DPreview otestoval autofokus DFD v Lumixu S5: příjemné zlepšení

DPreview otestoval autofokus DFD v Lumixu S5: příjemné zlepšení
, , aktualita
Panasonic Lumix S5 přinesl další vylepšení zaostřovacího systému DFD. Server DPreview se už dostal k fotoaparátu a otestoval ho. Výsledek není vůbec špatný, systém je opět lepší než v minulosti.
K oblíbeným
reklama
Fotoaparátům Panasonic se dlouhodobě vytýká absence fázového zaostřování, které se snaží simulovat systémem DFD. To sice pracuje na bázi detekce kontrastu, ale na základě průběžně pořizovaných snímků počítá fázový posun, takže jde o něco mezi oběma těmito systémy. Zatímco v AFS funguje režim DFD zpravidla výborně, u průběžného ostření to nebylo vždy perfektní, což platilo spíše u videa, byť v našem testu Lumix S1R to nebylo vůbec špatné. Nejnovější Lumix S5 slibuje další vylepšení zejména na poli softwaru, který předpovídá budoucí pohyby.
 
 
Server DPreview se podíval právě na tento fotoaparát a vyzkoušel, jak si stojí v porovnání s Lumixem S1H. Výsledkem je, že se v mnoha situacích chování fotoaparátu opravdu zlepšilo, méně pulzuje a lépe si pamatuje předchozí zaostření. To sice neznamená, že se vždy vyrovná fázovému, ale je opět o něco použitelnější. A jak víme, i fázové ostření může fungovat ne úplně dobře. Tato vylepšení by se do konce roku měla objevit i ve zbývajících modelech řady S1x, které mají dostat novou verzi firmwaru.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Žádost o ruku na Brooklyn Bridge: fotograf byl sražen cyklistou Žádost o ruku na Brooklyn Bridge: fotograf byl sražen cyklistou
Skoro každý chce mít pěkné fotografie z významných momentů svého života. Chris Pain chtěl mít nafocenu a natočenu žádost o ruku na Brooklyn Bridge, ale nešlo to úplně podle plánu. Fotograf, který pořizoval snímky, byl totiž sražen cyklistou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Canon představil 0,71× speedbooster EF-EOS R 0.71x Canon představil 0,71× speedbooster EF-EOS R 0.71x
Canon představil nový zajímavý produkt. Je jím tzv. speedbooster, tedy konvertor, který rozšiřuje úhel záběru optické soustavy a s tím i znatelně zlepšuje světelnost. Mount Adapter EF-EOS R 0.71x ji zlepšuje o 1 EV.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon koupil superpočítač Fujitsu: více simulací, méně prototypů Canon koupil superpočítač Fujitsu: více simulací, méně prototypů
Společnost Canon chce zapracovat na efektivitě vývoje nových fotoaparátů a objektivů. Proto si zakoupila nový superpočítač Fujitsu PRIMEHPC FX1000, který by měl umožnit testování pomocí simulací a nikoli prototypů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali
Zaměstnanci safari parku v Austrálii si udělali legraci ze skupiny šesti turistů, kteří si chtěli pořídit fotografii s krokodýlem. Krokodýl sklapl čelisti návštěvníkům za zády a ti vyděšeně utekli.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE
Novinkou společnosti Tamron je nový objektiv typu telezoom 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047). Ten je určen pro full frame CSC fotoaparáty Sony, přičemž nabídne kompaktní rozměry a nízkou hmotnost.
25.9.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů