DPreview otestoval autofokus DFD v Lumixu S5: příjemné zlepšení

DPreview otestoval autofokus DFD v Lumixu S5: příjemné zlepšení
, , aktualita
Panasonic Lumix S5 přinesl další vylepšení zaostřovacího systému DFD. Server DPreview se už dostal k fotoaparátu a otestoval ho. Výsledek není vůbec špatný, systém je opět lepší než v minulosti.
K oblíbeným
reklama
Fotoaparátům Panasonic se dlouhodobě vytýká absence fázového zaostřování, které se snaží simulovat systémem DFD. To sice pracuje na bázi detekce kontrastu, ale na základě průběžně pořizovaných snímků počítá fázový posun, takže jde o něco mezi oběma těmito systémy. Zatímco v AFS funguje režim DFD zpravidla výborně, u průběžného ostření to nebylo vždy perfektní, což platilo spíše u videa, byť v našem testu Lumix S1R to nebylo vůbec špatné. Nejnovější Lumix S5 slibuje další vylepšení zejména na poli softwaru, který předpovídá budoucí pohyby.
 
 
Server DPreview se podíval právě na tento fotoaparát a vyzkoušel, jak si stojí v porovnání s Lumixem S1H. Výsledkem je, že se v mnoha situacích chování fotoaparátu opravdu zlepšilo, méně pulzuje a lépe si pamatuje předchozí zaostření. To sice neznamená, že se vždy vyrovná fázovému, ale je opět o něco použitelnější. A jak víme, i fázové ostření může fungovat ne úplně dobře. Tato vylepšení by se do konce roku měla objevit i ve zbývajících modelech řady S1x, které mají dostat novou verzi firmwaru.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek
Fotografický obchod v Norsku na sebe přitáhl pozornost díky netradiční atrakci, kterou zveřejnil na Instagramu. V prodejně postavili velkou šachovnici, na které je možné hrát místo figurek s fotografickým vybavením.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu
Konkurence na trhu full frame CSC sílí a Sony chce mít nejlepší CSC na trhu. Tím se má stát Alpha 1. Nový fotoaparát přinese 50MPx vrstvený čip, podporu 8K videa, přičemž i to je s oversamplingem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle
I s minimem rekvizit je možné vytvořit celou sérii zajímavých fotografií. Fotografka Ziqian Liu se tímto heslem řídí při tvorbě svého projektu, v němž při fotografování autoportrétů pracuje s odrazy.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru
Leica představila speciální limitovanou edici svého dálkoměrného fotoaparátu M10-P Reporter. Novinka sází na nenápadný vzhled v khaki barvě a přidává grip z kevlarových vláken. Ten má časem blednout a dát fotoaparátu jedinečnou patinu.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem
Zítra společnost Sony představí jednu nebo možná několik fotografických novinek, na které láká novým teaserem. Spekuluje se, že by mezi nimi mohl být první fotoaparát značky se zakřiveným senzorem.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů