www.digimanie.cz
>
>
>
>

Dvě ceny EISA Awards 2018-2019 pro Nikon a Tamron

Dvě ceny EISA Awards 2018-2019 pro Nikon a Tamron
, , aktualita
Úspěchy v letošní anketě EISA Awards 2018-2019 zaznamenaly se dvěma oceněními i společnosti Nikon a Tamron. V případě té první šlo o zrcadlovku a objektiv, u Tamronu pak nepřekvapivě o dva objektivy.
K oblíbeným
reklama
Po dvou oceněních EISA Award 2018-2019 dostaly i společnosti Nikon a Tamron. U Nikonu nepřekvapí titul pro nejlepší profesionální zrcadlovku Nikon D850. Tento model je prodejně velmi úspěšný a oceňován je laickou i odbornou veřejností. Má 45,7MPx CMOS BSI full frame snímač, který umí dosáhnout 7fps sekvenčního snímání v plném rozlišení (s bateriovým gripem až 9 fps) a zvládá také natáčení 4K videa. AF systém se 153 body převzal z vlajkové lodě Nikon D5 a líbil se také velký a jasný hledáček.
 
Nikon D850
 
Titul nejlepšího profesionálního objektivu putuje na adresu Nikonu AF-S NIKKOR 180-400mm f/4E TC1.4 FL ED VR. Jde o první objektiv Nikonu, který má zabudovaný i telekonvertor, takže z něj lze udělat až 560mm F5,6 objektiv. Porotě se líbila velmi dobrá celoplošná ostrost v celém rozsahu zoomu. Nechybí ani optická stabilizace obrazu se 4EV účinkem, odolnost vůči nepříznivému počasí a přední člen s fluorovou povrchovou úpravou zlepšuje odolnost vůči ulpívání nečistot.
 
AF-S Nikkor 180-400mm F4E TC1.4 FL ED VR
 
Dostáváme se ke značce Tamron. Ta dostala ocenění pro nejlepší CSC objektiv se standardním zoomem, konkrétně jde o Tamron 28-75mm f/2.8 DI III RXD. Podporuje APS-C i full frame CSC fotoaparáty Sony a při svém rozsahu ohniskových vzdáleností váží 550 gramů. Nabídne slušné detaily i na snímačích s vysokým rozlišením, díky solidní světelnosti také hezky maže pozadí. Je zde také rychlý a tichý autofokus, porotě se líbil i dobrý poměr ceny a výkonu.
 
Tamron 28-75mm f/2.8 DI III RXD
 
Jako nejlepší telezoom objektiv pro digitální zrcadlovky byl vyhodnocen Tamron 70-210mm f/4 DI VC USD. Líbila se konstantní světelnost F4 v celém rozsahu, optická stabilizace i tichý a rychlý autofokus. Přitom je oceňována také velmi nízká cena objektivu, ostrý obraz, minimální úroveň aberací a atraktivní bokeh. Nechybí ani odolnost vůči vlhkosti.
 
Tamron 70-210mm F/4 Di VC USD
 
Zdroj: eisa.eu


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4 Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4
Na trhu se objevuje nový fotomobil z dílen společnosti Honor. Ta představila novinku v podobě modelu 20 Pro, který přináší rovnou čtveřici zadních fotoaparátů. Mezi nimi vynikne makro fotoaparát a modul s rekordní světelností F1,4.
Včera, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Limitovaná edice Leica CL "100 jahre bauhaus" Limitovaná edice Leica CL "100 jahre bauhaus"
V nabídce fotoaparátů značky Leica se objevuje další novinka v podobě limitované edice. Je jí model CL "100 jahre bauhaus", který oslavuje století existence umělecké a designové školy Bauhaus v Německu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Ušetři s Nikonem: letní slevy na fotoaparáty i objektivy Ušetři s Nikonem: letní slevy na fotoaparáty i objektivy
Nikon spouští letní prodejní akci s názvem "Ušetři s Nikonem". Mnoho fotoaparátů a objektivů bylo zlevněno, přičemž u některých setů se jedná o slevy až ve výši 10.000 Kč. Levněji tak lze získat i nové Z6 a Z7.
20.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář