www.digimanie.cz
>
>
>

Canon odmítá nařčení, že úmyslně zhoršuje fotoaparáty, jako konspiraci

Canon odmítá nařčení, že úmyslně zhoršuje fotoaparáty, jako konspiraci
, , aktualita
Zástupce společnosti Canon v rozhovoru pro Cine5D probíral nejen vlastnosti nových CSC fotoaparátů, ale také to, jak vybírá funkce, které budou podporovat jednotlivé fotoaparáty. Odmítá úmyslné zhoršování funkcí.
K oblíbeným
reklama
Server Cine5D udělal rozhovor s produktovým manažerem Canonu Europe. Tím byl Katsuyuki Nagai-san a v interview objevily nejen zmínky na průlomové fotoaparáty v souvislosti s natáčením videa, ale také byly probrány vlastnosti nových CSC fotoaparátů EOS R5 a R6. Zajímavostí je především vyjádření ohledně nařčení ze záměrného zhoršování fotoaparátů, čímž má Canon dle uživatelů (ale ještě více dle internetových diskutérů) tlačit zákazníky ke koupit mnohem dražší kamer systému Cinema EOS.
 
Canon EOS R5
 
Nagai-san tohle odmítá a říká, že jde o tradiční konspirační názory, kterých už slyšel hodně. Podle něj hlavními faktory, které ovlivňují schopnosti přístrojů, jsou založeny na komponentech, které ovlivňují výslednou cenu. Těmi mohou být rozlišení EVF (tento argument právě u EOS R5 nedává moc smysl), může jít o větší buffery, rychlejší procesory, sběrnice paměťových karet a podobně. Tyto funkce jsou vybrány podle toho, co by mohl potřebovat typický zákazník produktu v dané cenové hladině. Také vysvětluje, proč jsou některé fotoaparáty jednodušší. Typický zákazník by nemusel uvítat spoustu položek v menu, což se týká především kompaktů. Přesto přiznává, že v Canonu naslouchají odezvě od zákazníků, což může znamenat, že přijde podpora věcí, které fotoaparáty nedostaly při uvedení na trh a jsou žádány. Tak uvidíme, co vše se objeví v dalších firmwarech EOSu R5 a R6.
 
Dalším tématem bylo "přehřívání" fotoaparátů EOS R5 a R6. Podle Nagai-sana byly limity nahrávání použity zejména ze dvou důvodů. Jedním z nich jsou nízkoteplotní popáleniny, které by mohly vzniknout dlouhodobým držením velmi teplého objektu. Druhým je pochopitelně ochrana interních komponent. Přesto byly s novým firmwarem tyto limity mírně prodlouženy. Někteří lidí, kteří se problematice věnovali, tvrdí, že sálání tepla je u EOS R5 negativně ovlivněno jednou pozitivní funkcí, vodě odolností (utěsnění) těla.
 
Zdroj: cine5d.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Žádost o ruku na Brooklyn Bridge: fotograf byl sražen cyklistou Žádost o ruku na Brooklyn Bridge: fotograf byl sražen cyklistou
Skoro každý chce mít pěkné fotografie z významných momentů svého života. Chris Pain chtěl mít nafocenu a natočenu žádost o ruku na Brooklyn Bridge, ale nešlo to úplně podle plánu. Fotograf, který pořizoval snímky, byl totiž sražen cyklistou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Canon představil 0,71× speedbooster EF-EOS R 0.71x Canon představil 0,71× speedbooster EF-EOS R 0.71x
Canon představil nový zajímavý produkt. Je jím tzv. speedbooster, tedy konvertor, který rozšiřuje úhel záběru optické soustavy a s tím i znatelně zlepšuje světelnost. Mount Adapter EF-EOS R 0.71x ji zlepšuje o 1 EV.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon koupil superpočítač Fujitsu: více simulací, méně prototypů Canon koupil superpočítač Fujitsu: více simulací, méně prototypů
Společnost Canon chce zapracovat na efektivitě vývoje nových fotoaparátů a objektivů. Proto si zakoupila nový superpočítač Fujitsu PRIMEHPC FX1000, který by měl umožnit testování pomocí simulací a nikoli prototypů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali
Zaměstnanci safari parku v Austrálii si udělali legraci ze skupiny šesti turistů, kteří si chtěli pořídit fotografii s krokodýlem. Krokodýl sklapl čelisti návštěvníkům za zády a ti vyděšeně utekli.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE
Novinkou společnosti Tamron je nový objektiv typu telezoom 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047). Ten je určen pro full frame CSC fotoaparáty Sony, přičemž nabídne kompaktní rozměry a nízkou hmotnost.
25.9.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů