www.digimanie.cz
>
>
>

Canon chce údajně růst skupováním dalších firem, Sigma odmítla

Canon chce údajně růst skupováním dalších firem, Sigma odmítla
, , aktualita
Společnost Canon nemá moc na růžích ustláno. Přestože jako celek prosperuje a roste, fotografická divize padá a ztrátu prodejů chce údajně dohonit skupováním dalších fotografických firem. Společnost Sigma byla v hledáčku, ale odmítla.reklama
Fotografická divize společnosti Canon poslední dobou pomalu klesá. Mohou za to výrazně nižší prodeje levných kompaktů i klesající prodeje zrcadlovek a objektivů (viz zpomalující se frekvence výrobních jubileí). A poněvadž CSC fotoaparáty má Canon zatím spíše na vedlejší koleji, ani zde zatím moc neboduje. V řeči čísel byl meziroční propad fotografické divize zhruba kolem 4 %, což není úplně nejhorší, ale také nic, nad čím by v Canonu mohli jásat.


Canon logo


Jednou ze strategií Canonu je rozšiřovat portfolio a skupovat jiné fotografické společnosti. V únoru 2015 to bylo oznámení převzetí společnosti Axis vyrábějící bezpečnostní kamery. Údajně uvažoval i o Hasselbladu, jehož část akcií počátkem listopadu koupil výrobce dronů DJI. Ve společnosti Canon nicméně vyhodnotili, že tento segment pro ně není až tak zajímavý a nepřinese výraznou pomoc.

Nyní se objevily zprávy, že Canon jednal i se společností Sigma, která je známá výrobou objektivů a fotoaparátů se snímačem Foveon. Připomeňme, že Canon vydal několik patentů ohledně vícevrstvých snímačů (posledně 120MPx APS-H čip) a technologie Foveon by se mu určitě hodila. Společnost Sigma, v jejímž čele je CEO Kazuto Yamaki, ale jeho nabídku k převzetí odmítla. Pokud jste si někdy četli rozhovory s vedoucími pracovníky společnosti Sigma, ani vás to moc nepřekvapí. Tato společnost je řízena hodně jako "rodinný podnik" s hrdostí na svou značku i své zaměstnance a vysoce uznávaná řada objektivů Art také ukazuje, že Sigma zvolila dobrý postup. Canon se tak bude muset poohlédnout někde jinde, nebo konečně začít brát CSC více vážně (jsou zde indicie, že rok 2016 bude pro EOS M přelomový).

Zdroj: petapixel.com
Nejnovější články
Tamron uvolnil dva teasery na nové objektivy Tamron uvolnil dva teasery na nové objektivy
Společnost Tamron uvolnila dva teasery na nové připravované objektivy, které by měly být představeny již za dva dny. Jedním z nich bude podle vzhledu telezoom, druhým by mělo být něco širokoúhlejšího.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Zakladatelé Lexaru to opět zkouší, je tu ProGrade Digital Zakladatelé Lexaru to opět zkouší, je tu ProGrade Digital
Paměťové karty Lexaru nedávno ukončily svůj život pod taktovkou Micronu, aby je pak oživil Longsys. Zakladatelé společnosti však už v nynějším zbytku Lexaru nejsou a založili novou společnost ProGrade Digital.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony představilo CMOS BSI senzor s globální závěrkou Sony představilo CMOS BSI senzor s globální závěrkou
Klasická elektronická závěrka přináší mnoho problémů jako je např. kácení svislic při rychlém pohybu. Sony proto vyvinulo CMOS BSI snímač, který má globální závěrku a na tyto neduhy netrpí. Využívá 14bitových A/D převodníků.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lensbaby Burnside 35 s ovladačem vinětace i swirl bokehu Lensbaby Burnside 35 s ovladačem vinětace i swirl bokehu
Lensbaby rozšiřuje nabídku o nový 35mm objektiv Burnside 35, který dokáže řídit množství vinětace i charakter swril bokehu. Ten se vyznačuje jakýmsi zatočením obrazu v rozostřených částech pozadí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Video objektivy Fujinon MKX i pro Fujifilm X Video objektivy Fujinon MKX i pro Fujifilm X
V loňském roce představila společnost Fujifilm nové objektivy řady MK pro natáčení videa, tehdy jen pro Sony E. Nyní představuje stejné objektivy MKX 18-55mm a MKX 50-135mm pro vlastní systém Fujifilm X.
Včera, aktualita, Milan Šurkala