Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

ktory kupit

petinek77 (6)|26.1.2011 07:29
Zdrvim....
Tak konecny vyber padol na 3 modely, z ktorych si neviem vybrat. Su to Panasonic FZ45, Panasonic FZ100, Fuji HS10. Neviem sa rozhodnut ktory vybrat. Odbornici skuste poradit.
A este poprosim o radu aku kartu do tychto pristrojov kupit, aby rychlost bola dostatocna a aku kapacitu vyberat.

Dakujem
Milan Šurkala (3381)|26.1.2011 10:08
Nejlepsi volbou je rozhodne FZ45. Ma kvalitni snimky, velmi kvalitni objektiv a solidni video. FZ100 ma navic vyklopny displej, Full HD video a rychlejsi sekvencni snimani, na druhou stranu kvalita snimku je vyrazne horsi, sum je podstatne vyssi. Takze zalezi, co je pro Vas dulezitejsi, zda video (pak FZ100) nebo fotky (pak FZ45). HS10 ma vyhodu v manualnim zoomu, ten ale vyrazne zhorsuje nataceni videa. Fotky jsou mene ostre, objektiv neni ani zdaleka tak kvalitni jako u FZ45/FZ100.
petinek77 (6)|26.1.2011 19:05
Tak v prvej rade je to fotoaparat takze najdolezitejsia je kvalita fotografii. Otazka nakolko horsia je kvalita snimok urobenych na FZ100. No a co sa videa tyka tak obcas sa asi nejake bude zaznamenavat, ale nebude to hlavna napln pristroja. Tak asi volba padne na FZ45. Naviac cena hovori v prospech FZ45.
Este vas poprosim o radu ohladom karty k fotoaparatu. Aka kapacita bude dostacujuca, pre fotenie a obcasne zaznamenavanie videa v najvissom rozliseni ktore ponuka pristroj. A pripadne aj aku min rychlost musi mat karta.

Dakujem za rady
Milan Šurkala (3381)|27.1.2011 00:48
Na fotografie bude stacit prakticky cokoliv. Ona FZ45 ma pomale sekvencni snimani, takze i kdyz budes fotit do RAWu, mohla by stacit i nejaka vicemene obycejna Class 4 karta. Osobne bych koupil asi SanDisk Ultra, ty maji prenosovou rychlost kolem 10-15 MB/s, coz je dostatecne. Volil bych 4GB nebo 8GB verzi, coz bude stacit na cca 700-1500 fotek v JPEG, a asi tretinu az ctvrtinu tohoto mnozstvi v RAWu (priblizne).
xcookx (2)|30.1.2011 11:30
Take uvazuji o koupi bud panas. FZ45 nebo sony HX1 oba jsou za velmi dobrou cenu.Prosim o radu co by jste mi doporucili,prevazne bych fotil na automatiku a sem tam nejake to video z dovolene.U sony mi vadi karty ms, protoze doma se mi vali vsude jen SD tak bych nemusel kupovat dalsi.
Ktery z dechto 2 fotoaparatu by byl vyhodnejsi at uz do kvality foto a uzivatelske privetivosti.Ted mam prave sony W55 (1BGkarta asi nedostatecna pro novy) a jsem snim celkem spokojen ale uz nedostacuje a chtel bych kvalitnejsi fotografie a video.
Dekuji za radu.
Milan Šurkala (3381)|30.1.2011 18:06
Osobne bych doporucil FZ45, ta je uzivatelsky privetivejsi, ma i kvalitnejsi snimky. HX1 ma trochu vyhodu v lepsim videu i rychlejsim sekvencnim snimani, ale zase nema RAW, vice sumi. Takze ja jsem pro FZ45.
xcookx (2)|30.1.2011 21:44
No hledal jsem cely den a nejsem rozodnut byl by to bud Panas FZ38 ten je za 7000,- nebo ten sony HX1 ten maji za 6200,-(musel bych ale koupit MS 8GB za 800,-) a jestli je o tolik lepsi panas nez sony.Sony me laka kvuli tomu videu ktere je pekne ale u panas. neni skoro zadny rozdil jen snad to rozliseni, kvalita mi prijde stejna a super je ten naklapeci displej a panorama (ma panasonic panaorama?).U panasonicu jsem se docetl ze ma viera link a to bych mohl jednoduse pripojit k tv na ktere tuhle vunkci mam.
Mam z toho hlavu jak meloun opravdu nevim :-)
Poradte!!!
Chtelo by to videt stejne foto z obou nejlepe.
Milan Šurkala (3381)|30.1.2011 23:49
[quote=xcookx;8557]Chtelo by to videt stejne foto z obou nejlepe.[/quote]

A co takhle se podivat na recenze? :-) Jsou tam (vicemene) stejne fotky v nekterych kapitolach.

FZ38: https://www.digimanie.cz/recenze-panasonic-lumix-fz38-nejlepsi-ultrazoom-soucasnosti/2871
FZ45: https://www.digimanie.cz/recenze-panasonic-lumix-fz45-a-fz100-na-vrcholu/3562
HX1: https://www.digimanie.cz/recenze-sony-cyber-shot-hx1-exmor-cmos-utoci/2882