www.digimanie.cz
>
>
>

Canon chce údajně růst skupováním dalších firem, Sigma odmítla

Canon chce údajně růst skupováním dalších firem, Sigma odmítla
, , aktualita
Společnost Canon nemá moc na růžích ustláno. Přestože jako celek prosperuje a roste, fotografická divize padá a ztrátu prodejů chce údajně dohonit skupováním dalších fotografických firem. Společnost Sigma byla v hledáčku, ale odmítla.
reklama
Fotografická divize společnosti Canon poslední dobou pomalu klesá. Mohou za to výrazně nižší prodeje levných kompaktů i klesající prodeje zrcadlovek a objektivů (viz zpomalující se frekvence výrobních jubileí). A poněvadž CSC fotoaparáty má Canon zatím spíše na vedlejší koleji, ani zde zatím moc neboduje. V řeči čísel byl meziroční propad fotografické divize zhruba kolem 4 %, což není úplně nejhorší, ale také nic, nad čím by v Canonu mohli jásat.


Canon logo


Jednou ze strategií Canonu je rozšiřovat portfolio a skupovat jiné fotografické společnosti. V únoru 2015 to bylo oznámení převzetí společnosti Axis vyrábějící bezpečnostní kamery. Údajně uvažoval i o Hasselbladu, jehož část akcií počátkem listopadu koupil výrobce dronů DJI. Ve společnosti Canon nicméně vyhodnotili, že tento segment pro ně není až tak zajímavý a nepřinese výraznou pomoc.

Nyní se objevily zprávy, že Canon jednal i se společností Sigma, která je známá výrobou objektivů a fotoaparátů se snímačem Foveon. Připomeňme, že Canon vydal několik patentů ohledně vícevrstvých snímačů (posledně 120MPx APS-H čip) a technologie Foveon by se mu určitě hodila. Společnost Sigma, v jejímž čele je CEO Kazuto Yamaki, ale jeho nabídku k převzetí odmítla. Pokud jste si někdy četli rozhovory s vedoucími pracovníky společnosti Sigma, ani vás to moc nepřekvapí. Tato společnost je řízena hodně jako "rodinný podnik" s hrdostí na svou značku i své zaměstnance a vysoce uznávaná řada objektivů Art také ukazuje, že Sigma zvolila dobrý postup. Canon se tak bude muset poohlédnout někde jinde, nebo konečně začít brát CSC více vážně (jsou zde indicie, že rok 2016 bude pro EOS M přelomový).

Zdroj: petapixel.com
Nejnovější články
iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah? iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah?
Nedávno se na stránkách Digimanie rozhořela diskuze o tom, zda se modernější mobilní telefony mohou např. dynamickým rozsahem rovnat starým zrcadlovkám. Vyzkoušeli jsme tedy iPhone SE a postavili ho proti deset let starému 14,6MPx APS-C čipu.
Dnes, recenze, Milan Šurkala
Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou
Sony oznámilo vývoj nového 20MPx snímače, který bude vybaven systémem globální závěrky pro absenci nepříjemného rolling shutter efektu ve spojení s technologií BSI. Tato kombinace je zatím netradiční.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE
V nabídce ruského výrobce objektivů KMZ se pod značkou Zenit objevuje supersvětelná novinka Zenitar 0,95/50. Podporuje full frame CSC fotoaparáty Sony a slibuje extrémně dobrou světelnost F0,95.
17.3.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony
Čtvrtým objektivem, který byl představen společností Samyang v rámci 2019 Spring Collection, je model AF 85mm F1.4 FE. Jak už napovídá název, je určen pro Sony CSC fotoaparáty a má i podporu autofokusu.
17.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Lensbaby představilo objektiv Edge 35 Optic Lensbaby představilo objektiv Edge 35 Optic
Společnost Lensbaby představila svůj další objektiv řady Edge Optic. Tentokrát jde o širokoúhlý model Edge 35 Optic s 35mm ohniskovou vzdáleností, který je kompatibilní s Optic Swap System, konkrétně s Composer Pro II.
15.3.2019, aktualita, Milan Šurkala