Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Dilema

Čárls (6)|24.9.2010 15:33
Rozhoduji se mezi Panasonic Lumix DMC-FZ38 a Canon PowerShot SX20 IS
Uvažoval jsem ještě o Fuji Finepix S1600
Lozím po recenzích už druhý týden a začínám mít v hlavě zmatek
Dosud jsem měl stařičkou praktiku na kinofilm a Nikon colpix 3200
Praktika mě opustila a nikon už má svoje odslouženo ,
nejvíce ze všeho se mi zamlouvá Canon PowerShot SX20 IS
Na zrcadlovku nemám a tento je cca za 8000 Kč k mání je to i to co jsem nejvíce ochoten zaplatit
Poradíte který ?;)
Milan Šurkala (3381)|24.9.2010 17:21
Fuji S1600 urcite ne, kvalita fotek je horsi, ma jen ND filtr,... Kdyz uz tak Fuji S200EXR, coz je jeden ze dvou nejlepsich ultrazoomu na trhu (ma velky cip, maly sum, manualni zoom, co vic si prat?). Druhy nejlepsi je zminovany Panasonic FZ38 (vzhledem k malemu cipu a vysokemu rozliseni dava vcelku kvalitni fotky, ma svetelny a kvalitni objektiv). Canon SX20 IS neni prilis povedeny. Kazdopadne proti FZ38 ma vyhodu ve vyklopnem displeji a sankach na blesk, no horsi je to trochu s ergonomii, svetelnost objektivu je strasna a totez se tyka jeho optickych (ne)kvalit - silena aberace, silne zkresleni na nejsirsim ohnisku. Osobne bych se tedy kouknul na Fuji S200EXR a Panasonic FZ38, pak mozna na Sony HX1 a do takoveho prumeru bych zaradil Canon SX20 IS a Fuji HS10.
Čárls (6)|24.9.2010 21:07
Tak po veškerých zvážení padne volba na Panasonic Lumix DMC-FZ38 na Fuji S200EXR finančně nedosáhnu
Měl bych ale jen na samotný foťák ale ne už na další příslušenství stativ brašna a další
Zde jej [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] za velice příznivou cenu
Děkuji za vaši rychlou a profesionální odpověď
Pokud někdo tento foťák má hoďte někam nijak neupravované fota abych se mohl kouknout jak fotí
Ideal by bylo zabaleno a přes leteckou poštu.
Ještě jednou předem děkuji pokud se najde obětavec který nějaké to foto pošle
Milan Šurkala (3381)|24.9.2010 22:10
Čárls (6)|25.9.2010 08:23
Díky moc :)
Čárls (6)|2.10.2010 11:12
Tak jsem koupil PANASONIC Lumix DMC-FZ38 Black
Sem opravdu spokojený maká perfektně
Zde je první pokus foceno na automat Nic víc jen jestli je funkční ( neměl jsem naštudovaný manual a učím se:p) nekomprimováno a je to 5MB foto !! Tak jen pro ty s rychlým připojením
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Měl bych ještě jeden dotaz
Potřebuji ochránit čočku objektivu
Takže filtr UV a na efekty polarizační
Který zakoupit mam na to celkem 1000 Kč
našel jsem toto Marumi polarizační CPL filtr 46 mm
a tento Marumi UV filtr 46 mm
a nebo zakoupit jen UV filtr cena do 1000 Kč s dobírkou
Zamlouval by se mi tento [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Já vím není to asi nic moc ale na víc nemám zajímalo by mne zda je někdo má a jak je spokojený
Potřebuji hlavně UV filtr na ochranu objektivu před prachem

Děkuji předem za vaše názory a zkušenosti:)
FotoZemek (77)|2.10.2010 19:02
kup si to co ti padne do ruky a na rady se víš co!
Rellik (1136)|2.10.2010 19:41
Pokud ti zůstaly objektivy ze staré praktiky, tak si kup jen tělo nějaké levnější zrcadlovky a hotovo.. :) Tak sem to udělal i já... ;-) Přes redukci dáš na foťák úplně libovolný objektiv....
piter (146)|3.10.2010 01:23
Mam BW UV filter 52mm na svojom 50mm pevnom skle a som spokojny, aj ked si teda neviem predstavit ako sa da byt nespokojny s priesvitnym sklom. jedine co som este nevyskusal je, ci mi odlesky pri foteni priameho zdroja svetla robi ten filter alebo objektiv. (alebo som to uz vyskusal, prisiel na to ze je to objektiv, nechal tam tym padom ten filter namontovany a uz ho ani nevnimam a nasledne na to zabudol :D)
Čárls (6)|3.10.2010 23:03
Dík za odpovědi takže o uv filtru je rozhodnuto vezmu tento [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

a co se tyká polarizačního ještě uvidím snad něco došetřím :)