www.digimanie.cz
>
>
>
>

Dvě ceny EISA Awards 2018-2019 pro Nikon a Tamron

Dvě ceny EISA Awards 2018-2019 pro Nikon a Tamron
, , aktualita
Úspěchy v letošní anketě EISA Awards 2018-2019 zaznamenaly se dvěma oceněními i společnosti Nikon a Tamron. V případě té první šlo o zrcadlovku a objektiv, u Tamronu pak nepřekvapivě o dva objektivy.
K oblíbeným
reklama
Po dvou oceněních EISA Award 2018-2019 dostaly i společnosti Nikon a Tamron. U Nikonu nepřekvapí titul pro nejlepší profesionální zrcadlovku Nikon D850. Tento model je prodejně velmi úspěšný a oceňován je laickou i odbornou veřejností. Má 45,7MPx CMOS BSI full frame snímač, který umí dosáhnout 7fps sekvenčního snímání v plném rozlišení (s bateriovým gripem až 9 fps) a zvládá také natáčení 4K videa. AF systém se 153 body převzal z vlajkové lodě Nikon D5 a líbil se také velký a jasný hledáček.
 
Nikon D850
 
Titul nejlepšího profesionálního objektivu putuje na adresu Nikonu AF-S NIKKOR 180-400mm f/4E TC1.4 FL ED VR. Jde o první objektiv Nikonu, který má zabudovaný i telekonvertor, takže z něj lze udělat až 560mm F5,6 objektiv. Porotě se líbila velmi dobrá celoplošná ostrost v celém rozsahu zoomu. Nechybí ani optická stabilizace obrazu se 4EV účinkem, odolnost vůči nepříznivému počasí a přední člen s fluorovou povrchovou úpravou zlepšuje odolnost vůči ulpívání nečistot.
 
AF-S Nikkor 180-400mm F4E TC1.4 FL ED VR
 
Dostáváme se ke značce Tamron. Ta dostala ocenění pro nejlepší CSC objektiv se standardním zoomem, konkrétně jde o Tamron 28-75mm f/2.8 DI III RXD. Podporuje APS-C i full frame CSC fotoaparáty Sony a při svém rozsahu ohniskových vzdáleností váží 550 gramů. Nabídne slušné detaily i na snímačích s vysokým rozlišením, díky solidní světelnosti také hezky maže pozadí. Je zde také rychlý a tichý autofokus, porotě se líbil i dobrý poměr ceny a výkonu.
 
Tamron 28-75mm f/2.8 DI III RXD
 
Jako nejlepší telezoom objektiv pro digitální zrcadlovky byl vyhodnocen Tamron 70-210mm f/4 DI VC USD. Líbila se konstantní světelnost F4 v celém rozsahu, optická stabilizace i tichý a rychlý autofokus. Přitom je oceňována také velmi nízká cena objektivu, ostrý obraz, minimální úroveň aberací a atraktivní bokeh. Nechybí ani odolnost vůči vlhkosti.
 
Tamron 70-210mm F/4 Di VC USD
 
Zdroj: eisa.eu


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE
Tamron zveřejnil nový teaser, ve kterém láká na "velké" věci. Hodlá totiž představit hned 4 nové objektivy pro CSC fotoaparáty. Má jít o modely pro velmi populární full frame systém od společnosti Sony.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF
Výrobce objektivů a příslušenství Viltrox si chystá tři novinky s pevnou ohniskovou vzdáleností. Všechny budou mít autofokus a výbornou světelnost F1,4, přičemž budou určeny pro APS-C CSC fotoaparáty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX
SpeedBoostery od společnosti Metabones nemusí být určeny jen pro malé senzory, kde chceme dosáhnout výkony velkých senzorů. Nová verze je dokonce pro středoformát Fujifilm GFX a dovoluje montáž objektivů Hasselblad V.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci
Aljaška představuje díky své krásné přírodě ráj pro krajinářské fotografy. To si o této zemi myslí i Toby Harriman a Jussi Ruottinen, kteří vytváří fotografie a videa při paddleboardingu po ledovcových jezerech. 
21.8.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem
Čínská společnost Yongnuo vylepšila svůj 35mm F1.4 objektiv a uvedla jeho novou verzi YN 35mm F1.4C DF UWM. Ta se může chlubit především rychlým a tichým ultrazvukovým zaostřovacím motorkem UWM.
20.8.2019, aktualita, Milan Šurkala