Canon chystá ultrazoom PowerShot G3 X s 1" senzorem

Canon chystá ultrazoom PowerShot G3 X s 1" senzorem
, , aktualita
Společnost Canon oficiálně potvrdila, že chystá profi ultrazoom PowerShot G3 X, který bude vybaven velkým 1" senzorem. Prototyp fotoaparátu bude představen na CP+ 2015 v Yokohamě, zatím máme první údaje a fotografii.
K oblíbeným
reklama
V minulých týdnech se občas objevily nějaké teasery na další fotoaparát řady G X. Nyní už víme, že půjde o PowerShot G3 X, který bude ultrazoomem s 1" senzorem. Je velmi pravděpodobné, že bude mít senzor z modelu G7 X, tedy s rozlišením 20 megapixelů. Canon také oficiální potvrdil, že bude mít 25× optický zoom v rozsahu od 24 do 600 milimetrů. Profi ultrazoom Canonu chyběl už roky, otázkou ale je, zda to zase nepřehnal se zoomem a jaké budou optické kvality objektivu s takovým rozsahem ohniskových vzdáleností. Na druhou stranu PowerShot SX50 HS ukázal, že i s velkým zoomem se dá udělat opticky slušný objektiv.

Jak je vidět na obrázku, bude mít i tlačítko Zoom Frame Assist, pro rychlé odzoomování usnadňující nalezení objektu, takže zoom bude ovládaný elektronicky (tomu napovídá i páčka zoomu okolo spouště). Světelnost objektivu zatím neznáme, to se budeme muset nechat překvapit. Nicméně vzhledem k velkému zoomu na tak velkému čipu to patrně nebudou zázračné hodnoty především na maximálním zoomu. Na nejširší ohniskové vzdálenosti ale může být klidně velmi slušná.

Fotoaparát je vybaven zdířkou na externí mikrofon, má výstup na sluchátka, Wi-Fi a NFC. Podle tlačítka na straně přístroje to vypadá, že vlevo nahoře bude vyskakovací blesk a nikoli elektronický hledáček jako u Sony RX100 III. Ultrazoom této kategorie bez hledáčku by byl opravdu velký přehmat a zatím vše nasvědčuje, že hledáček nebude. Displej je podle všeho výklopný a nevypadá to, že by pro hledáček někde zbylo místo. Kdy se oficiálně představí finální verze přístroje, zatím nevíme.

Zdroj: www.dpreview.com
Nejnovější články
Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zploštělých hlav v rozích Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zploštělých hlav v rozích
Širokoúhlé objektivy nepříjemně zplošťují hlavy v rozích obrazu. Stávající metody pro korekci sice vylepšují vzhled lidských tváří, ale vnáší zase jiné artefakty. Nová metoda společnosti Google a vědců z MIT má toto vyřešit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony
Společnost Sony je největším výrobcem obrazových snímačů a jeden z největších investorů této společnosti by uvítal, kdyby se divize čipů od Sony úplně oddělila. To však nemusí být úplně dobrý nápad.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem
Adobe Research a UC Berkeley společně vyvíjí systém umělé inteligence, jehož úkolem je rozpoznávat modifikace portrétů provedené Photoshopem a najít tak falešné portréty. Dokonce je má umět i vrátit zpátky.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí
Německý fotograf pracuje na nové sérii, která má za úkol na jednotlivých fotografiích zobrazovat hranici mezi dětstvím a dospělostí. Chce tím poukázat na to, co se stane s dětskými sny, až člověk vyroste. 
13.6.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS
Druhou novinkou společnosti Sony v teleobjektivech je nový model FE 600mm F4 GM OSS (SEL600F40GM). Přináší překvapivou světelnost F4 při 600mm ohniskové vzdálenosti, což dává tušit, že půjde o obrovský a těžký objektiv.
12.6.2019, aktualita, Milan Šurkala32 komentářů