www.digimanie.cz
>
>
>

Canon chce údajně růst skupováním dalších firem, Sigma odmítla

Canon chce údajně růst skupováním dalších firem, Sigma odmítla
, , aktualita
Společnost Canon nemá moc na růžích ustláno. Přestože jako celek prosperuje a roste, fotografická divize padá a ztrátu prodejů chce údajně dohonit skupováním dalších fotografických firem. Společnost Sigma byla v hledáčku, ale odmítla.
reklama
Fotografická divize společnosti Canon poslední dobou pomalu klesá. Mohou za to výrazně nižší prodeje levných kompaktů i klesající prodeje zrcadlovek a objektivů (viz zpomalující se frekvence výrobních jubileí). A poněvadž CSC fotoaparáty má Canon zatím spíše na vedlejší koleji, ani zde zatím moc neboduje. V řeči čísel byl meziroční propad fotografické divize zhruba kolem 4 %, což není úplně nejhorší, ale také nic, nad čím by v Canonu mohli jásat.


Canon logo


Jednou ze strategií Canonu je rozšiřovat portfolio a skupovat jiné fotografické společnosti. V únoru 2015 to bylo oznámení převzetí společnosti Axis vyrábějící bezpečnostní kamery. Údajně uvažoval i o Hasselbladu, jehož část akcií počátkem listopadu koupil výrobce dronů DJI. Ve společnosti Canon nicméně vyhodnotili, že tento segment pro ně není až tak zajímavý a nepřinese výraznou pomoc.

Nyní se objevily zprávy, že Canon jednal i se společností Sigma, která je známá výrobou objektivů a fotoaparátů se snímačem Foveon. Připomeňme, že Canon vydal několik patentů ohledně vícevrstvých snímačů (posledně 120MPx APS-H čip) a technologie Foveon by se mu určitě hodila. Společnost Sigma, v jejímž čele je CEO Kazuto Yamaki, ale jeho nabídku k převzetí odmítla. Pokud jste si někdy četli rozhovory s vedoucími pracovníky společnosti Sigma, ani vás to moc nepřekvapí. Tato společnost je řízena hodně jako "rodinný podnik" s hrdostí na svou značku i své zaměstnance a vysoce uznávaná řada objektivů Art také ukazuje, že Sigma zvolila dobrý postup. Canon se tak bude muset poohlédnout někde jinde, nebo konečně začít brát CSC více vážně (jsou zde indicie, že rok 2016 bude pro EOS M přelomový).

Zdroj: petapixel.com
Nejnovější články
Manfrotto uvádí fotobatoh a brašnu Noreg 30 Manfrotto uvádí fotobatoh a brašnu Noreg 30
Manfrotto přichází s novými produkty do své nabídky. Jde o řadu Noreg, která bude nově obsahovat fotobatoh Backpack-30 a brašnu Messenger-30. Ty budou mít i speciální obaly na notebook, tablet i vyjímatelnou menší brašnu na rameno.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Letní Zoner Photo Studio X uvádí 5GB Photo Cloud zdarma Letní Zoner Photo Studio X uvádí 5GB Photo Cloud zdarma
Koncem června představila společnost Zoner Software letní aktualizaci svého programu na správu a úpravu fotek Zoner Photo Studio X. Největší změnou je cloudové úložiště Photo Cloud. Majitelé ZPS X dostanou 5 GB zdarma.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Kodak Alaris přináší film Professional Pro Image 100 do Evropy Kodak Alaris přináší film Professional Pro Image 100 do Evropy
Společnost Kodak Alaris zatím prodávala kinofilm Professional Pro Image 100 v Asii. Při zkoušce prodeje ve Velké Británii ale zaznamenala slušný úspěch, a tak se rozhodla jej přinést na celý starý kontinent do běžné nabídky. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony aktualizuje Cyber-shot RX100 VA Sony aktualizuje Cyber-shot RX100 VA
Sony představilo nový profesionální kompakt Cyber-shot RX100 VA (DSC-RX100M5A), který nahrazuje původní “pětku”. Tento pro Sony netradiční upgrade přináší nový procesor a elektroniku z modelu RX100 VI. 
16.7.2018, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Nikon Coolpix P1000 přináší extrémní 125x zoom Nikon Coolpix P1000 přináší extrémní 125x zoom
Nikon představil nový ultrazoom Coolpix P1000 s extrémním 125x optickým zoomem. Maximální přepočtená ohnisková vzdálenost tak nyní dosahuje až neuvěřitelných 3000 mm. Nebude chybět ani možnost natáčení 4K videa. 
12.7.2018, aktualita, Milan Šurkala55 komentářů