Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Čtyři ceny TIPA Awards 2014 i pro Sony

26.4.2014, Milan Šurkala, aktualita
Sony je jedním ze tří výrobců, kteří v letošních cenách TIPA Awards 2014 dostali čtyři tituly. Dvě ceny putovaly na adresu videokamer, další pak získal nejlepší profesionální CSC fotoaparát a nejlepší mobilní zařízení.
Společnost Sony letos patřila k nejúspěšnějším značkám v cenách TIPA Awards 2014. Získala totiž celkem 4 tituly, čímž se vyrovnala s Canonem a Nikonem. Nejlepší akční kamerou se stala Sony ActionCam HDR-AS100V. Nabídne bezdrátové připojení Wi-Fi a GPS modul. Zvládá pořizovat 13,5MPx fotografie a XAVC-S 60p videosekvence. Nechybí optická stabilizace, stereo zvuk a objektiv Carl Zeiss Vario Tessar s úhlem záběru 170°.


Sony ActionCam HDR-AS100V


Cenu za nejlepší kameru si odnesla Sony HandyCam FDR-AX100. Je vybavena velkým 1" Exmor R snímačem s možností fotit statické snímky v rozlišení 14 nebo 20 megapixelů. Videosekvence je možné ukládat jako XAVC-S, AVCHD a MP4. Objektiv Carl Zeiss Varo-Sonnar T* nabídne 12× optický zoom a optickou stabilizaci s dynamickým režimem. Obraz je zpracováván procesorem BIONZ X a najdete tu i možnost 120fps snímání. K dispozici je EVF hledáček a LCD displej s rozlišením 921.000 bodů. V dnešní době nepřekvapí ani přítomnost bezdrátového připojení Wi-Fi s NFC.


Sony HandyCam FDR-AX100


Nejlepším profesionálním CSC se stal Sony A7R (ILCE-7R). Disponuje full frame Exmor CMOS snímačem s rozlišením 36,4 megapixelu. Nechybí HDR, obrazové efekty, focus peaking, 1080p60 a 1080p24 videosekvence. Sekvenční snímání nabídne maximálně 4 snímky za sekundu, k dispozici je i bezdrátové připojení Wi-Fi s podporou NFC. Fotoaparát může spolupracovat nejen s FE objektivy, ale i s E objektivy z NEXů, v takovém případě ale dojde k ořezu.


Sony A7R (ILCE-7R)


Titul nejlepšího mobilního zařízení putuje na adresu řady Sony QX, konkrétně modelů QX10 a QX100. Prvně jmenovaný má 18,2MPx snímač a objektiv Sony G, QX100 pak přináší velký 1" Exmor CMOS snímač a objektiv Carl Zeiss Sonnar T*. Pomocí Wi-Fi se může spojit s mobilním telefonem a nabídnout výrazně lepší kvalitu fotografií a optický zoom. Adaptér může být využit i samostatně.


Sony QX10


Zdroj: www.tipa.com


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.