www.digimanie.cz
>
>
>

DxOMark se omlouvá, recenze Canon EOS-1D X Mark III měla špatný výsledek

DxOMark se omlouvá, recenze Canon EOS-1D X Mark III měla špatný výsledek
, , aktualita
Autoři testů DxOMark si sypou popel na hlavu. Objevili totiž chybu, která vznikla při testu digitální zrcadlovky Canon EOS-1D X Mark III. Ta totiž dosáhla velmi podezřele nízkých výsledků a DxOMark nyní našel chybu.
K oblíbeným
reklama
Recenze digitální zrcadlovky Canon EOS-1D X Mark III na DxOMark přinesla opravdu velmi špatné naměřené výsledky použitého snímače. Ten totiž dosáhl pouhých 83 bodů, což je na full frame snímač skutečně ostuda a spíše je to na úrovni nejlepších APS-C senzorů. Nejlepší full frame čipy mají až 100 bodů (S1R, D850, A7R IV) a dokonce i předchozí EOS-1D X Mark II měl vyšších 88 bodů. V DxOMark se nicméně po všeobecném nesouhlasu a překvapením nad výsledky na celou situaci ještě jednou podívali a zjistili, že se skutečně stala chyba.
 
Původní výsledek DxoMark Canon EOS-1D X Mark III
 
Nástroj, který četl RAW soubory, totiž vykazoval blíže neurčenou chybu, která významným způsobem ovlivnila výsledky. Dle DxOMark se jim toto za posledních 10 let ještě nikdy nestalo. Chyba byla opravena a autoři testu přišli s aktualizovanou verzí recenze. Výkon snímače se nyní zdá být mnohem lepší než původně.
 
Nový výsledek DxoMark Canon EOS-1D X Mark III
 
Celkové skóre se zlepšilo z 83 na nynějších 91 bodů, což sice ve full frame třídě patří stále k lehce podprůměrným hodnotám, ale rozhodně ne ostudným (např. Sony A9 II má 93 bodů, což není o mnoho více). V testu Portrait byl nyní naměřen výsledek 24,2 bitů místo 23,4 bitů, byl také naměřen značně lepší dynamický rozsah. Původních 13,4 EV je spíše z APS-C třídy, ale nynějších 14,5 EV je už opravdu velmi pěkná hodnota. Také test Sports ukázal mnohem lepší čísla, 3248 ISO místo 2445. I toto jsou už výsledky srovnatelné se svou konkurencí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tamron oznámil vývoj objektivu 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD Tamron oznámil vývoj objektivu 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD
Tamron dnes oficiálně oznámil, že vyvíjí telezoom objektiv 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047), který bude určen pro bajonet Sony FE, tedy full frame CSC fotoaparáty této značky. Má mít poměrně kompaktní konstrukci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Olympus OM-D E-M10 Mark IV dostává 20MPx čip Olympus OM-D E-M10 Mark IV dostává 20MPx čip
Společnost Olympus inovovala nabídku svých levnějších modelů OM-D. Přichází nový E-M10 Mark IV, který dostává např. 20MPx senzor, o něco výkonnější mechanickou stabilizaci i vylepšený systém autofokusu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
Olympus uvádí telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS Olympus uvádí telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS
Olympus dnes představil několik novinek pro svůj Micro Four Thirds systém. Jde např. o nový telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS s nadprůměrným telemakrem a podporou telekonvertorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Zvědavá chobotnice se přetahovala s potápěčem o GoPro kameru Zvědavá chobotnice se přetahovala s potápěčem o GoPro kameru
Fotografové a kameramani si někdy musí na své vybavení dávat pozor před příliš zvědavými a odvážnými zvířaty. O tom se přesvědčil i potápěč, jehož GoPro kamery se zmocnila chobotnice a nechtěla ji pustit. 
3.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Cloudová služba image.canon dočasně odstavena, mizely z ní fotky Cloudová služba image.canon dočasně odstavena, mizely z ní fotky
Cloudová služba image.canon zaznamanela nepříjemný problém. Zjistilo se, že z ní mizely fotografie, které měly být stále uloženy, a tak se společnost Canon rozhodla tuto službu dočasně odstavit.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře