Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Petr Hnilička – produktový manažer Canonu

Karel Polívka (315)|25.11.2008 12:20
Máme tu další rozhovor ze série Ptáme se za vás, v němž můžete pokládat otázky přímo vy - čtenáři Digimanie. Tentokrát je ve znamení společnosti Canon.

Tímto dáváme úvodem prostor, aby se pan Petr Hnilička, produktový manažer Canonu, několika vlastními slovy představil.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

[SIZE="3"]Petr Hnilička se představuje[/SIZE]

"Spojení ze společností Canon automaticky evokuje profesionální fotoaparáty. Také můj profesní život je tímto ovlivněn. Přesně dle hesla: tisk, druhá strana fotografie, mám jako produktový specialista na starosti inkoustové tiskárny a multifunkční zařízení. Díky záběru i na další produktové skupiny jsou neméně důležitou skupinou laserová stolní zařízení, tiskárny, multifunkce a faxy. Orientuji se v problematice použití, správného nasazení, řešení problémů spjatých s těmito produkty.


Petr Hnilička, Product Intelligence Professional OPP - malá kancelářská technika


O společnosti Canon

Canon Europe je dceřinná společnost japonské společnosti Canon Inc., která je předním světovým inovátorem a poskytovatelem zobrazovacích řešení. Ve společnosti Canon věříme v sílu obrazu: sílu komunikovat rychle a snadno, komunikovat i ty nejmenší důmyslnosti, vyvolat nejsilnější emoce a zjednodušit ty nejsložitější úlohy.

Naši vášeň pro obraz probouzíme k životu spojením značky Canon se širokým spektrem nápaditých aktivit, od reklamních kampaní jako nedávná kampaň "We Speak Image", až po kulturní a sportovní sponzorství, evropské události a výstavy.

Platforma naší značky "You Can" zachycuje základ značky Canon a je navržená pro inspiraci našich zákazníků k objevům jejich kreativity a zhmotnit je pomocí našich technologií. S Canonem to dokážete.
"

----------------------------------------------------------------------------------------------------

[SIZE="3"]Jak pokládat otázky?[/SIZE]

Po dalších 7 dní můžete psát své otázky (zobrazí se v tomto tématu). Musí být dodržováno pravidlo 1 příspěvek = 1 otázka. Pokud máte otázek více, vytvořte každou zvlášť.

Abyste byli s odpovědí spokojení, bude záležet na:

  • co nejpřesnější formulaci otázky a jejím vztahu k zaměření rozhovoru
  • zda jde o informaci, kterou lze zveřejnit (v dané době)
  • zda jde o informaci, která je k dispozici (otázky týkající se budoucnosti)

Příspěvky odbíhající od zaměření rozhovoru nebo porušující pravidla fóra jsou mazány.

Po týdnu bude téma uzamčeno, redakce vybere 10 nejzajímavějších otázek (případně přidá vlastní) a zašle je k zodpovězení. Po obdržení odpovědí je zpracujeme a typicky další pátek rozhovor zveřejníme v magazínu jako nový článek.
Milan Šurkala (3381)|26.11.2008 19:54
Jméno tazatele: Mino

Znění otázky:
Přeji dobrý den. Má otázka se týká žlutého inkoustu v tiskárnách. Přestože používám originální náplně Canon (ve starší tiskárně Pixma iP3000), často se stává, že ke konci životnosti začíná inkoust oranžovět, až červenat. Na vytištěných stránkách i fotografiích pak téměř není rozdíl mezi žlutou a červenou, neboť vše je červené. Netisknu sice mnoho, ale ani málo. Je to vlastnost inkoustu? Nezdá se, že by čištění něčemu pomáhalo.

Doplňující komentář:
Návštěvník (25)|28.11.2008 16:16
Jméno tazatele: Petr

Znění otázky:
Dobrý den, mám tiskárnu Canon Pixma ip4000 a poslední dobou se zničeho nic značně zpomalil tisk obrázků, ale i textu. Vytisknutí jedné strany A4 trvá asi 8 minut. Přeinstaloval jsem ovladače, ale nic nepomáhá. Nevíte co s tím? V záruce již není.
Děkuji za odpověď Petr Novotný

Doplňující komentář:
Karel Polívka (315)|30.11.2008 20:09
Pro všechny - smazal jsem otázky zaměřené na fotoaparáty, jelikož zaměření tohoto rozhovoru je na kancelářskou techniku, tedy tiskárny, multifunkce, skennery, faxy apod. (viz představení p. Hniličky). Směřujte sem tedy prosím otázky týkající se pouze těchto produktů.
Návštěvník (25)|5.12.2008 15:56
Jméno tazatele: Antonín Plhal

Znění otázky:
Canon umí vyrobit levnou barevnou laserovou tiskárnu. Plánuje v dohledné době také levnou barevnou laserovou multifunkci? Pokud ne, proč? Děkuji!

Doplňující komentář:
Návštěvník (25)|5.12.2008 16:03
Jméno tazatele: Antonín Plhal

Znění otázky:
Ještě jednou dobrý den!
V nedávném čísle časopisu Computer jsem četl, že HP vlastní laserové engine nevyvíjí, ale nakupuje je v současnosti Právě od Canonu. Předpokládám, že to je pravda, když to i oni sami říkají. Mohl byste mi prosím prozradit, komu všemu Canon své laserové tiskové motory poskytuje?

Doplňující komentář:
Návštěvník (25)|5.12.2008 16:08
Jméno tazatele: Antonín Plhal

Znění otázky:
Jsem canonista, tak se budu ptát dále :-)
O firmě Canon se ví, že je to velká technologická firma. Vím, že v průměru podává 7 nových patentů denně, převážně na různé zobrazovací technologie.
Dlouhodobě se v pořadí počtu přiznaných patentů Canon řadí na 2. místo na světě po IBM. Bohužel pokud zákazníků podávám tuto informaci, nemohu ji najít nikde na internetu. Mohl byste mi prosím pomoci odkazem na nějaké tiskové prohlášení, nebo něco podobného? Jednou jsem to našel a od té doby ne...

Doplňující komentář:
Návštěvník (25)|5.12.2008 16:19
Jméno tazatele: Antonín Plhal

Znění otázky:
V kategorii laserových černobílých tiskáren/multifunkcí zazí Canon strategii tonerových cartridgí "vše v jednom", tedy i s tiskovým světlocitlivým válcem. Proč tuto strategii nerazí v barevném laseru? Loni před vánoci jsem zákazníkovi prodal 8180 a podle vaší kalkulačky na webu (teď nefunguje) http://www.tiskovenaklady.cz byl provoz stejně drahý/levný jako i inkoustové multifunkce MP610. Původně jsem myslel, jestli to není omyl. Ale po zjištění, že pokud si zákazník zakoupil všechny tonerové cartridge po něm chtěla tiskárna ještě výměnu bubnu za 4000,-, jsem pochopil, že se o omyl nejedná. Kdyby šlo o tiskárnu za 3000,-, neřeknu, ale tohle byl stoj v tu dobu za cca 23000,-. Se stejnými provozními náklady jako inkoust za 4500,-???

Doplňující komentář:
Návštěvník (25)|5.12.2008 16:28
Jméno tazatele: Antonín Plhal

Znění otázky:
Pane Hniličko, ještě další dotaz.
Svého času (asi 4 roky zpět) jsem byl na školení Canonu na Náměstí Republiky, kde byly produkty nejen představeny, ale i vysvětleny. Od té doby jsem něco podobného neviděl. Školení u distributorů spočívá jen v poukázání, co je nového. Bude se ještě někdy konat něco podobného tomu dřívějšímu? Děkuji!

Doplňující komentář:
Návštěvník (25)|5.12.2008 16:40
Jméno tazatele: Antonín Plhal

Znění otázky:
Rád bych se zeptal na provoz webu eCanon na http://www.ecanon.cz . Bude tento web fungovat dále, nebo se plánuje jeho odstavení. Pokud fungovat bude, bude aktuálnější, než nyní? Například objednat aktuální letáky je tam nemožné...
Děkuji!

Doplňující komentář:
Milan Šurkala (3381)|8.12.2008 14:26
Jméno tazatele: Mino

Znění otázky:
Rád bych znal Váš osobní názor na problematiku refillů inkoustových cartridgí. Máte Vy osobně s nimi nějaké zkušenosti? Je mi jasné, že jako zástupce Canonu doporučujete originální náplně, zajímají mě spíše Vaše vlastní zkušenosti, mají tiskárny Canon (nebo obecně inkoustové tiskárny) s refilly skutečně tak velké problémy?

(Osobně po někdejších zkušenostech s refilly pro HP kupuju raději jen originální náplně. U Canonu to naštěstí není problém, protože máte náplně za rozumné ceny, za což Canon chválím).

Doplňující komentář:
Petr S. (328)|8.12.2008 16:15
Jméno tazatele: Petr Stránský

Znění otázky:
Zajímalo by mě, jaká je podle vás v současnosti nejlepší tiskárna vaší firmy a proč? Co je podle vás pro tiskárny příp. multifunkční zařízení stežejní parametr, na který by se měli kupující při koupi především zaměřit?

Doplňující komentář:
Petr S. (328)|8.12.2008 16:21
Jméno tazatele: Petr Stránský

Znění otázky:
Dále bych se chtěl zeptat na váš názor ohledně používání samostatných skenerů. Myslíte si, že je to dnes již jen přežitek, protože je dnes nejvýhodnější koupit právě multifunkční zařízení zahrnující vše v jednom, a nebo jste spíše pro koupi specializovaného zařízení? Pro jaká použití (v jaké oblasti lidské činnosti) byste samostatné zařízení především doporučil?

