www.digimanie.cz
>
>
>

Cloudová služba image.canon dočasně odstavena, mizely z ní fotky

Cloudová služba image.canon dočasně odstavena, mizely z ní fotky
, , aktualita
Cloudová služba image.canon zaznamanela nepříjemný problém. Zjistilo se, že z ní mizely fotografie, které měly být stále uloženy, a tak se společnost Canon rozhodla tuto službu dočasně odstavit.
K oblíbeným
reklama
V únoru letošního roku představila společnost Canon novou cloudovou službu image.canon. Ta umožňuje automatický upload fotografií na cloud (z nových letošních fotoaparátů), kde mohou zůstat po dobu 30 dní, které má uživatel na to, aby se rozhodl, co s fotografiemi a videosekvencemi dál. Po této době zůstane jen cca 3MPx náhled, ale už ne původní soubor. Pokud ale chce, má zde bezplatnou kapacitu 10 GB, kam si může uložit data, která chce uchovat trvale. A právě toto dlouhodobé úložiště se stalo zdrojem problému, který vyústil v dočasnou odstávku celé služby.
 
image.canon logo
 
30. listopadu se totiž zjistilo, že některé z originálních fotografií a videí, které byly uloženy do tohoto trvalého úložiště, z neznámých příčin zmizelo. Aby se problém nešířil dál a více uživatelů nepřišlo o svá data, Canon tuto službu dočasně pozastavil a nyní vyšetřuje příčinu problému. V úložišti zůstaly akorát výše zmiňované náhledy, které se měly nechávat v případě neoznačení fotografie či videa k dlouhodobému uložení. Co přesně se ale stalo, to se dozvíme až po ukončení vyšetřování.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Finanční výsledky Canonu: fotoaparátům a tiskárnám se docela daří Finanční výsledky Canonu: fotoaparátům a tiskárnám se docela daří
Canon zveřejnil výsledky hospodaření za třetí čtvrtletí letošního roku a oproti tomu druhému jde o mnohem pozitivnější čísla. Docela optimisticky totiž vypadá i divize fotoaparátů, která navýšila zisky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Japonský trh s full frame CSC: Canon ohrožuje Sony, zabodoval i Lumix S5 Japonský trh s full frame CSC: Canon ohrožuje Sony, zabodoval i Lumix S5
Prodejní čísla z japonského trhu s full frame CSC fotoaparáty ukazují zajímavý vývoj. Canon díky novým modelům začíná ohrožovat Sony a dost se dařilo i Panasonicu díky jeho menšímu a lehčímu Lumixu S5.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Viltrox uvedl objektivy 23mm F1.4 a 33mm F1.4 pro Canon EOS M Viltrox uvedl objektivy 23mm F1.4 a 33mm F1.4 pro Canon EOS M
Společnost Viltrox rozšiřuje nabídku svých objektivů o nový model 23mm F1.4 pro Canon EOS M. Současně s tím se konečně dostává do prodeje i objektiv 33mm F1.4 pro již zmíněný APS-C CSC systém Canonu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Deepfakes útočí: AI pomáhala na fotkách "svlékat" ženy i mladé dívky Deepfakes útočí: AI pomáhala na fotkách "svlékat" ženy i mladé dívky
Deepfakes jsou velkou hrozbou pro politiku a manipulaci veřejným míněním falešnými fotografiemi a videi, ale zdaleka to nemusí skončit jen u toho. Objevil se např. bot, který "svlékal" ženy na dodaných snímcích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Yongnuo představuje objektiv YN 35mm F2 S DF DSM s autofokusem Yongnuo představuje objektiv YN 35mm F2 S DF DSM s autofokusem
Společnost Yongnuo přichází na trh s novým pevným objektivem YN 35mm F2 S DF DSM. Ten je určen pro full frame těla s bajonetem Sony FE. Potěší přítomnost zaostřovacího motorku a přenosem EXIF informací.
25.10.2020, aktualita, Milan Šurkala