www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon si nechal patentovat duální stabilizaci

Canon si nechal patentovat duální stabilizaci
, , aktualita
Společnost Canon vyvíjí nové technologie a jednou z nich je i duální forma stabilizace obrazu, kterou si nyní nechala patentovat. Konkurenční přístroje nicméně tento systém používají už nějaký ten pátek.
K oblíbeným
reklama
I když je společnost Canon jednou ze společností, která dává do vývoje nových technologií obrovské úsilí a má jeden z největších počtu patentů, ne vždy se pochopitelně dostatečně rychle dostávají do výroby. A tak např. na duální stabilizaci stále čekáme, přestože konkurenční firmy (např. Olympus a Panasonic) ji do svých fotoaparátů dávají už nějaký ten rok. I u Canonu se ale něco děje, neboť si právě takový systém nechal patentovat (patent 2019-087937).
 
Canon logo
 
Duální stabilizace kombinuje stabilizaci snímače a objektivu, které při spolupráci mohou dosáhnout ještě větších výkonů než zvlášť. Ostatně výše zmíněné značky to ukazují a v testech opravdu není problém dosahovat účinků kolem 6 až 7 EV, což znamená i několikasekundové expozice z ruky. I když v rozhovoru se zástupcem z Canonu bylo řečeno, že mechanická stabilizace čipu nedosahuje výkonů té optické, z vlastní zkušenosti bych úplně nesouhlasil. Tam to totiž záleží i na ohniskové vzdálenosti objektivu a u těch širších nabízí moderní fotoaparáty takové výkony, na které optická stabilizace obvykle nedosahuje (a to jak ta duální, tak i jen ta mechanická).
 
Canon Dual IS
 
Zatím ale není jasné, kdy (a zda vůbec) se Canon odhodlá nasadit mechanickou a duální stabilizaci do svých fotoaparátů. Je to totiž jedna z oblastí, ve které mu začíná poněkud ujíždět vlak. S mechanickou (a posléze i duální) stabilizací totiž začínají i firmy, které byly kdysi stejně jako on zaměřeny jen na optickou stabilizaci.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Na CD se našlo 2400 fotek s tragédií World Trade Center Na CD se našlo 2400 fotek s tragédií World Trade Center
Při prodeji nemovitosti v USA byla objevena CD, na kterých se našel nečekaný obsah. Bylo zde téměř 2400 fotografií dokumentujících události, které nastaly po tragickém 11. září v New Yorku. Ty jsou nyní dostupné online na Flickru.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl 120MPx APS-H a 2,7MPx full frame čip Canon uvedl 120MPx APS-H a 2,7MPx full frame čip
Canon představil dvě novinky na poli průmyslových snímačů. Máme tu APS-H čip s velmi vysokým rozlišením 120 megapixelů a dále ještě větší full frame čip, jehož rozlišení je naopak velmi nízkých 2,7 MPx.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Techart TZE-01, adaptér pro FF CSC Nikonu a objektivy Sony FE Techart TZE-01, adaptér pro FF CSC Nikonu a objektivy Sony FE
Majitelé full frame CSC od Nikonu mají zatím omezený výběr nativních objektivů, mohou ale využít různé adaptéry. Nikon jim nabízí adaptér pro své DSLR objektivy, společnost Techart nyní přidává adaptér pro objektivy Sony FE.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Meike uvádí 11+18mm makrokroužky pro Canon EOS R Meike uvádí 11+18mm makrokroužky pro Canon EOS R
Společnost Meike z Hongkongu představuje užitečné příslušenství pro full frame CSC fotoaparáty Canon EOS R a EOS RP. Jde o makro kroužky s délkou 11 a 18 mm, které mohou být použity i současně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hasselblad uvádí digitální stěnu CFV II 50C a tělo 907X Hasselblad uvádí digitální stěnu CFV II 50C a tělo 907X
Od společnosti Hasselblad jsme se dočkali velkého množství novinek a mezi nimi je i digitální stěna CFV II 50C a velmi malé středoformátové tělo 907X, které podporuje nové XCD objektivy. Výsledkem je na svou třídu velmi malý fotoaparát.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře