Canon chystá ultrazoom PowerShot G3 X s 1" senzorem

Canon chystá ultrazoom PowerShot G3 X s 1" senzorem
, , aktualita
Společnost Canon oficiálně potvrdila, že chystá profi ultrazoom PowerShot G3 X, který bude vybaven velkým 1" senzorem. Prototyp fotoaparátu bude představen na CP+ 2015 v Yokohamě, zatím máme první údaje a fotografii.
K oblíbeným
reklama
V minulých týdnech se občas objevily nějaké teasery na další fotoaparát řady G X. Nyní už víme, že půjde o PowerShot G3 X, který bude ultrazoomem s 1" senzorem. Je velmi pravděpodobné, že bude mít senzor z modelu G7 X, tedy s rozlišením 20 megapixelů. Canon také oficiální potvrdil, že bude mít 25× optický zoom v rozsahu od 24 do 600 milimetrů. Profi ultrazoom Canonu chyběl už roky, otázkou ale je, zda to zase nepřehnal se zoomem a jaké budou optické kvality objektivu s takovým rozsahem ohniskových vzdáleností. Na druhou stranu PowerShot SX50 HS ukázal, že i s velkým zoomem se dá udělat opticky slušný objektiv.

Jak je vidět na obrázku, bude mít i tlačítko Zoom Frame Assist, pro rychlé odzoomování usnadňující nalezení objektu, takže zoom bude ovládaný elektronicky (tomu napovídá i páčka zoomu okolo spouště). Světelnost objektivu zatím neznáme, to se budeme muset nechat překvapit. Nicméně vzhledem k velkému zoomu na tak velkému čipu to patrně nebudou zázračné hodnoty především na maximálním zoomu. Na nejširší ohniskové vzdálenosti ale může být klidně velmi slušná.

Fotoaparát je vybaven zdířkou na externí mikrofon, má výstup na sluchátka, Wi-Fi a NFC. Podle tlačítka na straně přístroje to vypadá, že vlevo nahoře bude vyskakovací blesk a nikoli elektronický hledáček jako u Sony RX100 III. Ultrazoom této kategorie bez hledáčku by byl opravdu velký přehmat a zatím vše nasvědčuje, že hledáček nebude. Displej je podle všeho výklopný a nevypadá to, že by pro hledáček někde zbylo místo. Kdy se oficiálně představí finální verze přístroje, zatím nevíme.

Zdroj: www.dpreview.com
Nejnovější články
Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE
Tamron zveřejnil nový teaser, ve kterém láká na "velké" věci. Hodlá totiž představit hned 4 nové objektivy pro CSC fotoaparáty. Má jít o modely pro velmi populární full frame systém od společnosti Sony.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF
Výrobce objektivů a příslušenství Viltrox si chystá tři novinky s pevnou ohniskovou vzdáleností. Všechny budou mít autofokus a výbornou světelnost F1,4, přičemž budou určeny pro APS-C CSC fotoaparáty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX
SpeedBoostery od společnosti Metabones nemusí být určeny jen pro malé senzory, kde chceme dosáhnout výkony velkých senzorů. Nová verze je dokonce pro středoformát Fujifilm GFX a dovoluje montáž objektivů Hasselblad V.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci
Aljaška představuje díky své krásné přírodě ráj pro krajinářské fotografy. To si o této zemi myslí i Toby Harriman a Jussi Ruottinen, kteří vytváří fotografie a videa při paddleboardingu po ledovcových jezerech. 
21.8.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem
Čínská společnost Yongnuo vylepšila svůj 35mm F1.4 objektiv a uvedla jeho novou verzi YN 35mm F1.4C DF UWM. Ta se může chlubit především rychlým a tichým ultrazvukovým zaostřovacím motorkem UWM.
20.8.2019, aktualita, Milan Šurkala