Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Bezplatný Adobe Photoshop Camera je tady s AI a působivými efekty

12.6.2020, Milan Šurkala, aktualita
V listopadu loňského roku společnost Adobe oznámila, že uvede nový Photoshop Camera, aplikaci pro mobilní telefony s mnoha uměleckými filtry. Tak se i děje a aplikace byla zveřejněna. Postavena je na umělé inteligenci Adobe Sensei.
Společnost Adobe rozšiřuje nabídku svých mobilních aplikací o Photoshop Camera pro iOS i Android, kterou oznámila v listopadu loňského roku. Tato aplikace slouží k pořizování fotografií a základním úpravám. Nejde však jen o klasický kontrast, jas a podobné, ale především o speciální efekty, se kterými pomáhá systém umělé inteligence Adobe Sensei. Najdete zde podobné efekty jako např. u Instagramu a jiných aplikací sociálních sítí, lákadlem ale mají být především ty pokročilejší, které díky AI dokáží lokalizovat objekty ve scéně, ze dne udělat noc s měsícem, předělat snímek na kresbu, nahradit oblohu a mnoho dalšího.
 
Adobe Photoshop Camera
 
Aplikace je zdarma, její účel je ale jasný a potvrzuje ho i samotný Adobe. Cílem je získat pro ekosystém aplikací Adobe nové uživatele. A i zde jde o několik proudů najednou. Jednak je to samotná aplikace Photoshop Camera, jenže ta to bude mít vedle aplikací samotných sociálních sítí těžké. Adobe však věří, že se mu podaří upíchnout jeho efekty do těchto aplikací třetích stran, čímž zvýší povědomí o svých službách. V podstatě taková reklama vedoucí k tomu, aby získal více zákazníků pro Creative Cloud.
 
 
V případě telefonů s Androidem je aplikace kompatibilní jen s několika přístroji: Google Pixel 3/XL, Pixel 4/XL, Samsung Galaxy S9/S9+, S10/S10+/S10 5G, Note 9, Note 10/10+/10 5G, S20 5G/S20+ 5G/S20 Ultra 5G, One Plus 6/6T a novější.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.