Canon chystá ultrazoom PowerShot G3 X s 1" senzorem

Canon chystá ultrazoom PowerShot G3 X s 1" senzorem
, , aktualita
Společnost Canon oficiálně potvrdila, že chystá profi ultrazoom PowerShot G3 X, který bude vybaven velkým 1" senzorem. Prototyp fotoaparátu bude představen na CP+ 2015 v Yokohamě, zatím máme první údaje a fotografii.
K oblíbeným
reklama
V minulých týdnech se občas objevily nějaké teasery na další fotoaparát řady G X. Nyní už víme, že půjde o PowerShot G3 X, který bude ultrazoomem s 1" senzorem. Je velmi pravděpodobné, že bude mít senzor z modelu G7 X, tedy s rozlišením 20 megapixelů. Canon také oficiální potvrdil, že bude mít 25× optický zoom v rozsahu od 24 do 600 milimetrů. Profi ultrazoom Canonu chyběl už roky, otázkou ale je, zda to zase nepřehnal se zoomem a jaké budou optické kvality objektivu s takovým rozsahem ohniskových vzdáleností. Na druhou stranu PowerShot SX50 HS ukázal, že i s velkým zoomem se dá udělat opticky slušný objektiv.

Jak je vidět na obrázku, bude mít i tlačítko Zoom Frame Assist, pro rychlé odzoomování usnadňující nalezení objektu, takže zoom bude ovládaný elektronicky (tomu napovídá i páčka zoomu okolo spouště). Světelnost objektivu zatím neznáme, to se budeme muset nechat překvapit. Nicméně vzhledem k velkému zoomu na tak velkému čipu to patrně nebudou zázračné hodnoty především na maximálním zoomu. Na nejširší ohniskové vzdálenosti ale může být klidně velmi slušná.

Fotoaparát je vybaven zdířkou na externí mikrofon, má výstup na sluchátka, Wi-Fi a NFC. Podle tlačítka na straně přístroje to vypadá, že vlevo nahoře bude vyskakovací blesk a nikoli elektronický hledáček jako u Sony RX100 III. Ultrazoom této kategorie bez hledáčku by byl opravdu velký přehmat a zatím vše nasvědčuje, že hledáček nebude. Displej je podle všeho výklopný a nevypadá to, že by pro hledáček někde zbylo místo. Kdy se oficiálně představí finální verze přístroje, zatím nevíme.

Zdroj: www.dpreview.com
reklama
Nejnovější články
Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle
Vyrábět objektivy, které mají záměrně zvýrazněné odlesky v protisvětle, nezní moc smysluplně. Pravdou však je, že ve filmu mohou odlesky působivě dotvářet atmosféru, a proto mají objektivy Superme Prime Radiance vrstvy T*Blue.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho
Chodit moc blízko k divokým zvířatům není příliš bezpečné. Přesvědčil se o tom indický fotograf, který fotil divoké slony. Ze své chyby se ale nepoučí, stádo ho ušlapalo a na následky zranění zemřel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa
Leica přichází s novým full frame CSC fotoaparátem SL2. Přináší 47MPx snímač s možností natáčení 4K60p videa i slow-motion ve Full HD při 180 fps. Má i DFD ostření a jde v podstatě  o převlečený Lumix S1R.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Olympusu se výrazně daří, neplatí to však o fotoaparátech Olympusu se výrazně daří, neplatí to však o fotoaparátech
Společnosti Olympus se finančně hodně daří, podařilo se jí opravdu velmi výrazným způsobem navýšit zisky. Zatímco příjmy rostly jen minimálně, zisk šel na násobky. To bohužel neplatí o divizi fotoaparátů.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Fotobanka Getty Images končí s Rights-Managed, nyní už jen Royalty-Free Fotobanka Getty Images končí s Rights-Managed, nyní už jen Royalty-Free
Fotobanka Getty Images mění možnosti licencování vložených fotografií. Už brzy nebude možné kupovat snímky v tradiční Rights-Managed licenci, která tu s námi byla mnoho desítek let. Nově budou k dispozici už jen Royalty-Free snímky.
10.11.2019, aktualita, Milan Šurkala