www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon si nechal patentovat duální stabilizaci

Canon si nechal patentovat duální stabilizaci
, , aktualita
Společnost Canon vyvíjí nové technologie a jednou z nich je i duální forma stabilizace obrazu, kterou si nyní nechala patentovat. Konkurenční přístroje nicméně tento systém používají už nějaký ten pátek.
K oblíbeným
reklama
I když je společnost Canon jednou ze společností, která dává do vývoje nových technologií obrovské úsilí a má jeden z největších počtu patentů, ne vždy se pochopitelně dostatečně rychle dostávají do výroby. A tak např. na duální stabilizaci stále čekáme, přestože konkurenční firmy (např. Olympus a Panasonic) ji do svých fotoaparátů dávají už nějaký ten rok. I u Canonu se ale něco děje, neboť si právě takový systém nechal patentovat (patent 2019-087937).
 
Canon logo
 
Duální stabilizace kombinuje stabilizaci snímače a objektivu, které při spolupráci mohou dosáhnout ještě větších výkonů než zvlášť. Ostatně výše zmíněné značky to ukazují a v testech opravdu není problém dosahovat účinků kolem 6 až 7 EV, což znamená i několikasekundové expozice z ruky. I když v rozhovoru se zástupcem z Canonu bylo řečeno, že mechanická stabilizace čipu nedosahuje výkonů té optické, z vlastní zkušenosti bych úplně nesouhlasil. Tam to totiž záleží i na ohniskové vzdálenosti objektivu a u těch širších nabízí moderní fotoaparáty takové výkony, na které optická stabilizace obvykle nedosahuje (a to jak ta duální, tak i jen ta mechanická).
 
Canon Dual IS
 
Zatím ale není jasné, kdy (a zda vůbec) se Canon odhodlá nasadit mechanickou a duální stabilizaci do svých fotoaparátů. Je to totiž jedna z oblastí, ve které mu začíná poněkud ujíždět vlak. S mechanickou (a posléze i duální) stabilizací totiž začínají i firmy, které byly kdysi stejně jako on zaměřeny jen na optickou stabilizaci.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF
Sony vylepšilo své snímače s Quad Bayerovou barevnou maskou o novou technologii 2×2 On-Chip Lens (OCL). Ta zvětšuje mikročočky nad pixely, které pokrývají 2×2 pixely, což má mít výhody zejména pro autofokus.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč
Cashback si pro letošní rok připravila i společnost Sony. Ten potrvá do konce ledna 2020 a zpět můžete dostat až 10.000 Kč, což platí pro objektiv SELP18110G. Dostane se ale i na jiné objektivy, fotoaparáty, blesky a jiné příslušenství.
9.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom
Pomalu se blíží nový smartphone Samsung Galaxy S11, který má být opět jedním z nejlepších fotomobilů na trhu. Tentokrát mu k tomu ale nemá dopomoci nízké rozlišení, ale naopak vysoké. Má mít 108MPx 1/1,33" senzor.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR
Vyšla další statistika výroby a dodávek fotoaparátů organizace CIPA. A ta za říjen ukazuje historický milník. CSC fotoaparáty totiž překonaly digitální zrcadlovky nejen v objemu prodeje, ale i v počtu kusů.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala28 komentářů
Objevují se další specifikace připravovaného Nikonu D6 Objevují se další specifikace připravovaného Nikonu D6
V září byl oznámen vývoj digitální zrcadlovky Nikon D6. Nyní se objevují další neoficiální údaje o technických specifikací připravovaného fotoaparátu. Měl by mít např. 24MPx full frame senzor a dotykový displej.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala