Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Čínské smartphony s Androidem by prý měly brzy přijít s 24 GB RAM

, , aktualita
Čínské smartphony s Androidem by prý měly brzy přijít s 24 GB RAM
Zatímco iPhony mají překvapivě malé množství operační paměti, Androidy jí mají výrazně více, u vlajkových lodí i více než dvojnásobek. Proslýchá se, že by se brzy mohly dostat dokonce až na 24 GB RAM.
Čínské smartphony s Androidem by prý měly brzy přijít s 24 GB RAM
Smartphony blízké budoucnosti by mohly dále posunout možnosti paměťových konfigurací. Zatímco poslední generace iPhonů 14 Pro má jen 6 GB RAM, což překonávají i Androidy ve střední třídě s 8GB RAM, high-endové telefony s operačním systémem od Googlu můžeme najít i s ještě většími pamětmi. 12 GB není u vlajkových lodí ničím výjimečným, některé telefony mají dokonce 16 GB RAM a rekordmani se dostali už na 18 GB RAM, čímž překonávají i nejedno PC a notebook. Mezi ně patří např. OnePlus Ace 2 (pouze v Číně) nebo globálně dostupný Asus ROG Phone 5, ROG Phone 6 Pro a několik dalších modelů. A vypadá to, že u takto obří paměti nezůstane. Proslýchá se, že by se brzy měly objevit i telefony s 24 GB RAM.
 
OnePlus Ace 2
 
Takové množství paměti by mohlo dále vylepšit množství aplikací, které mohou být současně v RAM, aniž by docházelo k jejich odkládání. Pro uživatele by to znamenalo, že by se mohl zvýšit počet situací, kdy by se i po delší době, po kterou by se s aplikací nepracovalo, ta nemusela znovu načítat (což je právě občas problém u iPhonů). Hovoří se o tom, že 24 GB RAM by měl dostat OnePlus Ace 2 Pro (jehož "základní" verze má už dnes rekordních 18 GB). Tento telefon má mít 64MPx snímač OmniVision OV64M, dále 8MPx Sony IMX355 a 2MPx GalaxyCore GC02M. Dá se ale předpokládat, že tento model se k nám nejspíš nepodívá. Na 24GB RAM si ale podle zákulisních informací troufá také Oppo a realme.