www.digimanie.cz
>
>
>
>

Dvě ceny EISA Awards 2018-2019 pro Nikon a Tamron

Dvě ceny EISA Awards 2018-2019 pro Nikon a Tamron
, , aktualita
Úspěchy v letošní anketě EISA Awards 2018-2019 zaznamenaly se dvěma oceněními i společnosti Nikon a Tamron. V případě té první šlo o zrcadlovku a objektiv, u Tamronu pak nepřekvapivě o dva objektivy.
reklama
Po dvou oceněních EISA Award 2018-2019 dostaly i společnosti Nikon a Tamron. U Nikonu nepřekvapí titul pro nejlepší profesionální zrcadlovku Nikon D850. Tento model je prodejně velmi úspěšný a oceňován je laickou i odbornou veřejností. Má 45,7MPx CMOS BSI full frame snímač, který umí dosáhnout 7fps sekvenčního snímání v plném rozlišení (s bateriovým gripem až 9 fps) a zvládá také natáčení 4K videa. AF systém se 153 body převzal z vlajkové lodě Nikon D5 a líbil se také velký a jasný hledáček.
 
Nikon D850
 
Titul nejlepšího profesionálního objektivu putuje na adresu Nikonu AF-S NIKKOR 180-400mm f/4E TC1.4 FL ED VR. Jde o první objektiv Nikonu, který má zabudovaný i telekonvertor, takže z něj lze udělat až 560mm F5,6 objektiv. Porotě se líbila velmi dobrá celoplošná ostrost v celém rozsahu zoomu. Nechybí ani optická stabilizace obrazu se 4EV účinkem, odolnost vůči nepříznivému počasí a přední člen s fluorovou povrchovou úpravou zlepšuje odolnost vůči ulpívání nečistot.
 
AF-S Nikkor 180-400mm F4E TC1.4 FL ED VR
 
Dostáváme se ke značce Tamron. Ta dostala ocenění pro nejlepší CSC objektiv se standardním zoomem, konkrétně jde o Tamron 28-75mm f/2.8 DI III RXD. Podporuje APS-C i full frame CSC fotoaparáty Sony a při svém rozsahu ohniskových vzdáleností váží 550 gramů. Nabídne slušné detaily i na snímačích s vysokým rozlišením, díky solidní světelnosti také hezky maže pozadí. Je zde také rychlý a tichý autofokus, porotě se líbil i dobrý poměr ceny a výkonu.
 
Tamron 28-75mm f/2.8 DI III RXD
 
Jako nejlepší telezoom objektiv pro digitální zrcadlovky byl vyhodnocen Tamron 70-210mm f/4 DI VC USD. Líbila se konstantní světelnost F4 v celém rozsahu, optická stabilizace i tichý a rychlý autofokus. Přitom je oceňována také velmi nízká cena objektivu, ostrý obraz, minimální úroveň aberací a atraktivní bokeh. Nechybí ani odolnost vůči vlhkosti.
 
Tamron 70-210mm F/4 Di VC USD
 
Zdroj: eisa.eu


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
OPPO asi chystá smartphone s 10× optickým zoomem OPPO asi chystá smartphone s 10× optickým zoomem
Společnost OPPO, která vyrábí smartphony, údajně chystá nový model, který by měl nabídnout 10× optický zoom. Tentokrát by mělo jít skutečně o objektiv, který by měl umět i zoomovat, tedy ne jen více pevných objektivů s různými úhly záběru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nejvíce lajkovanou fotkou na Instagramu se stal snímek vajíčka Nejvíce lajkovanou fotkou na Instagramu se stal snímek vajíčka
Výzva o překonání rekordu v nejvíce lajkovaném snímku na Instagramu se setkala s úspěchem a máme tu nového rekordmana. Snímek od Kylie Jenner na tomto postu nahradila fotka vajíčka. A s velkým náskokem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony má dnes představit A6400, nový low-endový model Sony má dnes představit A6400, nový low-endový model
Internetem prosakují informace o velmi brzkém uvedení nového CSC fotoaparátu od Sony. Mělo by jít o nový základní model A6400 se selfie obrazovkou. Díky tomu by měl být vhodný zejména pro vloggery. Aktualizováno: Představení bude v 19:00.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Lidar autonomního auta patrně muži poškodil fotoaparát Lidar autonomního auta patrně muži poškodil fotoaparát
Lidar je stěžejní technologie pro autonomní auta, která dokáže dávat 3D obraz okolí. Využívá k tomu speciálního laseru, nicméně jak to vypadá, ten se zrovna moc nekamarádí se snímači fotoaparátů, které dokáže v některých případech poškodit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Patenty od Sony ukazují 100mm F1.4 a 135mm F1.8 Patenty od Sony ukazují 100mm F1.4 a 135mm F1.8
Sony si nechalo patentovat dva nové návrhy objektivů, což by mohlo prozradit, co se chystá a co možná v budoucnu uvidíme i na pultech obchodů. Konkrétně jde o vysoce světelné objektivy 100mm F1.4 a 135mm F1.4.
14.1.2019, aktualita, Milan Šurkala