www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon si nechal patentovat duální stabilizaci

Canon si nechal patentovat duální stabilizaci
, , aktualita
Společnost Canon vyvíjí nové technologie a jednou z nich je i duální forma stabilizace obrazu, kterou si nyní nechala patentovat. Konkurenční přístroje nicméně tento systém používají už nějaký ten pátek.
K oblíbeným
reklama
I když je společnost Canon jednou ze společností, která dává do vývoje nových technologií obrovské úsilí a má jeden z největších počtu patentů, ne vždy se pochopitelně dostatečně rychle dostávají do výroby. A tak např. na duální stabilizaci stále čekáme, přestože konkurenční firmy (např. Olympus a Panasonic) ji do svých fotoaparátů dávají už nějaký ten rok. I u Canonu se ale něco děje, neboť si právě takový systém nechal patentovat (patent 2019-087937).
 
Canon logo
 
Duální stabilizace kombinuje stabilizaci snímače a objektivu, které při spolupráci mohou dosáhnout ještě větších výkonů než zvlášť. Ostatně výše zmíněné značky to ukazují a v testech opravdu není problém dosahovat účinků kolem 6 až 7 EV, což znamená i několikasekundové expozice z ruky. I když v rozhovoru se zástupcem z Canonu bylo řečeno, že mechanická stabilizace čipu nedosahuje výkonů té optické, z vlastní zkušenosti bych úplně nesouhlasil. Tam to totiž záleží i na ohniskové vzdálenosti objektivu a u těch širších nabízí moderní fotoaparáty takové výkony, na které optická stabilizace obvykle nedosahuje (a to jak ta duální, tak i jen ta mechanická).
 
Canon Dual IS
 
Zatím ale není jasné, kdy (a zda vůbec) se Canon odhodlá nasadit mechanickou a duální stabilizaci do svých fotoaparátů. Je to totiž jedna z oblastí, ve které mu začíná poněkud ujíždět vlak. S mechanickou (a posléze i duální) stabilizací totiž začínají i firmy, které byly kdysi stejně jako on zaměřeny jen na optickou stabilizaci.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon
Po dvou oceněních EISA Awards 2019 získalo několik společností. Nyní se podíváme na dvě z nich, Fujifilm a Nikon. Zde byly oceněny především CSC fotoaparáty s různými velikostmi snímačů a jeden objektiv.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019 Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019
Společnost Canon patřila v letošních cenách EISA Awards 2019 jednoznačně k těm nejúspěšnějším. Odnesla si totiž celkem pět cen. Dařilo se především objektivům, které si odnesly rovnou 4 ocenění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2 Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2
Novinkou pro systém L-Mount je objektiv z dílen Leicy, model APO-Summicron-SL 50mm f/2. Tato světelná padesátka nabídne odolnou konstrukci i velmi rychlý autofokus díky technologii Dual Syncro Drive.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8 Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8
Od společnosti Meike jsme se dočkali nového manuálního makro objektivu MK 85mm f/2.8. Ten je určený nově i pro další full frame CSC fotoaparáty a má dle výrobce dosahovat netradičně vysokého zvětšení 1,5:1.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění
Společnosti Sony se i letos hodně dařilo a v anketě EISA Awards 2019 zazářila. Dostala totiž ze všech výrobců fotografické techniky nejvyšší počet ocenění, šest. Dařilo se především full frame objektivům.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře