reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
reklama

Téma: Změny v nastavení fotogalerie

10.1.2009 08:23
Karel PolívkaToto téma slouží pro oznámování různých změn v nastavení fotogalerie .

Změny v nastavení fóra jsou oznamovány v tématu "Oznámení o změnách v nastavení fóra".
Nové funkce fóra s jejich popisem jsou oznamovány v tématu "Oznámení o nových funkcích fóra".
10.1.2009 08:30
Karel PolívkaJelikož v případě fotogalerie přece jen více než kde jinde platí, že na prvním místě by měla být kvalita a nikoli kvantita, je od teď možné svou fotografii nejen editovat, ale i smazat. Dělejte tak ale prosím skutečně jen v nezbytných případech (fotografie zde zároveň slouží pro identifikaci jednotlivých uživatelů :-)).
10.1.2009 08:17
Karel PolívkaVe výpisu nejlépe hodnocených fotografií se nyní zobrazují pouze takové, které hodnotilo minimálně 5 uživatelů (namísto dosavadních 2).

Na homepage fóra jsem u zobrazení nejnovějších fotografií v horní části odebral řádek s datem přidání do galerie (jelikož se jedná o nejnovější fotografie, nemá to zde význam).

Na homepage galerie jsem přidal u zobrazení nejnovějších a náhodných fotografií informace o názvu fotografie, o autorovi a sekci, do které patří.
28.1.2009 09:15
Karel PolívkaProstor pro fotografie každého registrovaného uživatele jsem právě zvýšil z dosavadních 50 MB na 100 MB.
2.12.2009 04:35
Karel PolívkaNa stránce se zobrazením fotografie jsem přesunul filmový pás (zobrazující další fotografie) pod sekce s podrobnostmi o fotografii a výpisem EXIF informací (které jsou tak blíže zobrazenému snímku hned pod oknem pro rychlou odpověď).
10.1.2010 05:25
Karel PolívkaNa stránce zobrazující fotografii jsem přesunul bodové hodnocení z pravého horního rohu (nalevo od "Možnosti fotografie") hned pod fotografii doprostřed na samostatný řádek:Pokud má fotka už nějaké hodnocení, je zde pomocí hvězdiček zobrazen dosavadní průměr. Po kliknutí se rozbalí nabídka s možnostmi udělit od 1 do 5 hvězdiček.

Na této pozici je hodnocení mnohem více na očích, což by mohlo pomoci k většímu množství udělených hodnocení.
6.3.2010 01:46
Karel PolívkaVe výpisu nejlépe hodnocených fotografií se z důvodu nedávného navýšení počtu zobrazených fotek z 24 na 90 nyní zobrazují pouze takové, které hodnotili minimálně 4 uživatelé (namísto dosavadních 5).

Díky této změně má v daném výpisu momentálně poslední fotka průměrné hodnocení 3,75 namísto předchozího 2,83.
15.3.2010 02:28
Karel PolívkaVe standardním formuláři pro upload fotografie už není defaultně přednastavena konkrétní sekce, je třeba ji zvolit z roletového menu, jinak se upload neprovede.

URL standardního formuláře pro upload fotky:
http://www.digimanie.cz/galerie/upload.php?&c=


Výjimku tvoří formuláře se specifickým URL pro upload do konkrétní sekce (směřuje na ně odkaz pro upload fotky v případě prohlížení konkrétní sekce nebo je na ně odkaz např. v oznámeních pro účast ve FotoVýzvě - defaultně je přednastavena odpovídající sekce).

URL formuláře pro upload fotky do sekce Krajina a příroda:
http://www.digimanie.cz/galerie/upload.php?&c=10
15.3.2010 02:51
Karel PolívkaPři uploadu nové fotky do galerie je nově přednastaveno její sledování (tzn. pokud k ní někdo napíše komentář, přijde o tom jejímu autorovi automaticky e-mailové oznámení).

Lze to zrušit přímo během uploadu ve formuláři odškrtnutím checkboxu "Přidat ke sledovaným", nebo kdykoli později pomocí menu "Možnosti fotografie" zobrazujícím se v pravé horní části fotografie.
30.6.2010 07:08
Karel PolívkaNa homepage galerie je v horní části 18 nejnovějších fotek namísto dosavadních 12 a v dolní části je 18 náhodných fotek namísto dosavadních 12.
6.5.2011 06:38
Karel PolívkaProstor pro fotografie každého registrovaného uživatele jsem právě zvýšil z dosavadních 100 MB na 200 MB.
19.5.2011 06:23
Karel PolívkaKvůli zpřehlednění a lepší viditelnosti důležitých prvků. Seznam změn:

  • Název fotky byl malým písmem v levé části tmavého pruhu nad fotkou (bylo lehké jej přehlížet a napoprvé těžké najít) - tmavý pruh byl odstraněn, název fotky hodně zvětšen a vycentrován.
  • Odkazy na předchozí a další fotku jsou nově po stranách řádku s názvem fotky.
  • Kolem fotky byl rámeček - ten byl odstraněn.
  • Pod fotkou byl odkaz na Hodnocení malým písmem na tmavém pozadí - barevné pozadí bylo zrušeno a odkaz zvětšen.
  • Odkaz na sekci Možnosti fotky byl přesunut z pravého horního rohu pod fotku nalevo od hodnocení.
  • Nad editorem pro komentář byl tmavý pruh s textem Rychlá odpověď - pruh byl odstraněn, editor je o něco blíže k fotce.
Viz screenshoty v příloze tohoto příspěvku.
19.5.2011 06:27
Karel PolívkaTýká se to všech fotek v galerii, kromě soutěže FotoVýzva, kde probíhá hodnocení jiným způsobem. Když kliknete pod fotkou na odkaz Ohodnotit , zobrazí se menu s možnostmi a také s odkazem Zobrazit kdo a jak hodnotil (je třeba být přihlášený).
17.7.2012 10:57
Karel PolívkaOd této chvíle se už není možné hodnocení fotek jejich vlastními autory (po kliknutí na hodnocení se jim zobrazí pouze info o hodnocení, ale už ne jednotlivé volby s tlačítkem pro odeslání hlasu).
31.7.2012 02:36
Karel PolívkaV profilech se odteď na záložce Galerie zobrazuje X nejvíce zobrazovaných fotek od daného autora namísto X náhodných fotek (společně s tím je pod každou miniaturou navíc počet zobrazení, který tu dosud nebyl).