www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon ukázal EOS R3, nabídne 8EV duální IS

Canon ukázal EOS R3, nabídne 8EV duální IS
, , aktualita
Canon opětovně potvrzuje vývoj full frame CSC fotoaparátu EOS R3. Nyní se dozvídáme např. to, že systém duální stabilizace nabídne až 8EV účinek, bude zde i 4K video využívající technologie over-samplingu.
K oblíbeným
reklama
V polovině dubna oznámila společnost Canon vývoj fotoaparátu EOS R3. Nyní přidává další informace o připravovaném přístroji. Víme, že půjde o full frame fotoaparát, který bude zamířen na sport, ale nepůjde o vlajkovou loď (dočasně ano, ale později má přijít ještě alespoň jeden výše mířený model, EOS R1?). Má přinést vylepšený systém autofokusu se sledováním využívajícím technologií hlubokého učení (Deep Learning, typ strojového učení). To má zlepšit detekci obličeje, očí, hlavy, těla lidí i zvířat. Novinkou bude rozpoznávání vozidel, jako jsou auta a motorky, což může posloužit např. ke snímání motoristických závodů.
 
Canon EOS R3
 
Autofokus má také fungovat už od -7 EV, nevíme ale zatím, při jaké světelnosti objektivu. Mechanická stabilizace senzoru může v duálním režimu (s některými objektivy RF s optickou stabilizací) dosáhnout kombinovaného účinku 8 EV (256násobné prodloužení expozičního času proti pravidlu převrácené hodnoty ohniskové vzdálenosti). Podporováno bude 4K video včetně Canon Log 3, v tomto rozlišení se využije i over-sampling, těšit se můžeme dokonce na video RAW záznam na kartu. O 8K rozlišení zatím zmínka nepadla, což by mohlo napovídat rozlišení někde mezi 20-30 MPx, toto ale ukáže až čas (na druhou stranu by mohlo působit zvláštně, kdyby níže postavená EOS R5 toto rozlišení měla a R3 nikoli).
 
Canon EOS R3
 
Nebude chybět ani klasický síťový konektor RJ-45 a bezdrátové rozhraní Wi-Fi na frekvenci 5 GHz. Dostane se také na nový port pro příslušenství umožňující přenos dat i napájení. Jaká příslušenství budou pro tento port představena, zatím nebylo zveřejněno. Dále tu bude možnost použití blesku Canon Speedlite při využití elektronické závěrky. Najdeme zde dva sloty pro paměťové karty, jeden typu CFexpress, druhý pro SDXC. Akumulátorem má být LP-E19, tělo bude z hořčíkových slitin a nabídne plně polohovatelný dotykový displej. Zatím nevíme, kdy se tento fotoaparát představí, ale už se objevil v databázích některých zahraničních prodejců. To by teoreticky mohlo znamenat uvedení v řádu týdnů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ricoh uvedl odolný kompakt WG-7 s funkcí webkamery Ricoh uvedl odolný kompakt WG-7 s funkcí webkamery
Ricoh představil další generaci odolného kompaktu WG-7. Zůstává zde objektiv s 5× optickým zoomem a 20MPx snímač CMOS BSI. Novinkou je nicméně funkce webkamery díky podpoře USB Video Class 1.1.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Leica uvedla Leitz Phone 1: smartphone s 1" snímačem Leica uvedla Leitz Phone 1: smartphone s 1" snímačem
Leica zařadila do svého výrobního programu i smartphone. Nese jméno Leitz Phone 1 a nabídne velký 1" snímač s rozlišením 20 megapixelů. Dokonce nabídne i speciální krytku objektivu, který má světelnost F1,9.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF
Znovu se objevují spekulace, že Canon chystá APS-C fotoaparáty s bajonetem RF. Dokonce by mělo jít o trojici modelů pokrývající různé trhy spíše nižšího cenového spektra. Má jít o EOS R7 až EOS R9.
16.6.2021, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost
Mnohé zajímá budoucnost značky Nikon. Nyní se na Internetu objevily další zákulisní informace, které prozrazují, co se na nás chystá. Můžeme čekat nové objektivy i Z9, otazník visí nad low-endovou Z30.
15.6.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Nikon údajně chystá retro model Zfc s APS-C čipem na 28. června Nikon údajně chystá retro model Zfc s APS-C čipem na 28. června
Na Internetu se čím dál více objevují zvěsti o tom, že Nikon velmi brzy představí nový model s APS-C čipem. Původně se mluvilo o Z30, nyní to naopak vypadá na Zfc s retro vzhledem. A mělo by se tak stát už za dva týdny.
14.6.2021, aktualita, Milan Šurkala