www.digimanie.cz
>
>
>

Cloudová služba image.canon dočasně odstavena, mizely z ní fotky

Cloudová služba image.canon dočasně odstavena, mizely z ní fotky
, , aktualita
Cloudová služba image.canon zaznamanela nepříjemný problém. Zjistilo se, že z ní mizely fotografie, které měly být stále uloženy, a tak se společnost Canon rozhodla tuto službu dočasně odstavit.
K oblíbeným
reklama
V únoru letošního roku představila společnost Canon novou cloudovou službu image.canon. Ta umožňuje automatický upload fotografií na cloud (z nových letošních fotoaparátů), kde mohou zůstat po dobu 30 dní, které má uživatel na to, aby se rozhodl, co s fotografiemi a videosekvencemi dál. Po této době zůstane jen cca 3MPx náhled, ale už ne původní soubor. Pokud ale chce, má zde bezplatnou kapacitu 10 GB, kam si může uložit data, která chce uchovat trvale. A právě toto dlouhodobé úložiště se stalo zdrojem problému, který vyústil v dočasnou odstávku celé služby.
 
image.canon logo
 
30. listopadu se totiž zjistilo, že některé z originálních fotografií a videí, které byly uloženy do tohoto trvalého úložiště, z neznámých příčin zmizelo. Aby se problém nešířil dál a více uživatelů nepřišlo o svá data, Canon tuto službu dočasně pozastavil a nyní vyšetřuje příčinu problému. V úložišti zůstaly akorát výše zmiňované náhledy, které se měly nechávat v případě neoznačení fotografie či videa k dlouhodobému uložení. Co přesně se ale stalo, to se dozvíme až po ukončení vyšetřování.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Žena filmovala jízdu z okna auta, v rychlosti vypadla na dálnici Žena filmovala jízdu z okna auta, v rychlosti vypadla na dálnici
Při focení snímků na sociální sítě se lidé dopouštějí mnoha hloupostí, které v některých případech končí smrtí. Štěstí v tomto měla jedna žena z Británie, která při filmování sebe sama z okna jedoucího auta spadla na dálnici.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI
Společnost Adobe připravuje spoustu zajímavých funkcí pro své aplikace. Jednou z nich je i výměna oblohy (Sky Replacement) pomocí systémů umělé inteligence Adobe Sensei. Ta zajistí větší věrohodnost výsledku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Doporučené fotoaparáty: září 2020 Doporučené fotoaparáty: září 2020
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, článek, Milan Šurkala56 komentářů
Sony vede trh s CSC, Nikon je až pátý Sony vede trh s CSC, Nikon je až pátý
Nikkei zveřejnil data celosvětových prodejů CSC za minulý rok. S náskokem vede společnost Sony, ale vzhledem k rozšiřující se nabídce konkurence není divu, že se její tržní podíl snižuje. Překvapí např. Fujifilm.
21.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Mitakon Speedmaster 85mm F1.2 nyní i pro Canon RF a Nikon Z Mitakon Speedmaster 85mm F1.2 nyní i pro Canon RF a Nikon Z
Společnost Zhong Yi Optics rozšiřuje nabídku bajonetů pro svůj objektiv Mitakon Speedmaster 85mm F1.2 Ty budou nově dostupné i pro full frame CSC fotoaparáty s novými bajonety Canon RF a Nikon Z.
21.9.2020, aktualita, Milan Šurkala