenosu dat mezi kartou a jiným zařízením, pokud toto podporuje TransferJet technologii. Přenos je možný jen na velmi krátké vzdálenosti v řádech centimetrů, proto je také nadprůměrně bezpečný. Samotné párování má být dílem 0,1 sekundy. Aby zařízení podporovalo danou technologii, bude nutné zakoupit adaptér.


Toshiba TransferJet


V nabídce je tak maličký USB adaptér pro PC s označením TJEU00AUXB, dále microUSB adaptér pro smartphony např. s Androidem TJM35420MU nebo TJM35420AMU, pro systémy Applu to bude adaptér do portu Lightning s označením TJEU00LTB a nakonec tu máme i samotnou 16GB SDHC Class 10 kartu THN-J301W0160E6. Teoretické maximum technologie TransferJet je 560 Mbps (samotné fyzické vrstvy, tedy včetně režie přenosů a dalších), datová propustnost je pak 375 Mbps. 10GB dat by tak teoreticky mělo být přeneseno za 213 sekund.

Zdroj: toshiba-transferjet.com
reklama
Nejnovější články
Metabones přichází s 1,26× expanderem: Nikon F na Fujifilm G Metabones přichází s 1,26× expanderem: Nikon F na Fujifilm G
Známý výrobce optických redukcí Metabones přichází s novinkou Nikon G Lens to Fuji G-mount Expander 1.26x. Ta dovoluje montáž objektivů ze zrcadlovek Nikon na středoformát Fujifilmu při zachování úhlu záběru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvádí FE 20mm f/1.8 G, světelný velmi širokoúhlý objektiv Sony uvádí FE 20mm f/1.8 G, světelný velmi širokoúhlý objektiv
Nabídka full frame objektivů pro CSC fotoaparáty Sony je už nyní velmi bohatá a dále se rozšiřuje. Sony totiž uvedlo nový velmi širokoúhlý objektiv FE 20mm f/1.8 G. Novinka překvapí docela kompaktními rozměry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Hvězda TV show Americký chopper ukradla fotku, zaplatí pokutu 258 tis. USD Hvězda TV show Americký chopper ukradla fotku, zaplatí pokutu 258 tis. USD
Paul Teutul Sr. z televizní show Americký chopper má další finanční problém. Se svým synem neoprávněně použili fotografii pro své merchandise produkty a nyní musí zaplatit pokutu přes 258 tisíc USD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Muž zapálil dům, aby se v něm mohl akčně vyfotit a natočit Muž zapálil dům, aby se v něm mohl akčně vyfotit a natočit
Někteří lidé to nemají v hlavě moc v pořádku. Jedním z nich je u muž, který v Utahu podpálil opuštěný dům, aby si přitom mohl udělat zajímavé fotky a videa. Navíc to nebyl jeho první prohřešek před zákonem.
23.2.2020, aktualita, Milan Šurkala
Cosina uvedla vysoce světelný Nokton 35mm F1,2 Aspherical III VM Cosina uvedla vysoce světelný Nokton 35mm F1,2 Aspherical III VM
Další velmi světelnou novinkou, kterou uvedla společnost Cosina v těchto dnech, je objektiv Nokton 35mm F1.2 Aspherical III VM. Jak už napovídá jeho název, je určen pro M-Mount, tedy např. dálkoměry Leica M.
22.2.2020, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře