www.digimanie.cz
>
>
>
>

Dvě ceny EISA Awards 2018-2019 pro Nikon a Tamron

Dvě ceny EISA Awards 2018-2019 pro Nikon a Tamron
, , aktualita
Úspěchy v letošní anketě EISA Awards 2018-2019 zaznamenaly se dvěma oceněními i společnosti Nikon a Tamron. V případě té první šlo o zrcadlovku a objektiv, u Tamronu pak nepřekvapivě o dva objektivy.
K oblíbeným
reklama
Po dvou oceněních EISA Award 2018-2019 dostaly i společnosti Nikon a Tamron. U Nikonu nepřekvapí titul pro nejlepší profesionální zrcadlovku Nikon D850. Tento model je prodejně velmi úspěšný a oceňován je laickou i odbornou veřejností. Má 45,7MPx CMOS BSI full frame snímač, který umí dosáhnout 7fps sekvenčního snímání v plném rozlišení (s bateriovým gripem až 9 fps) a zvládá také natáčení 4K videa. AF systém se 153 body převzal z vlajkové lodě Nikon D5 a líbil se také velký a jasný hledáček.
 
Nikon D850
 
Titul nejlepšího profesionálního objektivu putuje na adresu Nikonu AF-S NIKKOR 180-400mm f/4E TC1.4 FL ED VR. Jde o první objektiv Nikonu, který má zabudovaný i telekonvertor, takže z něj lze udělat až 560mm F5,6 objektiv. Porotě se líbila velmi dobrá celoplošná ostrost v celém rozsahu zoomu. Nechybí ani optická stabilizace obrazu se 4EV účinkem, odolnost vůči nepříznivému počasí a přední člen s fluorovou povrchovou úpravou zlepšuje odolnost vůči ulpívání nečistot.
 
AF-S Nikkor 180-400mm F4E TC1.4 FL ED VR
 
Dostáváme se ke značce Tamron. Ta dostala ocenění pro nejlepší CSC objektiv se standardním zoomem, konkrétně jde o Tamron 28-75mm f/2.8 DI III RXD. Podporuje APS-C i full frame CSC fotoaparáty Sony a při svém rozsahu ohniskových vzdáleností váží 550 gramů. Nabídne slušné detaily i na snímačích s vysokým rozlišením, díky solidní světelnosti také hezky maže pozadí. Je zde také rychlý a tichý autofokus, porotě se líbil i dobrý poměr ceny a výkonu.
 
Tamron 28-75mm f/2.8 DI III RXD
 
Jako nejlepší telezoom objektiv pro digitální zrcadlovky byl vyhodnocen Tamron 70-210mm f/4 DI VC USD. Líbila se konstantní světelnost F4 v celém rozsahu, optická stabilizace i tichý a rychlý autofokus. Přitom je oceňována také velmi nízká cena objektivu, ostrý obraz, minimální úroveň aberací a atraktivní bokeh. Nechybí ani odolnost vůči vlhkosti.
 
Tamron 70-210mm F/4 Di VC USD
 
Zdroj: eisa.eu


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Sony chystá high-endové APS-C i výpočetní fotografii Sony chystá high-endové APS-C i výpočetní fotografii
V rozhovoru pro Imaging Resource se manažer společnosti Sony Kenji Tanaka rozhovořil o budoucnosti fotoaparátů Sony. Slíbil příchod high-endového APS-C modelu i větší nástup výpočetní fotografie.
24.3.2019, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Canon EOS R na DxOMarku: dostal 89 bodů Canon EOS R na DxOMarku: dostal 89 bodů
DxOMark začal opět ve velkém testovat fotoaparáty a po full frame Nikonech se podíval také na nový Canon EOS R. Ten si v hodnocení vysloužil 89 bodů, což ve full frame třídě není moc vysoké číslo. Není to ale vůbec tak zlé, jak to vypadá.
21.3.2019, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Slavná pařížská ulice chce v určité časy zakázat vstup instagramerům Slavná pařížská ulice chce v určité časy zakázat vstup instagramerům
Bydlet v krásné a oblíbené pařížské ulici Rue Crémieux má i své nevýhody. Tamní obyvatelé totiž nejsou spokojeni se spoustou instagramerů, fotografů a tvůrců videoklipů, kteří se k nim bez přestání hrnou. 
21.3.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah? iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah?
Nedávno se na stránkách Digimanie rozhořela diskuze o tom, zda se modernější mobilní telefony mohou např. dynamickým rozsahem rovnat starým zrcadlovkám. Vyzkoušeli jsme tedy iPhone SE a postavili ho proti deset let starému 14,6MPx APS-C čipu.
20.3.2019, recenze, Milan Šurkala21 komentářů
Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou
Sony oznámilo vývoj nového 20MPx snímače, který bude vybaven systémem globální závěrky pro absenci nepříjemného rolling shutter efektu ve spojení s technologií BSI. Tato kombinace je zatím netradiční.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala