DPreview otestoval autofokus DFD v Lumixu S5: příjemné zlepšení

DPreview otestoval autofokus DFD v Lumixu S5: příjemné zlepšení
, , aktualita
Panasonic Lumix S5 přinesl další vylepšení zaostřovacího systému DFD. Server DPreview se už dostal k fotoaparátu a otestoval ho. Výsledek není vůbec špatný, systém je opět lepší než v minulosti.
K oblíbeným
reklama
Fotoaparátům Panasonic se dlouhodobě vytýká absence fázového zaostřování, které se snaží simulovat systémem DFD. To sice pracuje na bázi detekce kontrastu, ale na základě průběžně pořizovaných snímků počítá fázový posun, takže jde o něco mezi oběma těmito systémy. Zatímco v AFS funguje režim DFD zpravidla výborně, u průběžného ostření to nebylo vždy perfektní, což platilo spíše u videa, byť v našem testu Lumix S1R to nebylo vůbec špatné. Nejnovější Lumix S5 slibuje další vylepšení zejména na poli softwaru, který předpovídá budoucí pohyby.
 
 
Server DPreview se podíval právě na tento fotoaparát a vyzkoušel, jak si stojí v porovnání s Lumixem S1H. Výsledkem je, že se v mnoha situacích chování fotoaparátu opravdu zlepšilo, méně pulzuje a lépe si pamatuje předchozí zaostření. To sice neznamená, že se vždy vyrovná fázovému, ale je opět o něco použitelnější. A jak víme, i fázové ostření může fungovat ne úplně dobře. Tato vylepšení by se do konce roku měla objevit i ve zbývajících modelech řady S1x, které mají dostat novou verzi firmwaru.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
15.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik