www.digimanie.cz
>
>

"Copyrightový" troll Richard Leibowitz dostal pokutu 103 tisíc USD

"Copyrightový" troll Richard Leibowitz dostal pokutu 103 tisíc USD
, , aktualita
Richard Leibowitz je svérázná osoba fotografické světa. Na dráhu právníka se vydal v roce 2015 a zaměřil se na žaloby ohledně porušení autorských práv k fotografiím. Mnozí ho označují za trolla a soud mu vyměřil pokutu přes 100 tisíc USD.
K oblíbeným
reklama
K soudům v USA se opět dostal Richard Leibowitz, který si to tentokrát slízl z druhé strany. Bývalý fotožurnalista se totiž v roce 2015 vydal na dráhu právníka, který se od roku 2017 soustředí na žaloby za porušení autorských práv k fotografiím. Především jde o žaloby za neoprávněné použití fotografií na sociálních sítích, což je v poslední době velké téma zejména ve spojitosti s Instagramem. Ve své jurisdikci drží rekord za počet podaných žalob, kterých od té doby podal 1280. Tedy v průměru zhruba jednu denně. Mnozí jej tak označují za "copyrightového" trolla a tím to zdaleka nekončí. Jeho chování není zrovna z nejvzornějších, což mu nyní vyneslo tučnou pokutu.
 
Richard Leibowitz
Richard Leibowitz, autor: King of Hearts / CC BY-SA, přes Wikimedia Commons
 
Soud jej shledal nebezpečným pro férovou a efektivní justici, neboť ji zahrnuje velkým počtem žalob, ke kterým navíc často dodává záměrně lživé údaje (zejména data) a lže pod přísahou. Svou absenci u soudu často svaluje na smrt svého otce, který by tak musel umřít už několikrát. Je tak ve své jurisdikci nejen právníkem s největším počtem podaných žalob, ale také asi nejčastěji trestaným. Jeho poslední trest mu vynesl pokutu ve výši 103.500 USD a soudy doufají, že se případ dostane až k tomu, že mu bude kvůli jeho historii zakázáno podávání dalších žalob.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tamron oznámil vývoj objektivu 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD Tamron oznámil vývoj objektivu 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD
Tamron dnes oficiálně oznámil, že vyvíjí telezoom objektiv 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047), který bude určen pro bajonet Sony FE, tedy full frame CSC fotoaparáty této značky. Má mít poměrně kompaktní konstrukci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Olympus OM-D E-M10 Mark IV dostává 20MPx čip Olympus OM-D E-M10 Mark IV dostává 20MPx čip
Společnost Olympus inovovala nabídku svých levnějších modelů OM-D. Přichází nový E-M10 Mark IV, který dostává např. 20MPx senzor, o něco výkonnější mechanickou stabilizaci i vylepšený systém autofokusu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
Olympus uvádí telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS Olympus uvádí telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS
Olympus dnes představil několik novinek pro svůj Micro Four Thirds systém. Jde např. o nový telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS s nadprůměrným telemakrem a podporou telekonvertorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Zvědavá chobotnice se přetahovala s potápěčem o GoPro kameru Zvědavá chobotnice se přetahovala s potápěčem o GoPro kameru
Fotografové a kameramani si někdy musí na své vybavení dávat pozor před příliš zvědavými a odvážnými zvířaty. O tom se přesvědčil i potápěč, jehož GoPro kamery se zmocnila chobotnice a nechtěla ji pustit. 
3.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Cloudová služba image.canon dočasně odstavena, mizely z ní fotky Cloudová služba image.canon dočasně odstavena, mizely z ní fotky
Cloudová služba image.canon zaznamanela nepříjemný problém. Zjistilo se, že z ní mizely fotografie, které měly být stále uloženy, a tak se společnost Canon rozhodla tuto službu dočasně odstavit.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře