www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon si nechal patentovat dotykovou spoušť

Canon si nechal patentovat dotykovou spoušť
, , aktualita
Dalším zajímavým patentem společnosti Canon je ten s označením 2020-201756. Nejde tentokrát o žádný objektiv, ale o dotykovou spoušť s možností přiřazení dalších funkcí. Přijde vám to užitečné?
K oblíbeným
reklama
Co říkáte na myšlenku dotykové spouště?
V anketě šlo hlasovat od 22.12.2020 do 1.1.2021. Počet hlasujících: 6
Nesmysl 83 % 83% Divné, ale asi bych si zvykl(a) 17 % 17% Dobrý nápad 0 %
Od Canonu tu máme spoustu patentů, v poslední době jsme se bavili např. o zoomovacím telekonvertoru nebo o světelných zoomovacích objektivech. Nyní přichází něco dosti překvapivého. Nový patent číslo 2020-201756 totiž představuje dotykovou spoušť. Místo tlačítka, u kterého známe polohu namáčknutí a domáčknutí, by byla na horní přední straně fotoaparátu dotyková plocha. Ta by mohla mít více funkcí než jen spuštění zaostření, měření expozice a vyfocení. Hovoří se dokonce o možnosti interakce s menu nabídkami, polohování AF bodu a podobně.
 
Canon dotyková spoušť
 
Jednou z výhod by měla být i větší vodotěsnost fotoaparátu, kde není třeba utěsňovat otvor kolem spouště. Osobně mi to ale jako moc velká výhoda nepřijde, protože asi všichni víme, jak mizerně fungují dotykové displeje, když jsou mokré. Jistě je na místě obávat se, jak moc dobře či špatně citlivá by byla tato plocha za deště. Druhým problémem může být jednoduše zvyk. I když dotykové focení na telefonu přijde dnes většině lidí přirozené (a použitelné je i přes displej fotoaparátu), otázkou je, zda by si na to fotografové zvykli v místě, kde byla po desítky let klasická mechanická tlačítková spoušť.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung uvádí nový 1/1,33" snímač ISOCELL HM3 se 108 MPx Samsung uvádí nový 1/1,33" snímač ISOCELL HM3 se 108 MPx
Samsung uvedl nový obrazový snímač pro telefony, ISOCELL HM3. Novinka je typu 1/1,33" a disponuje rozlišením 108 megapixelů při malých 0,8μm pixelech. Disponuje technologií Nonacell slučující 9 pixelů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Godox uvádí SZ200Bi: 200W zoomovací LED světlo s nastavitelnou teplotou barev Godox uvádí SZ200Bi: 200W zoomovací LED světlo s nastavitelnou teplotou barev
Společnost Godox přichází s dalším novým studiovým světlem. Novinka v podobě modelu SZ200Bi přichází se zoomem, tedy možností měnit úhel svícení. Také zvládne nastavit barevnou teplotu od 2800 K do 6500 K.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala
Koronavirová pandemie sice tvrdě dopadla na výrobce fotoaparátů, ale možná nebude tak zle, jak se čekalo. Canon totiž už podruhé zvyšuje své predikce pro rok 2020, kdy díky úspěchu EOSů R5 a R6 čeká větší zisky než původně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů
Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály
Další fotografický film to má spočítané. Tentokrát jde o barevný film Fujifilm Fujicolor PRO 400H. Jeho výroba skončí, přičemž primárním problémem by zde nebyl ani tak nedostatek zájmu jako spíše materiálu pro jeho výrobu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí
Nizozemský fotograf se rozhodl vytvořit netradiční fotografický projekt, kdy ve svém ateliéru zachytil nejrůznější starou elektroniku. Aby toho ale nebylo málo, před vyfocením každý přístroj rozbil. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře