www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon si nechal patentovat dotykovou spoušť

Canon si nechal patentovat dotykovou spoušť
, , aktualita
Dalším zajímavým patentem společnosti Canon je ten s označením 2020-201756. Nejde tentokrát o žádný objektiv, ale o dotykovou spoušť s možností přiřazení dalších funkcí. Přijde vám to užitečné?
K oblíbeným
reklama
Co říkáte na myšlenku dotykové spouště?
V anketě šlo hlasovat od 22.12.2020 do 1.1.2021. Počet hlasujících: 6
Nesmysl 83 % 83% Divné, ale asi bych si zvykl(a) 17 % 17% Dobrý nápad 0 %
Od Canonu tu máme spoustu patentů, v poslední době jsme se bavili např. o zoomovacím telekonvertoru nebo o světelných zoomovacích objektivech. Nyní přichází něco dosti překvapivého. Nový patent číslo 2020-201756 totiž představuje dotykovou spoušť. Místo tlačítka, u kterého známe polohu namáčknutí a domáčknutí, by byla na horní přední straně fotoaparátu dotyková plocha. Ta by mohla mít více funkcí než jen spuštění zaostření, měření expozice a vyfocení. Hovoří se dokonce o možnosti interakce s menu nabídkami, polohování AF bodu a podobně.
 
Canon dotyková spoušť
 
Jednou z výhod by měla být i větší vodotěsnost fotoaparátu, kde není třeba utěsňovat otvor kolem spouště. Osobně mi to ale jako moc velká výhoda nepřijde, protože asi všichni víme, jak mizerně fungují dotykové displeje, když jsou mokré. Jistě je na místě obávat se, jak moc dobře či špatně citlivá by byla tato plocha za deště. Druhým problémem může být jednoduše zvyk. I když dotykové focení na telefonu přijde dnes většině lidí přirozené (a použitelné je i přes displej fotoaparátu), otázkou je, zda by si na to fotografové zvykli v místě, kde byla po desítky let klasická mechanická tlačítková spoušť.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kodak TriX 400: jednorázový kompakt s legendárním filmem Tri-X Kodak TriX 400: jednorázový kompakt s legendárním filmem Tri-X
Kodak Professional přichází na trh s dnes už nepříliš tradičním produktem. Jde o jednorázový kompaktní fotoaparát s kinofilmem. Tím je legendární Kodak Tri-X s citlivostí ISO 400 a charakteristickým zrnem. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Mitakon uvedl světelný objektiv Speedmaster 90mm f/1.5 Mitakon uvedl světelný objektiv Speedmaster 90mm f/1.5
ZY Optics uvádí na trh další světelný objektiv patřící do řady Mitakon Speedmaster. Má ohniskovou vzdálenost 90 mm, takže tentokrát není světelnost F0,95, jak je u této řady obvyklé, ale stále pěkných F1,5.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm Snapdragon 8 Gen1 přináší 18bitový ISP a technologie Leicy Qualcomm Snapdragon 8 Gen1 přináší 18bitový ISP a technologie Leicy
Qualcomm uvedl nový high-endový procesor Snapdragon 8 Gen1, který hodně vylepšuje schopnosti pro zpracování fotografií. Má 18bitový ISP, technologie Leicy, ale také výkonnější procesor pro umělou inteligenci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Honor 50 Lite s 1/1,7" čipem přichází na český trh Honor 50 Lite s 1/1,7" čipem přichází na český trh
Další novinkou společnosti Honor je nový 50 Lite se čtveřicí fotoaparátů na zádi. Ty tvoří efektní kruh a využití najde i umělá inteligence. Jeho hlavní snímač je typu 1/1,7", vepředu pak najdeme 16MPx kamerku.
2.12.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Unikají specifikace fotoaparátů v připravovaném Samsungu Galaxy S22 Unikají specifikace fotoaparátů v připravovaném Samsungu Galaxy S22
Už jen pár týdnů nás dělí od uvedení nových fotomobilů Samsung Galaxy S22. Nyní se na internetu objevují informace o fotografických modulech, které bychom tu měli najít. Měl by mít 1/1,57" hlavní snímač.
1.12.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů