www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon prý uvede EOS R5c s aktivním chlazením

Canon prý uvede EOS R5c s aktivním chlazením
, , aktualita
Canon EOS R5 je průlomovým fotoaparátem, který to ale dost "schytal" za přehřívání při natáčení některých typů videa. Nyní to vypadá, že Canon připravuje variantu, která by něco takového měla vyřešit.
K oblíbeným
reklama
V červenci loňského roku se objevil fotoaparát Canon EOS R5, který zaujal především schopností natáčet 8K video. Přinesl i extrémně účinnou mechanickou stabilizaci nebo podporu HEIF. Přesto se spíše než jeho pozitiva probíralo především přehřívání, které se dnes zvráceným způsobem stává v podstatě hlavním testem u moderních CSC fotoaparátů. Na Internetu se však objevují tzv. rumors, že by se situace ohledně dlouhodobého natáčení videa u EOS R5 mohla změnit.
 
Canon EOS R5
 
Letos by se podle těchto úniků měl objevit fotoaparát Canon EOS R5c. Měl by však dostat o něco větší tělo, které by mělo dát fotoaparátu větší prostor k chlazení, a to i tím, že tu má najít místo aktivní systém chlazení. Nemělo by se zapomenout ani na podporu C-Log 2. Prozatím se hovoří o tom, že do prodeje by měl jít počátkem roku 2022. Zatím je ale vše v rovině spekulací a nyní je otázkou, zda by zájemci o takový fotoaparát měli či neměli čekat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Buddhistický mnich fotografem: Yanchi v chrámu Lingyin fotí Hasselbladem Buddhistický mnich fotografem: Yanchi v chrámu Lingyin fotí Hasselbladem
I když si buddhistické mnichy většinou spojujeme s životem v klášteře a meditacemi, 26letý Yanchi ukazuje, že život mnicha může využívat i moderní technologie. Je totiž vášnivým fotografem, a to s hodně drahou technikou.
20.10.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Fotomobily Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro přichází s 1/1,31" čipem Fotomobily Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro přichází s 1/1,31" čipem
Google představil dlouho očekávané fotomobily Pixel 6 a Pixel 6 Pro. Tradičně dává velký důraz na fotografické schopnosti, kterými jsou Pixely dobře známé. Těšit se můžeme až na 1/1,31" snímač.
20.10.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sigma uvádí kompaktní a světelný zoom 18-50mm F2.8 DC DN Sigma uvádí kompaktní a světelný zoom 18-50mm F2.8 DC DN
Sigma představuje nový objektiv pro CSC fotoaparáty Sony i L-Mount. Její model 18-50mm F2.8 DC DN Contemporary je obzvlášť očekávaný, protože rozšiřuje nabídku základních zoomů zejména pro APS-C systém Sony.
20.10.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Nikon si patentoval dva zoomovací objektivy s konstantní světelností F1,2 Nikon si patentoval dva zoomovací objektivy s konstantní světelností F1,2
Na Internetu se objevila informace, že si Nikon nechal patentovat dva objektivy s vynikající světelností F1,2. Zajímavý je ale především ten fakt, že v obou případech jde o objektivy s optickým zoomem.
19.10.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Samyang uvedl objektiv 24-70mm F2.8 s autofokusem Samyang uvedl objektiv 24-70mm F2.8 s autofokusem
Samyang uvedl nový objektiv AF 24-70mm F2.8 FE. Název už napovídá, že podporuje zaostřování autofokusem a je určen pro full frame fotoaparáty Sony. Kameramany jistě potěší parfokální konstrukce. Doplněno: další údaje a česká cena.
19.10.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář