www.digimanie.cz
>
>
>
>
>

Japonský trh s full frame CSC: Canon ohrožuje Sony, zabodoval i Lumix S5

Japonský trh s full frame CSC: Canon ohrožuje Sony, zabodoval i Lumix S5
, , aktualita
Prodejní čísla z japonského trhu s full frame CSC fotoaparáty ukazují zajímavý vývoj. Canon díky novým modelům začíná ohrožovat Sony a dost se dařilo i Panasonicu díky jeho menšímu a lehčímu Lumixu S5.
K oblíbeným
reklama
Na serveru BCN se objevila statistika prodejů full frame CSC fotoaparátů na japonském trhu. Ta rozhodně nejsou nezajímavá. Sony se poprvé dostalo pod 60 % počátkem roku 2019, nicméně ještě do minulého měsíce si drželo nadpoloviční většinu trhu. Ta se nyní změnilo a propadlo se o více než 10 procentních bodů (z cca 55%) na nynějších 43,9 %. To je stále dost na první místo, ale vypadá to, že by se na první příčku mohl brzy dostat Canon. Jeho novinky v podobě modelů EOS R5 a EOS R6 rozhodně zaujaly a z cca 28 % už vyskočil na 34,7 %. Sony tak má stále náskok, ten ale nemusí trvat dlouho.
 
Canon EOS R5
 
Třetí příčku má Nikon s 13,1 %, který si svůj podíl drží z minulého měsíce, a je jen otázkou, jaký zájem vzbudí nové Nikony Z6 II a Z7 II. Ty vypadají, že opravují nejzásadnější chyby předchůdců a přitom výrazně nemění cenu. Na čtvrté místo se dostal Panasonic. Jeho Lumixy řady S1 sice na některých trzích zaujaly (v high-endové třídě nad 4000 USD má údajně až 10% podíl), nicméně celkově to nebylo moc slavné. S uvedením mnohem kompaktnějšího a levnějšího modelu Lumix S5 se to ale změnilo a Panasonic výrazně poskočil na 5,8 %. Naopak Sigma se svým jediným modelem fp se propadla na pátou pozici a získala 2,6 %.
 
Podíl full frame CSC na japonském trhu
 
Další zajímavostí japonského trhu je to, že full frame CSC už tvoří počtem kusů 10,7 % fotoaparátů s výměnnými objektivy (tedy na trhu včetně CSC s menšími čipy a s DSLR), nicméně finančně jde o 25,0 %. Není divu, že se výrobci tak moc soustředí právě na full frame CSC.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lexar uvedl karty Play microSDXC UHS-I se 150 MB/s Lexar uvedl karty Play microSDXC UHS-I se 150 MB/s
Lexar přichází s novými paměťovými kartami microSDXC řady Play. Ta využívá rozhraní UHS-I, nicméně i tak může nabídnout přenosové rychlosti až 150 MB/s. Má být ideální do telefonů s Androidem.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tradiční veletrh Photokina končí po 70 letech Tradiční veletrh Photokina končí po 70 letech
Tradiční fotografický veletrh Photokina se stává minulostí. Po zhruba 70 let od svého založení končí velká éra. Další ročník, který byl plánován na rok 2022, se neuskuteční. Prozatím je totiž celý projekt dán k ledu.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Angelina Jolie bude režírovat film o válečném fotografovi McCullinovi Angelina Jolie bude režírovat film o válečném fotografovi McCullinovi
Slavný válečný fotograf Don McCullin se dočká filmu vycházejícího z jeho biografie, jejíž první vydání vyšlo už v roce 1992. Film bude režírovat známá herečka a režisérka Angelina Jolie, produkovat ho bude herec Tom Hardy.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Fotokniha od Zoneru: uchovejte si své vzpomínky Fotokniha od Zoneru: uchovejte si své vzpomínky
Zoner Photo Studio X není zdaleka jen grafický editor a správce pro katalogizování fotografií. V modulu Vytvořit naleznete i spoustu možností tvorby vlastních fotopředmětů včetně fotoknih. A na ty se dnes podíváme.
27.11.2020, recenze, Milan Šurkala1 komentář
Rode přichází s Vlogger Kit: stativ, držák, mikrofon i LED světlo pro vlogging Rode přichází s Vlogger Kit: stativ, držák, mikrofon i LED světlo pro vlogging
Vlogging je poslední dobou čím dál tím víc populární a společnost Rode pro mobilní natáčení videa nabízí nové Vlogger Kity. Ty obsahují mikrofon, LED světlo, stativ i držák, tedy vše, co by vlogger mohl potřebovat.
26.11.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář