www.digimanie.cz
>
>
>

Canon údajně ruší další objektivy EF a představí trojici nových modelů RF

Canon údajně ruší další objektivy EF a představí trojici nových modelů RF
, , aktualita
Společnost Canon přechází z bajonetu EF na nový RF. Už během následujících týdnů by se měly objevit 3 nové objektivy pro bajonet RF. Současně se hovoří o tom, že se seznam zrušených objektivů EF zase prodlouží.
K oblíbeným
reklama
Před pár dny jsme vás informovali o tom, že Canon ruší překvapivě velké množství objektivů se zrcadlovkovým bajonetem EF. Server Canon Rumors přinesl zprávu, že se tento seznam rozšířil o další modely a letos se ještě prodlouží, nicméně na rozdíl od předchozí zprávy, toto zatím nebylo potvrzeno ze strany Canonu. Hovoří se o tom, že mezi ukončenými produkty se objevil i objektiv EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM, EF 135mm f/2L USM, EF-S 10-22mm f/3.5-f/4.5 USM, EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM a EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS STM.
 
Canon logo
 
Letos by se údajně měly k ukončeným produktům dostat i objektivy EF 35mm f/2 IS USM, EF 300mm f/2.8L IS II USM a EF 500mm f/4L IS II USM (server zmiňuje i EF 400mm f/4 DO IS II USM, který ale už byl oficiálně ukončen).
 
Nebude se ale jen ukončovat. Canon by měl prý ještě v rámci dubna přijít se třemi novými objektivy. Zmiňuje se RF 100mm f/2.8L IS USM Macro s 1,4× zvětšením a dále dva teleobjektivy RF 400mm f/2.8L IS USM a RF 600mm f/4L IS USM. Pochopitelně, všechny tyto informace musíme zatím brát s rezervou.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Krásnou motorkářkou byl ve skutečnosti 50letý muž, stačila mu aplikace FaceApp Krásnou motorkářkou byl ve skutečnosti 50letý muž, stačila mu aplikace FaceApp
50letý motorkář nebyl úspěšný na sociálních sítích, a tak se rozhodl ze sebe pomocí softwaru vytvořit mladou motorkářku. Postupně nasbíral téměř 30 tisíc sledujících, nicméně lež má krátké nohy a všechno prasklo.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
28letá žena zatčena za "vloupání" se do školy, kde propagovala svůj Instagram 28letá žena zatčena za "vloupání" se do školy, kde propagovala svůj Instagram
Ve Spojených státech se 28letá žena vydávala ze středoškolačku a vnikla do školy, kde chtěla mezi mládeží nasbírat fanoušky pro svůj účet na sociální síti Instagram. Nedopadlo to pro ní zrovna dobře.
13.5.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Nabírá to spád, Nikon ukončuje další objektivy pro DSLR Nabírá to spád, Nikon ukončuje další objektivy pro DSLR
Před pár dny jsme vás informovali, že Nikon ukončil výrobu dvou objektivů pro DSLR a naznačil tak blížící se konec této koncepce ve svém výrobním programu. Nyní se ukazuje, že seznam se dále prodlužuje.
13.5.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
TTartisan uvádí 90mm objektiv se světelností F1,25 TTartisan uvádí 90mm objektiv se světelností F1,25
Máme tu další nový objektiv společnosti TTartisan. Tentokrát jde o 90mm model s velmi dobrou světelností F1,25. Kvůli vyšší hmotnosti dostal i závit pro stativ. S adaptéry je možné použít ho na mnoha různých systémech.
12.5.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Nikon už také omezuje nabídku objektivů pro DSLR Nikon už také omezuje nabídku objektivů pro DSLR
Vypadá to, že nejen společnost Canon optimalizuje nabídku svých objektivů, což znamená postupné rušení modelů pro zrcadlovky. Nyní to vypadá, že s omezováním nabídky pro DSLR začíná také společnost Nikon.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala