www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon si nechal patentovat dotykovou spoušť

Canon si nechal patentovat dotykovou spoušť
, , aktualita
Dalším zajímavým patentem společnosti Canon je ten s označením 2020-201756. Nejde tentokrát o žádný objektiv, ale o dotykovou spoušť s možností přiřazení dalších funkcí. Přijde vám to užitečné?
K oblíbeným
reklama
Co říkáte na myšlenku dotykové spouště?
V anketě šlo hlasovat od 22.12.2020 do 1.1.2021. Počet hlasujících: 6
Nesmysl 83 % 83% Divné, ale asi bych si zvykl(a) 17 % 17% Dobrý nápad 0 %
Od Canonu tu máme spoustu patentů, v poslední době jsme se bavili např. o zoomovacím telekonvertoru nebo o světelných zoomovacích objektivech. Nyní přichází něco dosti překvapivého. Nový patent číslo 2020-201756 totiž představuje dotykovou spoušť. Místo tlačítka, u kterého známe polohu namáčknutí a domáčknutí, by byla na horní přední straně fotoaparátu dotyková plocha. Ta by mohla mít více funkcí než jen spuštění zaostření, měření expozice a vyfocení. Hovoří se dokonce o možnosti interakce s menu nabídkami, polohování AF bodu a podobně.
 
Canon dotyková spoušť
 
Jednou z výhod by měla být i větší vodotěsnost fotoaparátu, kde není třeba utěsňovat otvor kolem spouště. Osobně mi to ale jako moc velká výhoda nepřijde, protože asi všichni víme, jak mizerně fungují dotykové displeje, když jsou mokré. Jistě je na místě obávat se, jak moc dobře či špatně citlivá by byla tato plocha za deště. Druhým problémem může být jednoduše zvyk. I když dotykové focení na telefonu přijde dnes většině lidí přirozené (a použitelné je i přes displej fotoaparátu), otázkou je, zda by si na to fotografové zvykli v místě, kde byla po desítky let klasická mechanická tlačítková spoušť.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mitakon má tři nové cine objektivy se světelností T1,0 Mitakon má tři nové cine objektivy se světelností T1,0
Natáčení videa je stále významnější funkcí moderních fotoaparátů a pro profesionální nasazení jsou vyráběny optimalizované objektivy. Takové má v nabídce i Mitakon. Ten představil hned trojici MFT objektivů se světelností T1,0.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala