Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 49

Téma: Jakou zrcadlovku?

Nováček
    Registrace
    Aug 2006

Zdravím,

potřeboval bych poradit, jak už to tak bývá

Rozhoduji se v současnosti pro digitální zrcadlovku, dosud jsem fotil pouze na analogové přístroje a digitální kompakty event. ultrazoomy, ale pokud jde o digitální zrcadlovky, jsem zatím víceméně laik. Poměrně dost jsem tomu ale propadl a studuji veškerou literaturu, časopisy, recenze, které se mi dostanou do spárů. Označil bych se za krajináře, tímhle směrem leží můj zájem o fotografii, nejsem atelierový typ.

Konečně jsem dospěl k několika možnostem, a to:

Nikon D90 + 18-105 AF-S DX VR
    http://www.digimanie.cz/nova-zrcadlo...ighlight=0,d90

Nikon D60 (+18-55 DX+55-200 AF-S VR)
    http://www.digimanie.cz/nikon-d60-zr...ighlight=0,d60

Canon 450D
    http://www.digimanie.cz/canon-eos-45...ghlight=0,450d

Canon 40D
    http://www.digimanie.cz/recenze-cano...ighlight=0,40d

Sony Alpha 350 + 18-70 + 55-200
    např. http://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz/sony-alpha-dslr-a350

---

Mým nejžhavějším favoritem je zatím Nikon D90 díky skvělému čipu (z D300) a dostupné kvalitní optice, nízkému šumu i při vyšších citlivostech, ale nechci udělat tak důležité rozhodnutí bez konzultace s vámi jako fandy a odborníky.

Co byste mi doporučili vy?

Díky za pomoc.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Aug 2006

že by nikdo z těch padesáti lidí co se na to podívali neměl ani radu natož názor...? Tomu nevěřím...

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Mou specializací jsou spíše kompakty než zrcadlovky, ale ze zmíněného výběru by se mi nejvíc zamlouval asi také ten Nikon D90. Jenže také záleží na ceně, toto řešení je mnohem dražší než všechny ostatní (teda s výjimkou Canonu 40D, který je také trochu dražší hračkou), nicméně také nabízí nejvíc.

Nováček Avatar uživatele komin
    Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    45

ale jo názor tu je jen je každý opatrný protože se neví kolik chceš utratit?jak ti sedí v ruce?těch otazníků je víc.... já když jsem před čtvrt rokem vybíral tak jsem zašel do prodejny vzal do ruky a bylo hotovo :-) Canon 450 plast hračka...canon40D vynikající leč neseděl v ruce....Nikon80 absence CZ/menu pro mne velmi duležité!!! Pentax padnul jak hrnec na (_._).........takže asi tak......

Občasný diskutér Avatar uživatele RTeo
    Registrace
    Nov 2008
    Fotografií
    18

Jednoznačně doporučuji Nikon D90. Sám se o něj zajímám, a výhledově měním za D80. V této cenové kategorii (zatím) nemá konkurenci. Je to po všech stránkách vynikající přístroj vč. seťáku 18-105, který je poměrně kvalitní. Výsledky testů i ukázkové foto jedna báseň a ergonomie bez chyby. Zohledním-li navíc skvělé příslušenství systému Nikon a Nikoňáckou kvalitu a spolehlivost obecně, není co řešit. To je můj osobní názor. Doporučuji s čistým svědomím.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele HimiX
    Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    60

Sel bych taky do D90, ale ani s 40D neudels chybu :-)
    Pokud mas prachy na D90 nebo 40D rovnou vyrad ty low endy 450D a D60. Pokud by sis je koupil stejne by si casem presel na tu stredni tridu, takze vlastne usetris :-)

Nováček
    Registrace
    Jun 2008
    Fotografií
    1

Já jsem vlastníkem D80 a můžu řící že jsem spokojeny , ale moje rada zni jak od více lidi zajdi si někde kde si je můžeš ošahat a vybírej podle toho co ti nejlepe sedi v ruce, kolega si takhle koupil Sony Alpha 350, Canon mu neseděl a Nikon byl trošku nad jeho finanční možností, v kvalitě fotek budou všechny dost podobné. To je můj názor ale zkušenější osoby mě můžou opravit že se pletu.
    Naposledy upraveno uživatelem ice-man: 13-03-2009 v 22:22

Nováček
    Registrace
    Apr 2009
    Fotografií
    3

Nikon D90...nebo počkat na nový. Tuším, že D5000. Objektiv bych volil 16-85.

Nováček
    Registrace
    Apr 2009

Citace Původně odesláno od Templ Zobrazit příspěvek
    No ja teda nevim :-) ale dle zbezne prolitnuteho popisu D5000 to bude spis odlehcena D90ka - spis nastupce D40(D60) takze bych rekl D90 NEBO D5000.

Nováček
    Registrace
    Apr 2009

pred asi pul rokem sem resil stejny problem, vybiral sem mezi Canon 40D a Nikon D90, ten kdo ma nikon ti bude radit nikon a u canonu to plati stejne ja sem zvolil 40D a su spokojeny....ale ted je novy canon 500D, ma stejny cip jak 50D, umi video, coz neni tak potrebne, citlivost je az na nejakych 12800, ale furt je to plastak.....nejlepsi je asi zajit do pordejny, osahat a koupit co bude nejvic sedet....

Občasný diskutér Avatar uživatele RTeo
    Registrace
    Nov 2008
    Fotografií
    18

Objektiv bys volil dobře ale tělo bych doporučil D90. D5000 se mi zdá že bude o třídu nižší. Každopádně bych přinejmenším vyčkal na nějakou solidní recenzi...

Nováček
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Jezevec Zobrazit příspěvek
    Zdravím,

potřeboval bych poradit, jak už to tak bývá

Rozhoduji se v současnosti pro digitální zrcadlovku, dosud jsem fotil pouze na analogové přístroje a digitální kompakty event. ultrazoomy, ale pokud jde o digitální zrcadlovky, jsem zatím víceméně laik. Poměrně dost jsem tomu ale propadl a studuji veškerou literaturu, časopisy, recenze, které se mi dostanou do spárů. Označil bych se za krajináře, tímhle směrem leží můj zájem o fotografii, nejsem atelierový typ.

Konečně jsem dospěl k několika možnostem, a to:

Nikon D90 + 18-105 AF-S DX VR
    http://www.digimanie.cz/nova-zrcadlo...ighlight=0,d90

Nikon D60 (+18-55 DX+55-200 AF-S VR)
    http://www.digimanie.cz/nikon-d60-zr...ighlight=0,d60

Canon 450D
    http://www.digimanie.cz/canon-eos-45...ghlight=0,450d

Canon 40D
    http://www.digimanie.cz/recenze-cano...ighlight=0,40d

Sony Alpha 350 + 18-70 + 55-200
    např. http://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz/sony-alpha-dslr-a350

---

Mým nejžhavějším favoritem je zatím Nikon D90 díky skvělému čipu (z D300) a dostupné kvalitní optice, nízkému šumu i při vyšších citlivostech, ale nechci udělat tak důležité rozhodnutí bez konzultace s vámi jako fandy a odborníky.

Co byste mi doporučili vy?

Díky za pomoc.
    Rozhodně D60 nebrat, je málo odolný a závěrka mnoho nevydrží, 450D nesedne moc do ruky, takže 40D nebo D90 jsou za podobnou cenu. Ještě lze uvážit příplatek a jít rovnou do 50D. Tady je rada drahá, osobně se mi zdá dobrý Nikon, ale Canon má odolnější tělo a přeci jen v něčem více funkcí, ale to už pak bych šel rovnou do 50D, které je o dost lepší než 40D, i když i to by Vám mělo stačit. Musíte si oba osahat, pak se rozhodnout. Myslím si, že ani jedním neuděláte chybu, D60 a 450D bych se vyhnul, pokud tedy nepožaduje lehké tělo nebo nemáte dostatek peněz, pak udělají služby i tyto přístroje, ale pokud to myslíte vážněji na delší dobu, je lepší pár tisíc přidat a jít do lepších strojů.

Nováček
    Registrace
    May 2006

D5000 není špatný, ale vyplatí se připlatit pár tisíc za D90, rozdíl je celá třída, i když mají stejné čipy, ovládáním a kvalitou se rozdíl pozná a nevytrhne to ani odklopný displej, ale i D5000 ve výsledk udělá dobrou službu, jen D60 nebrat.

Nováček
    Registrace
    Nov 2006
    Fotografií
    4

Canon EOS 500D je jednooká zrcadlovka "lidové třídy", patnáctimegová s procesorem poslední generace, vybavená přímým náhledem a funkcí videa. Je pohodlně ovladatelná, skladná a lehká. Vybavená setovým objektivem stojí cca 20 tisíc. Jejího předchůdce 450 D dostanete o 7 tisíc levněji, to je myslím jediné, co je na pováženou - zdali odstup obou modelů odpovídá cenovému skoku. Ale to jsou věci, které si musí každý rozmyslet sám. Přístroj je plně na výši doby, splní veškerá očekávání a lze čekat, že jeho morální životnost bude dlouhá, jelikož do nástupu skutečně výkonných procesorů s inteligentním zpracováním obrazu nelze velké převraty čekat. Hlavním rivalem je samozřejmě Nikon D5000

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    12

Kup si Canona 50D :-) ale jinak ani s 40D ani s D90 neuděláš chybu. Akorát podle mě ta 40D má lepší tělo ...

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Jakou zrcadlovku??
    Od Petr106 v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 100
    Poslední příspěvek: 28-05-2015, 16:21
  2. Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 23-11-2014, 22:48
  3. Jakou zrcadlovku ?
    Od Ladys v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 23-10-2012, 13:51
  4. Jakou zrcadlovku Nikon nebo Canon??
    Od Kessy v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 21
    Poslední příspěvek: 12-08-2012, 06:28
  5. Digitální zrcadlovky: Jakou zrcadlovku z druhé ruky?
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 05-06-2011, 20:05