www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon EOS R3 je dle DxOMark králem nízkého šumu

Canon EOS R3 je dle DxOMark králem nízkého šumu
, , aktualita
Full frame CSC fotoaparát Canon EOS R3 v testu na DxOMark sice nezískal rekordní počet bodů, ale předčil všechny ostatní full frame čipy v otázce šumu. Přes 4000 bodů zde totiž ještě žádný full frame čip nezískal.
K oblíbeným
reklama
Fotoaparát Canon EOS R3 má 26,7MPx full frame čip, přičemž efektivně využívá 24,1 MPx. Obrazové výsledky patří dle testu v DxOMark k těm nejlepším, což ukazuje recenze snímače. Nemá sice nejvyšší celkové skóre, se svými 96 body je nicméně nejlepším Canonem (překonává EOS  R5 s 95 body), ale stále mu něco chybí na Panasonic S1R, Sony A7R III nebo Nikon Z7 II se 100 body. Přesto EOS R3 v něčem kraluje, což mu dopomohlo k velmi dobrému výsledku. Ale popořadě.
 
Canon EOS R3
 
Výsledek v kategorii Portrait je 25 bitů, čímž za výše zmíněnými fotoaparáty zaostává (ty mají 26 až 26,4 bitu). Výborně je na tom však v oblasti dynamického rozsahu (Landscape), kde má 14,7 EV (výše zmíněná trojka 14,1 až 14,7 EV) a dorovnává tak nejlepší, a deklasoval všechny ostatní v kategorii Sports, tedy množství šumu. Zatímco EOS R5 zde měl ISO 3042, výše zmíněná trojka pak 2841 až 3525 a dosavadním králem bylo Sony A7 III s ISO 3730, nyní tu máme EOS R3, který se dostal na ISO 4086 a někdejšího vítěze tak překonává o 0,13 EV.
 
Canon EOS R3 DxOMark
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: leden 2022 Doporučené fotoaparáty: leden 2022
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat v nabídce nejrůznějších fotoaparátů a telefonů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala3 komentáře
YouTube: Shorts mají 5 bilionů zhlédnutí, uvažuje se nad NFT YouTube: Shorts mají 5 bilionů zhlédnutí, uvažuje se nad NFT
CEO YouTube, Susan Wojcicki, zveřejnila několik zajímavých informací o tom, jak YouTube plánuje pokračovat v roce 2022. Zvažuje se např. integrace NFT nebo další rozšiřování možností YouTube Shorts.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Ricoh Theta X: 360° kamerka dostává výměnnou baterku a 2,25" displej Ricoh Theta X: 360° kamerka dostává výměnnou baterku a 2,25" displej
Ricoh uvede na trh novou 360° kamerku Theta X. Ta dostane několik užitečných vylepšení jako např. vyměnitelný akumulátor nebo 2,25" displej, díky čemuž sníží svou závislost na připojení k mobilnímu telefonu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Matka viní Instagram ze sebevraždy její 11leté dcery, podala žalobu Matka viní Instagram ze sebevraždy její 11leté dcery, podala žalobu
Sociální sítě mohou být zejména pro mladé lidi hodně návykové a ještě horší to může být pro ty, kteří tam kvůli svému věku ani nemají co dělat. Matka 11leté dcery, která spáchala sebevraždu, ze smrti dívky viní cílenou návykovost těchto sítí.
26.1.2022, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Fotomobil Huawei P50 Pro přichází na český trh s optikou Leica Fotomobil Huawei P50 Pro přichází na český trh s optikou Leica
Huawei se během posledních let poněkud odmlčel kvůli americkým sankcím. Nyní to chce ale zkusit znovu a přichází s novým telefonem P50 Pro. Jeho fotografická část nese proslulé jméno německé Leicy.
25.1.2022, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů