Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně
reklama

Čtyři vítězství TIPA Awards 2014 pro Canon

25.4.2014, Milan Šurkala, aktualita
Společnost Canon je už tradičně jedním z nejúspěšnějších výrobců v oceněních TIPA. V letošním TIPA 2014 ročníku pobral tituly za inovace, profesionální objektiv, profi kompakt a pokročilou digitální zrcadlovku.
V letošním ročníku cen TIPA 2014 získala společnost Canon čtyři tituly. O dva z nich se postarala digitální zrcadlovka Canon EOS 70D. Ta vyhrála titul pokročilé zrcadlovky. Nabízí 20,2MPx APS-C CMOS senzor s podporou technologie Dual Pixel CMOS AF pro fázové ostření snímačem. Právě tato technologie se pak stala držitelem druhého titulu, nejlepší inovace. K dispozici je už i na videokamerách Canon EOS C100 nebo C300. Ale zpět k EOS 70D. Tato zrcadlovka má procesor DIGIC 5+ a sekvenční snímání s rychlostí až 7 fps. 3,0" LCD displej je polohovatelný s rozlišením 1,04 milionu bodů. Nechybí ani bezdrátové připojení Wi-Fi.


Canon EOS 70D


Titul nejlepšího profesionálního DSLR objektivu dostal Canon za model EF 200-400mm f/4L IS USM Extender 1.4x. Ten je vybaven zabudovaným 1,4× telekonvertorem, díky čemuž je jeho aktivace velmi snadná a není nutno sundávat objektiv. Je odolný vůči nepřízni počasí, využívá jedno fluoritové sklo, další čtyři členy jsou UD typu a clona se chlubí 9 lamelami.


Canon EF 200-400mm f/4L IS USM Extender 1.4x


Nejlepším profi kompaktem pro experty se stal Canon PowerShot G1 X Mark II. Má zhruba 1,5" CMOS snímač s rozlišením 13,1 megapixelů. Jeho objektiv s 5×optickým zoomem nabídne velmi pěknou světelnost F2 až F3,9 a ohniskový rozsah 24 až 120 milimetrů. Podporuje ukládání do 14bitových RAWů, 3,0" LCD displej je polohovatelný a disponuje rozlišením 1,04 milionu bodů. Ani zde nechybí podpora bezdrátového připojení Wi-Fi a NFC.


Canon PowerShot G1 X Mark II


Počtem ocenění patří Canon k nejúspěšnějším společnostem, nicméně poslední dobou už tento počet klesá. V roce 2012 dostal Canon šest ocenění, v roce 2013 pak pět a letos už jen čtyři. I to jej ale řadí po boku Sony a Nikon ke špičce.

Zdroj: www.tipa.com


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.