www.digimanie.cz
>
>
>

Canon odmítá nařčení, že úmyslně zhoršuje fotoaparáty, jako konspiraci

Canon odmítá nařčení, že úmyslně zhoršuje fotoaparáty, jako konspiraci
, , aktualita
Zástupce společnosti Canon v rozhovoru pro Cine5D probíral nejen vlastnosti nových CSC fotoaparátů, ale také to, jak vybírá funkce, které budou podporovat jednotlivé fotoaparáty. Odmítá úmyslné zhoršování funkcí.
K oblíbeným
reklama
Server Cine5D udělal rozhovor s produktovým manažerem Canonu Europe. Tím byl Katsuyuki Nagai-san a v interview objevily nejen zmínky na průlomové fotoaparáty v souvislosti s natáčením videa, ale také byly probrány vlastnosti nových CSC fotoaparátů EOS R5 a R6. Zajímavostí je především vyjádření ohledně nařčení ze záměrného zhoršování fotoaparátů, čímž má Canon dle uživatelů (ale ještě více dle internetových diskutérů) tlačit zákazníky ke koupit mnohem dražší kamer systému Cinema EOS.
 
Canon EOS R5
 
Nagai-san tohle odmítá a říká, že jde o tradiční konspirační názory, kterých už slyšel hodně. Podle něj hlavními faktory, které ovlivňují schopnosti přístrojů, jsou založeny na komponentech, které ovlivňují výslednou cenu. Těmi mohou být rozlišení EVF (tento argument právě u EOS R5 nedává moc smysl), může jít o větší buffery, rychlejší procesory, sběrnice paměťových karet a podobně. Tyto funkce jsou vybrány podle toho, co by mohl potřebovat typický zákazník produktu v dané cenové hladině. Také vysvětluje, proč jsou některé fotoaparáty jednodušší. Typický zákazník by nemusel uvítat spoustu položek v menu, což se týká především kompaktů. Přesto přiznává, že v Canonu naslouchají odezvě od zákazníků, což může znamenat, že přijde podpora věcí, které fotoaparáty nedostaly při uvedení na trh a jsou žádány. Tak uvidíme, co vše se objeví v dalších firmwarech EOSu R5 a R6.
 
Dalším tématem bylo "přehřívání" fotoaparátů EOS R5 a R6. Podle Nagai-sana byly limity nahrávání použity zejména ze dvou důvodů. Jedním z nich jsou nízkoteplotní popáleniny, které by mohly vzniknout dlouhodobým držením velmi teplého objektu. Druhým je pochopitelně ochrana interních komponent. Přesto byly s novým firmwarem tyto limity mírně prodlouženy. Někteří lidí, kteří se problematice věnovali, tvrdí, že sálání tepla je u EOS R5 negativně ovlivněno jednou pozitivní funkcí, vodě odolností (utěsnění) těla.
 
Zdroj: cine5d.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: červenec 2021 Doporučené fotoaparáty: červenec 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala53 komentářů
Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů
Mobilní telefony dnes mají několik fotoaparátů a jejich objektivy je potřeba chránit před poškrábáním. Corning přichází se sklem Gorilla Glass with DX, které přináší vysokou odolnost i vysokou propustnost světla.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září
Islandský hotel Rangá si připravil zajímavou akci The Night Shift: Lights Catchers Wanted. Nabízí letenky a několikatýdenní ubytování fotografovi, který pro něj nafotí snímky a natočí videa s polární září pro propagační účely.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1 Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1
Pergear uvedl na trh další zajímavý objektiv. Je jím model 60mm f/2.8 Ultra-Macro 2x a jak už napovídá název, nabídne nadprůměrné 2× zvětšení. Dostupný bude prozatím pro 4 CSC bajonety s APS-C senzory a menšími.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC
Společnost Tamron oznámila, že chystá nový ultrazoomový objektiv pro dva APS-C CSC systémy. Konkrétně jde o objektiv 18-300mm a bajonety Sony E a Fujifilm X. Těšit se tak můžeme na velkorysý 16,6× zoom.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů