www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon EOS Ra: nové CSC pro astrofotografii

Canon EOS Ra: nové CSC pro astrofotografii
, , aktualita
Canon myslí i na astrofotografy a po delší době přichází s dalším fotoaparátem, který je speciálně upraven pro tuto disciplínu. EOS Ra bude mít např. upravený IR filtr a větší zvětšení náhledu pro snazší zaostření.
K oblíbeným
reklama
Některé vlastnosti digitálních fotoaparátů nemusí být pro astrofotografii nejvhodnější, a tak občas výrobci přichází se speciálními verzemi přístrojů pro tuto disciplínu. V případě Canonu to byla např. v roce 2012 zrcadlovka EOS 60Da. Nyní tu máme další podobný počin v podobě CSC fotoaparátu Canon EOS Ra. Ten vychází ze standardního fotoaparátu EOS R, má však pár úprav, které focení hvězd a noční oblohy usnadňují.
 
Canon EOS Ra
 
Předně je to upravený IR filtr, který má 4krát větší propustnost H-alfa (hydrogen-alpha) světla s vlnovou délkou 656,3 nm. Další změnou je navýšení maximálního zvětšení náhledu z 10× na 30×, což má usnadnit a zpřesnit manuální zaostřování. Jinak se fotoaparát od toho původního neliší a má stále stejný 30,3MPx full frame snímač, elektronický hledáček a bajonet RF, který přes redukci EF-EOS R dokáže pobrat i všechny objektivy s bajonetem EF ze zrcadlovek Canonu. Samozřejmostí je i podpora natáčení 4K videa včetně 4K time-lapse (přes HDMI v 10bitové barevné hloubce). EOS Ra bude v prodeji od prosince za cenu $2499 za tělo.
 
Canon EOS Ra
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: leden 2020 Doporučené fotoaparáty: leden 2020
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala
Fujifilm uvádí levnější objektiv XC 35mm F2 Fujifilm uvádí levnější objektiv XC 35mm F2
Fujifilm přichází s novou variantou 35mm F2 objektivu. Tentokrát je ale v řadě XC, tedy té levnější bez clonového kroužku, odolnosti a dalších vymožeností. Na druhou stranou je ale mnohem levnější.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Jak hrají šneci bowling? Umělci vytváří vtipné fotky se šneky namísto lidí Jak hrají šneci bowling? Umělci vytváří vtipné fotky se šneky namísto lidí
Zajímavé a velmi netradiční fotografie se dají vytvořit i s takovým živočichem, jako je šnek. Umělecké duo vytvořilo celou sérii fotografií a videí, ve kterých šneci obývají miniaturní scény z lidského světa.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Laowa 4mm F2.8 Fisheye s 210° záběrem nyní i pro APS-C Laowa 4mm F2.8 Fisheye s 210° záběrem nyní i pro APS-C
Už v roce 2018 byl představen pozoruhodný extrémně širokoúhlý objektiv Laowa 4mm f/2.8 FishEye MFT. Nyní společnost Venus Optics rozšiřuje podporované bajonety o další tři a objektiv tak půjde použít i na APS-C fotoaparátech.
22.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Voigtländer Nokton 21mm F1.4 už i pro Leicu M Voigtländer Nokton 21mm F1.4 už i pro Leicu M
Vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm F1.4 je už nějakou dobu dostupný pro bajonet Sony FE. Výrobce nyní rozšiřuje nabídku a představuje i variantu pro bajonet Leica M-Mount.
22.1.2020, aktualita, Milan Šurkala