www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon uvedl objektiv RF 85mm F1.2L USM s BR optikou

Canon uvedl objektiv RF 85mm F1.2L USM s BR optikou
, , aktualita
Společnost Canon uvedla další novinku pro svůj nový full frame CSC systém EOS R. Jde o vysoce světelný objektiv RF 85mm F1.2L USM, který má jako první pro tento systém BR optické členy pro minimalizaci aberací.
K oblíbeným
reklama
V nabídce společnosti Canon se nově objevuje další objektiv pro nový full frame CSC systém EOS R. Jde o RF 85mm F1.2L USM, první z šesti ohlášených novinek plánovaných na blízkou budoucnost. Objektiv má tedy 85mm reálnou ohniskovou vzdálenost, což znamená úhly záběru 28°30' diagonálně, 24° horizontálně a 16° vertikálně. Novinka má vynikající světelnost F1,2, podobně jako již představená 50mm verze. Irisovou clonu s 9 lamelami lze nastavit maximálně na hodnotu F16. V optické konstrukci je 13 členů, které jsou uspořádané do 9 skupin, je zde i člen asférického typu a jeden z UD skla.
 
Canon RF 85mm F1.2L USM
 
Objektiv využívá zaostřovacího motorku USM a může zaostřit minimálně ze vzdálenosti 85 cm. Maximální zvětšení tak dosahuje hodnoty jen 0,12×. Novinka má stejně jako i ostatní RF objektivu kromě zaostřovacího prstence i další kroužek pro rychlé nastavování jednoho z vybraných parametrů (např. ISO a podobně). Samozřejmostí je už dnes utěsnění vůči prachu a vlhkosti. Nechybí ani povrchové vrstvy ASC (Air Sphere Coating) pro minimalizaci odlesků a světelných závojů, využití našla také BR optika (Blue Spectrum Refractive) pro minimalizaci dalších optických aberací.
 
Při dané ohniskové vzdálenosti a výborné světelnosti rozhodně nepřekvapí velké rozměry a vysoká hmotnost. Objektiv má 117,3 mm na délku, 103,2 mm v průměru a váží nemalých 1195 gramů. Využívat pak lze filtry s 82mm průměrem. Novinka by se měla začít prodávat od června za cenu 77.890 Kč s DPH. Na Flickru se můžete podívat i na několik ukázkových fotografií od ambasadora Canonu Martina Schuberta.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4 Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4
Na trhu se objevuje nový fotomobil z dílen společnosti Honor. Ta představila novinku v podobě modelu 20 Pro, který přináší rovnou čtveřici zadních fotoaparátů. Mezi nimi vynikne makro fotoaparát a modul s rekordní světelností F1,4.
21.5.2019, aktualita, Milan Šurkala18 komentářů