www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon uvádí kompaktní a levný objektiv RF 50mm f/1.8 STM

Canon uvádí kompaktní a levný objektiv RF 50mm f/1.8 STM
, , aktualita
Canon útočí na vysoký tržní podíl ve třídě full frame CSC a poslední novinka by mu v tom mohla docela pomoci. Představuje totiž objektiv RF 50mm f/1.8 STM, který je dosti malý, lehký a na CSC objektivy i nebývale levný.
K oblíbeným
reklama
Společnosti Canon se daří zvyšovat tržní podíl na trhu s full frame CSC fotoaparáty (např. v Japonsku) a není moc divu. Jeho nové modely EOS R5 a EOS R6 rozhodně nejsou žádnými ořezávátky a nabídka objektivů se také dále rozšiřuje. Nyní jde o světelnou padesátku Canon RF 50mm f/1.8 STM. Tento objektiv zaujme svými rozměry a cenou. Pokud jde o to první, tak má v průměru 69,2 mm a na délku jen 40,5 mm, přičemž váží pouhých 160 gramů. Objektiv pak používá filtry se 43mm průměrem
 
Canon RF 50mm f/1.8 STM
 
Novinka má 50mm ohniskovou vzdálenost, což znamená úhly záběru 46° diagonálně, 40° horizontálně a 27°30' vertikálně. Optická konstrukce je jednoduchá, má 6 členů v 5 skupinách, jeden člen je asférický. Najdeme zde 7lamelovou irisovou clonu, která nabídne hodnoty od velmi dobrých F1,8 až po F22. Objektiv má zaostřovací motorek STM, který nabídne rychlé a tiché ostření vhodné i pro video. K zaostření potřebuje nejméně 30 cm, což stačí na dosažení 0,25× zvětšení. Zaostřovací kroužek může sloužit k ostření, nicméně přepínačem na straně je možné ho přepnout na položku Control. Pak ovládá korekci expozice, expoziční čas, clonu nebo ISO podle nastavení. Najdeme zde povrchové vrstvy Super Spectra Coating (SSC) pro minimalizaci světelných závojů a odlesků.
 
Objektiv sice nemá optickou stabilizaci, ale při využití té interní v některých tělech řady EOS R lze dosáhnout až 7EV účinku (cca 2,5 sekundy z ruky). Do prodeje půjde v prosinci za velmi atraktivní cenu 6290 Kč s DPH, což je na CSC objektiv dosti příznivá cena.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: červenec 2021 Doporučené fotoaparáty: červenec 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala53 komentářů
Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů
Mobilní telefony dnes mají několik fotoaparátů a jejich objektivy je potřeba chránit před poškrábáním. Corning přichází se sklem Gorilla Glass with DX, které přináší vysokou odolnost i vysokou propustnost světla.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září
Islandský hotel Rangá si připravil zajímavou akci The Night Shift: Lights Catchers Wanted. Nabízí letenky a několikatýdenní ubytování fotografovi, který pro něj nafotí snímky a natočí videa s polární září pro propagační účely.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1 Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1
Pergear uvedl na trh další zajímavý objektiv. Je jím model 60mm f/2.8 Ultra-Macro 2x a jak už napovídá název, nabídne nadprůměrné 2× zvětšení. Dostupný bude prozatím pro 4 CSC bajonety s APS-C senzory a menšími.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC
Společnost Tamron oznámila, že chystá nový ultrazoomový objektiv pro dva APS-C CSC systémy. Konkrétně jde o objektiv 18-300mm a bajonety Sony E a Fujifilm X. Těšit se tak můžeme na velkorysý 16,6× zoom.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů