Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně
Komentáře od Dreamdiver
Leica buduje svoji značku na základě kvality a vyjímečnosti, od toho se odvíjí i cena. Je to celý ekosystém, který zahrnuje i prezentaci aparátů, fotografií a Leicou podporovaných fotografů, galerií... I člověk, který nevzal nikdy do ruky foťák ví, co je to Leica. Během desítek let se z Leicy stalo synonymum kvality. Ano, to všechno se platí a že to není pro každého je jasné a není to nic proti ničemu. Stejně můžete argumentovat tím, že pro rohlíky do sámošky vás doveze oktávka stejně dobře jako bentley a budet mít ­- svým způsobem ­- pravdu. Ale stejně se najdou lidé, kteří se rádi povozí v něčem luxusnějším.
Když se ale vrátíme ke zde debatovanému modelu ­- tak tady jsem teda fakt na vážkách, co za přidanou hodnotu kvality přináší. Možná právě jen ten ­"červený puntík­", jakkoliv tohle zjednodušení nemám moc rád.
Ale nechme se překvapit :)
Odpovědět1  0
V komentářích u videí na youtube.
Odpovědět0  0
No, je to docela masakr, co? 40k za oživenou x let starou mrtvolu. I když opravdu nechci soudit, dokud nebude v prodeji, ale skepse převažuje.
Odpovědět0  0
Díky, recenze jsem si prošel a nevím no, uvidíme, zda leica něčím překvapí. U toho lumixe mně nemile překvapily problémy s prachem na snímači.
Odpovědět0  0
Když leica ohlásila tenhle kompakt, docela jsem zajásal. Pomalu mne opouští rx100iii a říkal jsem si, že by tohle mohla být poměrně stylová náhrada a ještě bych si udělal na starý kolena radost cenově dostupnou Leicou :­) No ale popravdě, po přečtení parametrů jsem docela rozpačitý. Uvidíme, až přijde ma trh a vyjdou první recenze, ale takhle od stolu to trochu zavání předraženou bídou.
Odpovědět0  0
No hele, na výlety se psem, motorku a takové to každodenní šmrdlání mívám v kapse rx100 III a teda napadá mně hříšná myšlenka, že si koupím ještě jeden, dokud je v obchodech, protože ten můj má už nejlepší léta za sebou a náhrada na trhu prakticky neexistuje. Mám různé foťáky vč apsc i ff, pevná gm­-ka i nějaký ten univerzální zoom na dovču, ale hádejte, co mívám v kapse nejčastěji. Když si otevřu raw v LR tak jsou výsledky fakt ­(překvapivě?­) dobré. Hlavně když vezmete v úvahu určení toho foťáčku. A za normální peníze. 20mpix bohatě stačí, ten jejich objektiv 1.8­-2.8 je moc povedenej...nevím no, s přihlédnutím k ceně se vůbec nedivím, že je hlavně tahle III i po deseti letech pořád tak oblíbená.
Odpovědět2  0
Sony a6700 máme doma a musím konstatovat, že nabít tenhle foťák byla infarktová záležitost. Už jsme mysleli, že máme vadný kus, ale zřejmě jde o vlastnost...popíšu příběh ze života :­)­)

V návodu se píše, že k nabití postačí standardní usb adaptér a usb­-c kabel. Je teda otázka, co myslí u Sonyho tím ­"standardní­". Po spojení 2 domácností se nám nahromadilo min.10 adaptérú ­(vč nových s usb­-c a podporou rychlého nabíjení­) a kabelů nepočítaně. Foťák jsme připíchli na běžně používaný kabel, dioda na foťáku se rozsvítila a my se těšili na první zapnutí nového miláčka. Po půl hodině jsme zkontrolovali stav a ejhle ­- acu ve foťáčku svítil oranžový a přeškrtnutý, což značí totální vybití. Následovalo celodenní hledání kombinace adaptéru a kabelu, který by foťák nabil. Podařilo se nám to, ale byly to nervy. Přitom pc foťák viděl, komunikoval a 1 z domácích powerbank také zafungovala. To byly indicie, že zřejmě nepůjde o vadný usb ve foťáku. Jen se to prostě nenabíjelo.
Adaptér ­(nakonec nějaký obyč od starého LG telefonu­) a kablík jsme si označili jako svátost a odložili na čestné místo. Podotýkám, že ještě máme externí nabíječku za několik desetikorun z aliexpresu, která funguje kdekoliv a s čímkoliv :­)­)
Tak já mám na tuhle ­"úsporu­" balení svůj názor.
Odpovědět0  0