Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Dvě ceny EISA Awards 2018-2019 pro Nikon a Tamron

17.8.2018, Milan Šurkala, aktualita
Úspěchy v letošní anketě EISA Awards 2018-2019 zaznamenaly se dvěma oceněními i společnosti Nikon a Tamron. V případě té první šlo o zrcadlovku a objektiv, u Tamronu pak nepřekvapivě o dva objektivy.
Po dvou oceněních EISA Award 2018-2019 dostaly i společnosti Nikon a Tamron. U Nikonu nepřekvapí titul pro nejlepší profesionální zrcadlovku Nikon D850. Tento model je prodejně velmi úspěšný a oceňován je laickou i odbornou veřejností. Má 45,7MPx CMOS BSI full frame snímač, který umí dosáhnout 7fps sekvenčního snímání v plném rozlišení (s bateriovým gripem až 9 fps) a zvládá také natáčení 4K videa. AF systém se 153 body převzal z vlajkové lodě Nikon D5 a líbil se také velký a jasný hledáček.
 
Nikon D850
 
Titul nejlepšího profesionálního objektivu putuje na adresu Nikonu AF-S NIKKOR 180-400mm f/4E TC1.4 FL ED VR. Jde o první objektiv Nikonu, který má zabudovaný i telekonvertor, takže z něj lze udělat až 560mm F5,6 objektiv. Porotě se líbila velmi dobrá celoplošná ostrost v celém rozsahu zoomu. Nechybí ani optická stabilizace obrazu se 4EV účinkem, odolnost vůči nepříznivému počasí a přední člen s fluorovou povrchovou úpravou zlepšuje odolnost vůči ulpívání nečistot.
 
AF-S Nikkor 180-400mm F4E TC1.4 FL ED VR
 
Dostáváme se ke značce Tamron. Ta dostala ocenění pro nejlepší CSC objektiv se standardním zoomem, konkrétně jde o Tamron 28-75mm f/2.8 DI III RXD. Podporuje APS-C i full frame CSC fotoaparáty Sony a při svém rozsahu ohniskových vzdáleností váží 550 gramů. Nabídne slušné detaily i na snímačích s vysokým rozlišením, díky solidní světelnosti také hezky maže pozadí. Je zde také rychlý a tichý autofokus, porotě se líbil i dobrý poměr ceny a výkonu.
 
Tamron 28-75mm f/2.8 DI III RXD
 
Jako nejlepší telezoom objektiv pro digitální zrcadlovky byl vyhodnocen Tamron 70-210mm f/4 DI VC USD. Líbila se konstantní světelnost F4 v celém rozsahu, optická stabilizace i tichý a rychlý autofokus. Přitom je oceňována také velmi nízká cena objektivu, ostrý obraz, minimální úroveň aberací a atraktivní bokeh. Nechybí ani odolnost vůči vlhkosti.
 
Tamron 70-210mm F/4 Di VC USD
 
Zdroj: eisa.eu


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.