www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon prý uvede EOS R5c s aktivním chlazením

Canon prý uvede EOS R5c s aktivním chlazením
, , aktualita
Canon EOS R5 je průlomovým fotoaparátem, který to ale dost "schytal" za přehřívání při natáčení některých typů videa. Nyní to vypadá, že Canon připravuje variantu, která by něco takového měla vyřešit.
K oblíbeným
reklama
V červenci loňského roku se objevil fotoaparát Canon EOS R5, který zaujal především schopností natáčet 8K video. Přinesl i extrémně účinnou mechanickou stabilizaci nebo podporu HEIF. Přesto se spíše než jeho pozitiva probíralo především přehřívání, které se dnes zvráceným způsobem stává v podstatě hlavním testem u moderních CSC fotoaparátů. Na Internetu se však objevují tzv. rumors, že by se situace ohledně dlouhodobého natáčení videa u EOS R5 mohla změnit.
 
Canon EOS R5
 
Letos by se podle těchto úniků měl objevit fotoaparát Canon EOS R5c. Měl by však dostat o něco větší tělo, které by mělo dát fotoaparátu větší prostor k chlazení, a to i tím, že tu má najít místo aktivní systém chlazení. Nemělo by se zapomenout ani na podporu C-Log 2. Prozatím se hovoří o tom, že do prodeje by měl jít počátkem roku 2022. Zatím je ale vše v rovině spekulací a nyní je otázkou, zda by zájemci o takový fotoaparát měli či neměli čekat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon RF 100mm F2.8L Macro IS USM přichází s 1,4× zvětšením Canon RF 100mm F2.8L Macro IS USM přichází s 1,4× zvětšením
Canon přichází s prvním skutečným makro objektivem pro systém EOS R. Je jím RF 100mm F2.8L Macro IS USM a ten přináší dokonce 1,4× zvětšení. A aby toho nebylo málo, má dokonce i ovladač sférické aberace.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Canon oznamuje vývoj EOS R3: vrstvený CMOS BSI a ovládání AF zrakem Canon oznamuje vývoj EOS R3: vrstvený CMOS BSI a ovládání AF zrakem
Canon dnes oficiálně oznámil vývoj full frame CSC fotoaparátu EOS R3. Ten má mířit např. na sportovní fotografy. Tam najde využití velmi rychlý snímač CMOS BSI i systém autofokusu, který lze ovládat zrakem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic Lumix S 85mm F1.8 Panasonic Lumix S 85mm F1.8
V redakci se nám ukázal pevný full frame objektiv Panasonic Lumix S 85mm F1.8 (S-S85), který podrobíme tradičnímu redakčnímu testu. Jak si tento světelný a relativně kompaktní kousek povede?
Včera, recenze, Milan Šurkala2 komentáře
Canon údajně ruší další objektivy EF a představí trojici nových modelů RF Canon údajně ruší další objektivy EF a představí trojici nových modelů RF
Společnost Canon přechází z bajonetu EF na nový RF. Už během následujících týdnů by se měly objevit 3 nové objektivy pro bajonet RF. Současně se hovoří o tom, že se seznam zrušených objektivů EF zase prodlouží.
12.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sigma svolává vadné objektivy 28-70mm F2.8 Contemporary Sigma svolává vadné objektivy 28-70mm F2.8 Contemporary
Sigma zjistila, že úvodní série jejích objektivů 28-70mm F2.8 DG DN Contemporary může trpět na vadu, která se projeví sníženou odolností ochrany proti světelným závojům. Vadné objektivy tak stahuje zpátky a bezplatně je vymění.
10.4.2021, aktualita, Milan Šurkala