Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

DJI, Panasonic a ViewSonic dostávají po jedné ceně TIPA 2023

, , aktualita
DJI, Panasonic a ViewSonic dostávají po jedné ceně TIPA 2023
Přehled výherců letošních cen TIPA Awards 2023 uzavíráme trojicí výrobců, kteří získali po jednom ocenění. Bodoval např. Panasonic se svým full frame CSC, DJI s dronem a ViewSonic s fotografickým monitorem.
DJI, Panasonic a ViewSonic dostávají po jedné ceně TIPA 2023
Poslední článek na téma ocenění TIPA Awards 2023 se bude týkat tří výrobců, kteří získali po jednom ocenění (výčet není konečný, dalším se už ale nebudeme věnovat). Cenu pro nejlepší dron získává DJI Mini 3 Pro. Umí 4K/60p video, 48MPx snímky, jeho objektiv má světelnost F1,8. Gimbal zvládá 90° pohyb a režim True Vertical Shooting. Ve vzduchu vydrží po dobu 34 minut, přitom i s baterií váží jen 249 gramů. Může být vybaven novým dálkovým ovladačem s aplikací Fly App a 5,5" HD displejem.
 
DJI Mini 3 Pro
 
Nejlepším full frame fotoaparátem pro experty je Panasonic Lumix S5 II, který získal i naše ocenění Trefa. Poprvé tu máme u Lumixů hybridní fázové ostření a novou stabilizaci Active I.S. Ta má vylepšit stabilizování obraz při chůzi a částečně tak nahradit i gimbal. Oceňováno je i ovládání, spousta fotografických režimů a aktivní chlazení. Máme tu 9fps sekvenční snímání s mechanickou závěrkou a 30 fps s elektronickou. Rozsah citlivostí v rozšířeném režimu činí ISO 50 až 204800.
 
Panasonic Lumic S5 II
 
Nakonec je tu ještě nejlepší fotografický monitor. Tím se letos stal ViewSonic ColorPro VP2786-4K. Jde o 10bitový monitor s barevnou přesností Delta E<2, pokrývá 100 % prostoru Adobe RGB a 98 % DCI-P3. Má UHD 4K rozlišení (3840×2160 pixelů) a ovladač ColorPro Wheel pro snadné úpravy displeje a kalibrace. Jsou zde 4 porty USB-A 3.2 a samozřejmostí je i polohovatelnost včetně možnosti rotace o 90°.
 
ViewSonic ColorPro VP2786-4K
 
Zdroj: tipa.com