Bezdrátové paměťové karty Toshiba TransferJet přijdou i do Evropy

Bezdrátové paměťové karty Toshiba TransferJet přijdou i do Evropy
, , aktualita
Bezdrátové paměťové karty Toshiba TransferJet jsou již nějakou dobu prodávány v Japonsku. Toshiba na IFA 2015 oznámila, že přinese tyto karty i k nám do Evropy. Budou mít kapacitu 16 GB a rychlostní standard Class 10.
K oblíbeným
reklama
Na začátku léta představila společnost Toshiba bezdrátové paměťové karty TransferJet. Ty využívají bezdrátového přenosu dat mezi kartou a jiným zařízením, pokud toto podporuje TransferJet technologii. Přenos je možný jen na velmi krátké vzdálenosti v řádech centimetrů, proto je také nadprůměrně bezpečný. Samotné párování má být dílem 0,1 sekundy. Aby zařízení podporovalo danou technologii, bude nutné zakoupit adaptér.


Toshiba TransferJet


V nabídce je tak maličký USB adaptér pro PC s označením TJEU00AUXB, dále microUSB adaptér pro smartphony např. s Androidem TJM35420MU nebo TJM35420AMU, pro systémy Applu to bude adaptér do portu Lightning s označením TJEU00LTB a nakonec tu máme i samotnou 16GB SDHC Class 10 kartu THN-J301W0160E6. Teoretické maximum technologie TransferJet je 560 Mbps (samotné fyzické vrstvy, tedy včetně režie přenosů a dalších), datová propustnost je pak 375 Mbps. 10GB dat by tak teoreticky mělo být přeneseno za 213 sekund.

Zdroj: toshiba-transferjet.com
Nejnovější články
Na Photokině 2020 nebude Nikon, Leica ani Olympus Na Photokině 2020 nebude Nikon, Leica ani Olympus
Tradiční veletrh s fotoaparáty a fotografickou technikou Photokina, bude v příštím roce 2020 poznamenán překvapivými absencemi. Svou neúčast už potvrdila společnost Leica, Nikon a také i Olympus.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
SLR Magic představuje levné cine objektivy pro MFT SLR Magic představuje levné cine objektivy pro MFT
Společnost SLR Magic si pro kameramany s Micro Four Thirds systémem připravila dvojici nových video objektivů (tzv. cine) řady MicroPrime. Jde o světelná skla MicroPrime 21mm T1.6 a 50mm T1.4.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: září 2019 Doporučené fotoaparáty: září 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala54 komentářů
Zoner Photo Studio X v podzimní aktualizaci: nejen lepší správa barev Zoner Photo Studio X v podzimní aktualizaci: nejen lepší správa barev
Dnes byla vydána další pravidelná aktualizace oblíbeného Zoner Photo Studia X. Přináší např. kompletně přepracovanou správu barev, kombinovatelné presety pro export, rychlé náhledy i nové koláže a kalendáře.
17.9.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Kodak uvádí odolný Pixpro WPZ2 a ultrazoom AZ1000 Kodak uvádí odolný Pixpro WPZ2 a ultrazoom AZ1000
Kodak uvádí do nabídky svých fotoaparátů dva nové modely. Jedním z nich je outdoorový kompakt WPZ2 se 4× optickým zoomem a rok po prvním představení se dostává do prodeje 102× ultrazoom Pixpro AZ1000.
16.9.2019, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů