www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon uvádí kompaktní a levný objektiv RF 50mm f/1.8 STM

Canon uvádí kompaktní a levný objektiv RF 50mm f/1.8 STM
, , aktualita
Canon útočí na vysoký tržní podíl ve třídě full frame CSC a poslední novinka by mu v tom mohla docela pomoci. Představuje totiž objektiv RF 50mm f/1.8 STM, který je dosti malý, lehký a na CSC objektivy i nebývale levný.
K oblíbeným
reklama
Společnosti Canon se daří zvyšovat tržní podíl na trhu s full frame CSC fotoaparáty (např. v Japonsku) a není moc divu. Jeho nové modely EOS R5 a EOS R6 rozhodně nejsou žádnými ořezávátky a nabídka objektivů se také dále rozšiřuje. Nyní jde o světelnou padesátku Canon RF 50mm f/1.8 STM. Tento objektiv zaujme svými rozměry a cenou. Pokud jde o to první, tak má v průměru 69,2 mm a na délku jen 40,5 mm, přičemž váží pouhých 160 gramů. Objektiv pak používá filtry se 43mm průměrem
 
Canon RF 50mm f/1.8 STM
 
Novinka má 50mm ohniskovou vzdálenost, což znamená úhly záběru 46° diagonálně, 40° horizontálně a 27°30' vertikálně. Optická konstrukce je jednoduchá, má 6 členů v 5 skupinách, jeden člen je asférický. Najdeme zde 7lamelovou irisovou clonu, která nabídne hodnoty od velmi dobrých F1,8 až po F22. Objektiv má zaostřovací motorek STM, který nabídne rychlé a tiché ostření vhodné i pro video. K zaostření potřebuje nejméně 30 cm, což stačí na dosažení 0,25× zvětšení. Zaostřovací kroužek může sloužit k ostření, nicméně přepínačem na straně je možné ho přepnout na položku Control. Pak ovládá korekci expozice, expoziční čas, clonu nebo ISO podle nastavení. Najdeme zde povrchové vrstvy Super Spectra Coating (SSC) pro minimalizaci světelných závojů a odlesků.
 
Objektiv sice nemá optickou stabilizaci, ale při využití té interní v některých tělech řady EOS R lze dosáhnout až 7EV účinku (cca 2,5 sekundy z ruky). Do prodeje půjde v prosinci za velmi atraktivní cenu 6290 Kč s DPH, což je na CSC objektiv dosti příznivá cena.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lexar uvedl karty Play microSDXC UHS-I se 150 MB/s Lexar uvedl karty Play microSDXC UHS-I se 150 MB/s
Lexar přichází s novými paměťovými kartami microSDXC řady Play. Ta využívá rozhraní UHS-I, nicméně i tak může nabídnout přenosové rychlosti až 150 MB/s. Má být ideální do telefonů s Androidem.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tradiční veletrh Photokina končí po 70 letech Tradiční veletrh Photokina končí po 70 letech
Tradiční fotografický veletrh Photokina se stává minulostí. Po zhruba 70 let od svého založení končí velká éra. Další ročník, který byl plánován na rok 2022, se neuskuteční. Prozatím je totiž celý projekt dán k ledu.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Angelina Jolie bude režírovat film o válečném fotografovi McCullinovi Angelina Jolie bude režírovat film o válečném fotografovi McCullinovi
Slavný válečný fotograf Don McCullin se dočká filmu vycházejícího z jeho biografie, jejíž první vydání vyšlo už v roce 1992. Film bude režírovat známá herečka a režisérka Angelina Jolie, produkovat ho bude herec Tom Hardy.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Fotokniha od Zoneru: uchovejte si své vzpomínky Fotokniha od Zoneru: uchovejte si své vzpomínky
Zoner Photo Studio X není zdaleka jen grafický editor a správce pro katalogizování fotografií. V modulu Vytvořit naleznete i spoustu možností tvorby vlastních fotopředmětů včetně fotoknih. A na ty se dnes podíváme.
27.11.2020, recenze, Milan Šurkala1 komentář
Rode přichází s Vlogger Kit: stativ, držák, mikrofon i LED světlo pro vlogging Rode přichází s Vlogger Kit: stativ, držák, mikrofon i LED světlo pro vlogging
Vlogging je poslední dobou čím dál tím víc populární a společnost Rode pro mobilní natáčení videa nabízí nové Vlogger Kity. Ty obsahují mikrofon, LED světlo, stativ i držák, tedy vše, co by vlogger mohl potřebovat.
26.11.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář