reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Další úniky o Canon EOS 6D Mark II a EOS 200D, 4K nebude

26.6.2017, Milan Šurkala, aktualita
Již za pár dní se s největší pravděpodobností představí dvě nové zrcadlovky Canon EOS 6D Mark II a EOS 200D. Na veřejnost se tak derou nejrůznější uniklé informace, se kterými se s vámi podělíme. Neznamená to však, že se tak skutečně stane.
Podle uniklých informací by se 29. června měly objevit nové zrcadlovky Canon EOS 6D Mark II a EOS 200D. S přibližujícím se termínem se také zvyšuje počet a nejspíš i přesnost těchto informací. Co nás tedy pravděpodobně čeká? Upozorňuji, že nemusí jít o skutečnost a jde o úniky a dohady. EOS 200D by měl dostat 24MPx APS-C senzor s technologií Dual Pixel CMOS AF. Sekvenční snímání má dosahovat rychlosti 5 fps. Dále se hovoří o 3,0" polohovatelném dotykovém displeji a hmotnosti těla 453 gramů. Fotoaparát má být k dispozici v černé i stříbrné variantě (viz canonrumors.com).
 
Canon logo
 
O něco větší zájem mezi veřejností je asi o full frame Canon EOS 6D Mark II. Uniklé informace hovoří o full frame snímači s rozlišením 27,1 MPx (efektivně 26,2 MPx) s technologií Dual Pixel CMOS AF. Potěší 45bodový AF systém se všemi křížovými body. Procesorem má být DIGIC 7 a sekvenční snímání by mělo dosahovat 6,5 fps. Hledáček s 98% pokrytím slibuje 0,71× zvětšení. Maximální citlivost bude ISO 40000 (v rozšíření až ISO 102400), nejkratší expoziční čas nicméně bude 1/4000 sekundy. U této kategorie bychom čekali přeci jen i kratší hodnotu. K dispozici bude 5osá elektronická stabilizace obrazu.
 
Video bude maximálně jen Full HD při 60p, zvěsti o 4K se tak patrně nenaplní. Fotoaparát by nicméně měl podporovat focení snímků do 4K time-lapse videa (podobně jako např. Olympus OM-D E-M10 Mark II). EOS 6D Mark II by měl údajně podporovat Wi-Fi, Bluetooth, NFC i GPS a jeho baterie by měla vydržet na 1200 snímků na jedno nabití. Při rozměrech 144×110,5×74,8 mm bude vážit 685 gramů, resp. 765 gramů s příslušenstvím. Jeho rozměry tak téměř nenarostou a hmotnost se dokonce trochu snížila. Za pár dní pak patrně uvidíme, zda budou všechny údaje správné nebo ne. A co vy, těšíte se na nové zrcadlovky?
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama