www.digimanie.cz
>
>
>

Canon chystá PowerShot G1 X Mark III, patrně s APS-C senzorem

Canon chystá PowerShot G1 X Mark III, patrně s APS-C senzorem
, , aktualita
Poslední dobou se čím dál častěji objevují zprávy o chystaném novém profi kompaktu PowerShot G1 X Mark III. Ten by podle neoficiálních zpráv měl být vybaven velkým APS-C senzorem s 24MPx rozlišením.reklama
Před uvedením téměř každého fotoaparátu se na internetu objevují uniklé informace a dohady (tzv. rumors). V posledních týdnech je to např. o profi kompaktu Canon PowerShot G1 X Mark III, který má nahradit 3,5 let starý model PowerShot G1 X Mark II. Novinka má mít velký 24,2MPx APS-C senzor. Proti předchůdci tak půjde o mírné zvětšení. Ten měl 1,5" senzor, APS-C pak v číslech odpovídá zhruba 1,73" úhlopříčce.
 
Canon PowerShot G1 X Mark II
 
Velký zájem bude jistě také o údaje objektivu. Podle všeho to zatím vypadá na 24-70mm F2,8-5,6 objektiv. Pokud to srovnáme např. se světelným kompaktem Panasonic Lumix LX15, tak u Canonu s mnohem větším senzorem můžete čekat paradoxně o trochu menší mazání pozadí. K dispozici má být dynamická optická stabilizace obrazu. Z uniklých údajů ještě víme, že by fotoaparát měl mít procesor DIGIC 7, dotykové ostření a patrně bude také odolný vůči prachu a vodě. To, zda bude či nebude mít hledáček, zatím nevíme.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Canon slaví 90 milionů fotoaparátů EOS a 130 milionů objektivů EF Canon slaví 90 milionů fotoaparátů EOS a 130 milionů objektivů EF
Společnost Canon má nyní dvojitou oslavu milníků v počtu vyrobených produktů. Fotoaparáty EOS slaví už 90 milionů vyrobených kusů, výměnné objektivy EF se pak dostaly dokonce na 130 milionů kusů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Záměrně neostrý objektiv Leica Thambar-M 1:2.2/90mm Záměrně neostrý objektiv Leica Thambar-M 1:2.2/90mm
Leica uvádí nový objektiv Thambar-M 1:2.2/90mm. Nepříliš známé jméno Thambar znamená, že je objektiv záměrně neostrý a vytváří snový nádech snímků známý spíše od jiných retro výrobců. Speciální filtr totiž propouští světlo jen z neostrých rohů. 
18.10.2017, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Kompakt Canon Powershot G1 X Mark III má APS-C čip a fázový AF Kompakt Canon Powershot G1 X Mark III má APS-C čip a fázový AF
Jak naznačovaly úniky, tak se i stalo. Společnost Canon představila nový profi kompakt PowerShot G1 X Mark III. Ten dostává 24MPx APS-C senzor, duální pixely pro fázové ostření a F2,8-5,6 objektiv. 
16.10.2017, aktualita, Milan Šurkala47 komentářů
DJI Zenmuse X7 pro drony má APS-C čip a 6K CinemaDNG DJI Zenmuse X7 pro drony má APS-C čip a 6K CinemaDNG
Společnost DJI představila novou profi kameru pro drony DJI Inspire 2. Nová Zenmuse X7 je vybavena velkým APS-C senzorem, podporuje výměnné objektivy a zvládá natáčet 6K/30p video v RAW formátu.
13.10.2017, aktualita, Milan Šurkala
Samsung uvádí čip ISOCELL 2X7 s rekordními 0,9um pixely Samsung uvádí čip ISOCELL 2X7 s rekordními 0,9um pixely
Samsung uvedl dva nové senzory pro mobilní telefony. Model ISOCELL Slim 2X7 má nejmenší pixely na světě s velikostí pouhých 0,9 mikrometru. Verze ISOCELL Fast 2L9 pak přináší technologii duálních pixelů a rozmazaného pozadí.
12.10.2017, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů