Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Canon EOS M2 nejspíš jen pro Japonsko

3.12.2013, Milan Šurkala, aktualita
V Japonsku byl dnes představen nový CSC fotoaparát společnosti Canon, model EOS M2. Navazuje na předchozí verzi EOS M. Přináší menší velikost těla, rychlejší zaostřování a také dnes populární Wi-Fi připojení.
Nový Canon EOS M2 navazuje na svého předchůdce EOS M. Zatím byl představen pouze pro Japonsko a není jisté, zda se vůbec objeví i v Evropě. Proto se na něj podívejme jen v krátkosti. Fotoaparát má i nadále APS-C čip s 18MPx rozlišením a crop faktorem 1,6. Nově ale disponuje hybridním ostřícím systémem Hybrid CMOS AF II, které má být s 18-55mm objektivem 2,3× rychlejší než u EOS M (kde bylo ostření opravdu hodně pomalé). Fázové detektory jsou rozesety na šířku a výšku zhruba 80 % čipu v každém směru. Citlivost je od 1 do 18 EV.

S procesorem DIGIC 5 zvládne novinka dosáhnout sekvenčního snímání 4,6 fps, buffer pojme maximálně 13 JPEGů, 5 RAWů nebo 3 RAW+JPEGy v nejvyšší kvalitě. Čip zvládá citlivost až ISO 12800, v režimu rozšíření pak i ISO 25600. Videosekvence mohou být natáčeny ve Full HD rozlišení s 30 fps, případně v HD rozlišení až při 60 fps.

Novou funkcí ve fotoaparátu EOS M2 je bezdrátové Wi-Fi připojení, které vám dovolí se spojit se smartphonem. Fotoaparát pak s pomocí smartphonu můžete dálkově ovládat, případně na něj zálohovat fotografie.

Fotoaparát je vybaven 3,0" LCD displejem s rozlišením 1,04 milionu bodů (720×480 pixelů). Oproti EOS M má o 8 % menší objem, rozměry se zastavily na hodnotách 104,9×65,2×31,6 mm, hmotnost těla je 238 gramů, s baterií a kartou pak 274 gramů. Li-Ion akumulátor LP-E12 má vydržet na pořízení 230 snímků při teplotě 23 °C.

Zdroj: cweb.canon.jp
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.