Doplňující komentář:
-HoNY- (4)|8.12.2008 16:21
Jméno tazatele: Jan Černý

Znění otázky:
Dobrý den,

měl bych dva dotazy týkající se orientace na Vašem webu. Hlavní kategorie jsou pro mě sice přehledné, ale s těmi dílčími je to složitější. Například rozdělení na 14 domácích a 5 kancelářských multifunkcí mi nepřijde příliš přehledné. Nemyslíte, že by bylo dobré vytvořit menší kategorie, třeba podle rozlišení, dělených inkoustových náplní nebo podpory pro 35mm filmy?
Home > Produkty pro domácnost > Vyhledávač produktů > Inkoustová multifunkční zařízení


Také nefunguje srovnání parametrů. Kdy bude tato funkce uvedena do provozu a co půjde všechno porovnat?

Doplňující komentář:
-HoNY- (4)|8.12.2008 16:22
Jméno tazatele: Jan Černý

Znění otázky:
Máte nějaký osobní tip z nabídky společnosti Canon na letošní Vánoce? Pokud ano, jaký?

Doplňující komentář:
Petr S. (328)|8.12.2008 16:44
Jméno tazatele: Petr Stránský

Znění otázky:
Ještě mě napadla otázka, jaký typ tiskárny byste doporučil pro použití v domácím prostředí ze všech z vašeho sortimentu - inkoustovou, laserovou nebo termosublimační? Jakou z nich byste si koupil například vy?

Doplňující komentář:
Petr S. (328)|8.12.2008 16:52
Jméno tazatele: Petr Stránský

Znění otázky:
Má dnes podle vás ještě fax, coby zařízení pro přenos dokumentů, ještě nějaké uplatnění? Většina domácností i firem již od jeho použití upouštějí a raději volí cestu oskenování a přeposlání obrázku e-mailem. Co na to říkáte? Je podle vás fax ještě natolik živý, abyste se jím mohli v Canonu reálně zabývat?

Doplňující komentář:
Petr S. (328)|8.12.2008 16:58
Jméno tazatele: Petr Stránský

Znění otázky:
Pokud se někdy stane, že zákazník zakoupí váš produkt, ale ten mu po čase přestane fungovat. Jaké všechny služby v rámci záručního i pozáručního servisu nabízíte? Máte přehled o statistikách, kolik tiskáren se vám v rámci reklamací vrátí během jednoho roku (například zrovna toho letošního)?

Doplňující komentář:
Petr S. (328)|8.12.2008 17:04
Jméno tazatele: Petr Stránský

Znění otázky:
Na vašich stránkách jsem zahlédl, že nabízíte také kancelářské techniky. Zajímalo by mě, jak moc je tato služba jednotlivými firmami využívána? Vyplatí se, nebo je pro malou nebo středně velkou firmu lepší koupit si zařízení vlastní?

Doplňující komentář:
Neregistrovaný (0)|9.12.2008 11:17
Jméno tazatele: David Kužel

Znění otázky:
Dobrý den,
má otázka se týká inkoustových multifunkčních zařízení, jakožto pravděpodobně nejzajímavějších produktů pro domácnosti.
Zajímalo by mě, co můžete zákazníkům nabídnou oproti konkurenci, jaké vlastnosti produktů Canon v této oblasti byste vyzdvihl.
Děkuji.

Doplňující komentář:
David Kužel (25)|14.12.2008 09:46
Jméno tazatele: David Kužel

Znění otázky:
Dobrý den,

má otázka se týká inkoustových multifunkčních zařízení, jakožto pravděpodobně nejzajímavějších produktů pro domácnosti.
Zajímalo by mě, co můžete zákazníkům nabídnou oproti konkurenci, jaké vlastnosti produktů Canon v této oblasti byste vyzdvihl.

Děkuji.

Doplňující komentář:
Neregistrovaný (0)|19.12.2008 19:40
Jméno tazatele: Jiří Dokoupil

Znění otázky:
Vlastním fotoaparát S 60 se kterým jsem velmi spokojen. Proč firma Canon již upustila od vývoje v řadě S, která vhodně vyplňovala prostor mezi Ixusy a Géčkovou řadou? Rád bych si totiž pořídil modernější aparát v této velikosti.

Doplňující komentář:
ram419 (1)|25.12.2008 21:13
Jméno tazatele: RaM

Znění otázky:
Dobrý deň,
som majiteľom fotoaparátu Canon A70, bohužiaľ už dosluhuje.
prosím o doporučenie fotoaparátu s aspoň rovnakými vlastnosťami ako je A70.

Podmienky:
-výdrž na batériu, rýchlosť recyklácie blesku
-svetelnosť objektívu 2,8 (zoom nie je podstatný)
-kvalita obrázku, žiadne artefakty v JPEG.
-neprestrelené obrázky do biela.
-manuálny režim Tv, Av

ďakujem.

Doplňující komentář:
zo súčasnej ponuky fy Canon si neviem sám vybrať
Petr S. (328)|1.1.2009 11:14