www.digimanie.cz
>
>
>
>
>

Japonský trh s full frame CSC: Canon ohrožuje Sony, zabodoval i Lumix S5

Japonský trh s full frame CSC: Canon ohrožuje Sony, zabodoval i Lumix S5
, , aktualita
Prodejní čísla z japonského trhu s full frame CSC fotoaparáty ukazují zajímavý vývoj. Canon díky novým modelům začíná ohrožovat Sony a dost se dařilo i Panasonicu díky jeho menšímu a lehčímu Lumixu S5.
K oblíbeným
reklama
Na serveru BCN se objevila statistika prodejů full frame CSC fotoaparátů na japonském trhu. Ta rozhodně nejsou nezajímavá. Sony se poprvé dostalo pod 60 % počátkem roku 2019, nicméně ještě do minulého měsíce si drželo nadpoloviční většinu trhu. Ta se nyní změnilo a propadlo se o více než 10 procentních bodů (z cca 55%) na nynějších 43,9 %. To je stále dost na první místo, ale vypadá to, že by se na první příčku mohl brzy dostat Canon. Jeho novinky v podobě modelů EOS R5 a EOS R6 rozhodně zaujaly a z cca 28 % už vyskočil na 34,7 %. Sony tak má stále náskok, ten ale nemusí trvat dlouho.
 
Canon EOS R5
 
Třetí příčku má Nikon s 13,1 %, který si svůj podíl drží z minulého měsíce, a je jen otázkou, jaký zájem vzbudí nové Nikony Z6 II a Z7 II. Ty vypadají, že opravují nejzásadnější chyby předchůdců a přitom výrazně nemění cenu. Na čtvrté místo se dostal Panasonic. Jeho Lumixy řady S1 sice na některých trzích zaujaly (v high-endové třídě nad 4000 USD má údajně až 10% podíl), nicméně celkově to nebylo moc slavné. S uvedením mnohem kompaktnějšího a levnějšího modelu Lumix S5 se to ale změnilo a Panasonic výrazně poskočil na 5,8 %. Naopak Sigma se svým jediným modelem fp se propadla na pátou pozici a získala 2,6 %.
 
Podíl full frame CSC na japonském trhu
 
Další zajímavostí japonského trhu je to, že full frame CSC už tvoří počtem kusů 10,7 % fotoaparátů s výměnnými objektivy (tedy na trhu včetně CSC s menšími čipy a s DSLR), nicméně finančně jde o 25,0 %. Není divu, že se výrobci tak moc soustředí právě na full frame CSC.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
15.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik