www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon EOS Ra: nové CSC pro astrofotografii

Canon EOS Ra: nové CSC pro astrofotografii
, , aktualita
Canon myslí i na astrofotografy a po delší době přichází s dalším fotoaparátem, který je speciálně upraven pro tuto disciplínu. EOS Ra bude mít např. upravený IR filtr a větší zvětšení náhledu pro snazší zaostření.
K oblíbeným
reklama
Některé vlastnosti digitálních fotoaparátů nemusí být pro astrofotografii nejvhodnější, a tak občas výrobci přichází se speciálními verzemi přístrojů pro tuto disciplínu. V případě Canonu to byla např. v roce 2012 zrcadlovka EOS 60Da. Nyní tu máme další podobný počin v podobě CSC fotoaparátu Canon EOS Ra. Ten vychází ze standardního fotoaparátu EOS R, má však pár úprav, které focení hvězd a noční oblohy usnadňují.
 
Canon EOS Ra
 
Předně je to upravený IR filtr, který má 4krát větší propustnost H-alfa (hydrogen-alpha) světla s vlnovou délkou 656,3 nm. Další změnou je navýšení maximálního zvětšení náhledu z 10× na 30×, což má usnadnit a zpřesnit manuální zaostřování. Jinak se fotoaparát od toho původního neliší a má stále stejný 30,3MPx full frame snímač, elektronický hledáček a bajonet RF, který přes redukci EF-EOS R dokáže pobrat i všechny objektivy s bajonetem EF ze zrcadlovek Canonu. Samozřejmostí je i podpora natáčení 4K videa včetně 4K time-lapse (přes HDMI v 10bitové barevné hloubce). EOS Ra bude v prodeji od prosince za cenu $2499 za tělo.
 
Canon EOS Ra
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Patenty Canonu ukazují RF 18mm F1.0 a další extrémy Patenty Canonu ukazují RF 18mm F1.0 a další extrémy
Canon si nechal patentovat další čtyři zajímavé návrhy objektivů. V tomto případě jde o širokoúhlé objektivy s vynikající světelností F1,4, F1,2 a v jednom případě dokonce extrémní hodnotou F1,0. A to navíc u 18mm objektivu!
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nikon Coolpix B600: kamarád do přírody Nikon Coolpix B600: kamarád do přírody
Nikon v poslední době trochu přeorganizoval nabídku svých ultrazoomů a vytvořil model Coolpix B600. Ten je kombinací předchozích modelů B500 a B700. Nabídne 16MPx rozlišení i velmi slušný 60× optický zoom. Jaký však bude?
14.11.2019, recenze, Milan Šurkala5 komentářů
Finance u Nikonu: přes dramatický pokles je stále v zisku Finance u Nikonu: přes dramatický pokles je stále v zisku
Poslední finanční výsledky Nikon asi akcionáře a fanoušky společnosti moc nepotěšily. I když je celá společnost a dokonce i fotografická divize stále v zisku, čísla jsou o mnoho horší než v předchozím roce.
13.11.2019, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle
Vyrábět objektivy, které mají záměrně zvýrazněné odlesky v protisvětle, nezní moc smysluplně. Pravdou však je, že ve filmu mohou odlesky působivě dotvářet atmosféru, a proto mají objektivy Superme Prime Radiance vrstvy T*Blue.
12.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho
Chodit moc blízko k divokým zvířatům není příliš bezpečné. Přesvědčil se o tom indický fotograf, který fotil divoké slony. Ze své chyby se ale nepoučí, stádo ho ušlapalo a na následky zranění zemřel.
12.11.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář